Skocz do zawartości

Koleś chce przerobić WRX-a na gaz!!!!


Młodziak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja właśnie dlatego nie kupiłem Gt, bo stwierdziłem, że nie stać mnie jeszcze, by tyle wlewać do baku... Kupiłem coś troszkę wolniejszego, ale nie mam gazu i jeżdżę kiedy chcę. Sti na gazie? Ja nie mogę...

Cały czas nie rozumię, czemu tak wszyscy uciekają przed gazem!!!Jak już pisałem z doświadczenia znajomych (tych którzy zainstalowali sprawdzone instalacje) auto wcale nie traci na osiągach..

Czy to wstyd mieć instalację gazową???Jak na razie instalacja nie kalkuluje się w moim przypadku (mam Diesla na codzień),ale zdecydowanie gdybym stanął przed wyborem,czy kupić GX/GL czy GT, bez wahania wybrałbym drugą opcję. Te auta nie są tak naprawdę porównywalne.Miałem kiedyś democar'a z Niemiec, który wizualnie był identyczny z GT, niestety silnik,zawieszenia i hamulce były z Imprezy wolnossącej. Auto było sympatyczne, tylko,że brakowało w nim ducha sportowego Subaru :( Przesiadka do prawdziwego GTka była niesamowita.

Reasumując, ja osobiście wolałbym GT i wtedy wybór między gazem,albo ograniczeniem jazdy niż zakup GX/GL'a. Wszystko zależy od użytkownika i każdy ma prawo do własnego wyboru.

Nie potrafię zrozumieć dziwnej krytyki ze strony wrogów LPG

Zresztą, każdy ma prawo do swojego zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wstyd mieć instalację gazową???

 

eee... tak?

 

pozdrawiam

 

W zasadzie myślę, że jak działa bez zastrzeżeń i jest odpowiednio wykonana to można się nawet pochwalić.

 

Poza tym zapominacie o jednym jeszcze aspekcie tj. EKOLOGIA.

 

W krajach takich jak Włochy czy Niemcy stosuje się różnego rodzaju dopłaty w różnych formach- zwrotu części kosztów instalacji lub poprzez niższe podatki ponieważ zarówno systemy LPG jak i CNG(metan) są ekologiczne. W niektórych miastach Włoskich po przekroczeniu dopuszczalnego stężenia zaniczyszczeń w powietrzu ogranicza się możliwość wjazdu samochodów. Ograniczenia te nie dotyczą samochodów z LPG lub CNG.

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie jest jakiś bardzo zły pomysł.. Nie kazdego stać na spalanie 20 litrów na 100km. A dobra instalacja gazowa wcale nie powoduje jakiegoś strasznego spadku mocy... I jeśli ktoś pilnuje terminów przeglądu takiej instalacji to nawet jest godna nie śmierdzieć.. Wychodzi to duzo taniej.. Jeśli byłby to spadek do 10 koni to bym sie na coś takiego zdecydował.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już pisałem,że miałem Outback'a MY00 lub 01 (nie pamiętam). Założyłem gaz i auto jeździło SUPER. Nie czułem spadku mocy,ani zapachu gazu w aucie. Na moją prośbę wlew gazu był zainstalowany pod klapką wlewu benzyny. Butla nie przeszkadzała w niczym. Owszem,byą mała,ale miałem normalnie zainstalowane koło zapasowe,fotele się składały 1/3 (na deskę i narty),a bagażnik był na tyle duży,że nie czułem dyskomfortu.Pojeździłem sporo i mam kontakt z nabywcą mojego auta,który bardzo chwali je i jest bardzo zadowolony,że ma Subaru i nie musi się liczyć z kosztami paliwa.

Dla sceptyków dodam,że już dawno zwróciły się koszty instalacji, a nawet koszt wymiany silnika. Też byłem na początku nastawiony na NIE w stosunku do gazu,ale wolałem jeździć Subarakiem duże odległości na codzień niż Dieslem,którego mam do tych celów.

 

Sceptycy!!!! :)

Co możecie zarzucić tej konfiguracji?!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gdzies kiedys wyczytalem,chyba w jakims katalogu ze w Niemczech uzytkownicy Subaru moga zamowic w ASO fabryczna instalacje gazowa do kazdego modelu Subaru...

A może tak będzie wkrótce w Polsce.... :wink:

Sam kiedyś widziałem w Polskim ASO Outback'a na przeglądzie gwarancyjnym (numery chyba holenderskie), któremu nie skreślono gwarancji....Dziwne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy się to opłaca (ile się jeździ kilometrów w roku i czy stać nas na dobrą instalację gazową). Ekonomia jest nie ubłagana. Dla mnie do gazu to nadają się amerykany (duże silniki sporo palą) i inne wolne ssaki powyżej 1,5 litra.

 

Więc moja odpowiedź jest taka: albo bym jeździł MPK w tygodniu, a w weekendy Subaryną bez gazu, albo kupił jakiegoś Diesla do jazdy na codzień

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety spalanie Subaraka to prawie amerykaniec.....V8-V12

Czasem ludzie zapominaja jakim samochodem jezdza. Impreza z turbo wcale nie pali duzo, pali tyli ile powinna. Poszukajcie sobie innego, wmiare wygodnego, piecio osobowego auta, ze stalym napedem na cztery kola (podkreslam ze ma byc staly a nie dolaczany) oraz z momentem o wartosci bliskiej maksimum w szerokim zakresie (w WRX jest to mniejwiecej od 3000 do 6000 obr.). Nie znajdziecie auta, ktore pali mniej. Jak ktos chce miec mniejsze spalanie to musi z czegos zrezygnowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pali mniej?

 

8,5 litra w trasie, rekord to 7,2 po równych niemieckich drogach, przy normalnej jeździe mieszanej 11l a przypomnę że to ma sześć cylindrów, 450 km i 550 nm, taki cudowny wynalazek audi :D szkoda że tylko jedno auto im wyszło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,5 litra w trasie, rekord to 7,2 po równych niemieckich drogach, przy normalnej jeździe mieszanej 11l a przypomnę że to ma sześć cylindrów, 450 km i 550 nml:

Nie wiem skąd wy takie spalania bieżecie i to przy 450 km, no chyba, że mulicie jak moja matka. Rozumiem autobana 100 na budziku i nie ruszasz gazu i hamulca to być może do zrobienia.

Mi Golf VI 1.6 16V brał tyle przy dynamicznej jeździe, po mieście 10-11l nie było szokiem.

Brachola Rover 200 1.4 nie pali znacząco mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...