Skocz do zawartości

Uszczelka pod głowice


cyfron

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że siada któraś uszczelka pod głowica :cry: w moim Legacy `99 2.5l SOHC (165tys.km przebiegu), bo ubywa mi płynu chłodniczego,a przybywa oleju.

Czy uszczelki marki TAKOMA (150zł/szt.) są warte zachodu?

Niestety w serwisie nie mają, muszą dopiero z Niemiec sprowadzić, a to niestety troche trwa :sad: (na filtr do skrzyni czekam 3 tygodnie i jeszcze nie ma) a samochód jest mi potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfron, a olej wygląda normalnie? Bo jak Ci go przybywa tzn. że płyn chłodniczy wchodzi do oleju i powinien się zrobić majonez. Uszczelki pod głowicę najlepiej oryginalne Subarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfron, dokładnie tak jak mówiKruk, uszczelkę pod głowice najlepiej oryginalną, pamiętam jak mi się sypnął silnik w Sprinterze też chciałem zastosować zamiennik gdyż oryginał w serwisie kosztował 900 zł, mechanik powiedział że mogę wrócić w niedługim czasie z powrotem i zaznaczył że generalnie stosuje się oryginały nie zależnie od motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie montowałem Takoma. Nic sie nie działo. Wszystko było ok.Wiadomo ze najlepiej złożyc to na oryginałach...tyle ze to kosztuje 2x drozej. Ja złozylem na nieoryginalnych i jakos bylo ok. Pałowałem dalej.

Byle mechanik dobrze złożyl i nie zapomnial planować głowic. No i wiadomo ze jak robisz to silnik wyjąć i robić dwie strony. :)

Od razy najlepiej wszystkie uszczelnienia powimieniac i zobaczyć sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze to kosztuje 2x droze
chyba przesadziłeś, jezeli 2szt takoma kosztują 300zł, a oryginały 350 to chyba nie taka różnica :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a olej wygląda normalnie? Bo jak Ci go przybywa tzn. że płyn chłodniczy wchodzi do oleju i powinien się zrobić majonez

 

No właśnie olej wygląda normalnie, ale pewnie dlatego, że przejechałem na nim dopiero ok.1500km.

Ja u siebie montowałem Takoma. Nic sie nie działo. Wszystko było ok.Wiadomo ze najlepiej złożyc to na oryginałach...tyle ze to kosztuje 2x drozej.

 

Różnica jest niewielka: Takoma 150zł, a orginał 210zł. Tylko zamiennik jest dostępny od ręki, a orginał serwis musi ściągnąć z zagranicy,a mi zależy na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zamiennik jest dostępny od ręki, a orginał serwis musi ściągnąć z zagranicy,a mi zależy na czasie
Moim zdaniem warto poczekać, w ciągu 5 dni powinieneś mieć :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze to kosztuje 2x droze
chyba przesadziłeś, jezeli 2szt takoma kosztują 300zł, a oryginały 350 to chyba nie taka różnica :cool:

nie, nie...z tego co wiem jak kupowalem to byla polowa ceny.

Niemozliwoscią jest zeby byla taka mała roznica. No sam pomysl ;)

Zupelnie nieopłacalne.

Gdzies tam pisalem posta jak robilem mojego Subaru i nie pamietam czy tez podawalem ceny...

Wiem ze w firmie ktorej nie wolno tu reklamować bylo połowe drożej niz nieoryginalne.

 

[ Dodano: Sob Paź 11, 2008 11:27 pm ]

hmmm...tak z ciekawosci sprawdzilem ceny oryginalnej...potaniały. Jak ja robiłem to kosztowała 400zł. A teraz widze ze 300zł za 2,0.

Cena za 2,5l silnik jest 220zł ale pytanie tylko czy za jedną sztuke bo nie napisane tam zbyt wyraznie (mowie o stronie ktorej nie wolno tu reklamowac) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem oryginal do wolnossaka 2.5 MY'06 USA Spec 210 pln szt. Kumpel z wartszatu powiedzial ze jakbym przywiozl mu inne to by mnie z warsztatu wypie$%$%%. Specyfikacja umiejscowienia boxera jest taka a nie inna. Pocieknie za 3-4 miechy albo i nie. Jak nie to fart, jak tak, to wyjmowanie silnika, zdjecie glow, planowanko i dodatkowe za to sianko ;-(. Ja czekalem na Ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem juz do czynienia z uszczelką TAKOMY i kosztowało mnie to sporo kasy (nie chciało mi sie poczekac na lepsza, przeciez uszczelka to uszczelka). Jesli mozesz to wez do reki orginał i takome, roznice w jakosci nawet laik wyczuje. Podczas drugiego startu na 1/4 mili kawałek jej odpadł i plyn wlał sie do cylindra, kup orginał albo cos VICTORa REINZa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...