Skocz do zawartości

Dostepnosc czesci zamiennych - fakty i mity


siarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jestem nowym uzytkownikiem forum a zapisalem sie glownie dla tego z potrzebuje rzetelnych informacji gdyz zastanawiam sie nad kupnem subaru outback [2000-2003].

Odwiedzilem kilka sklepow moto w toruniu (jeden specjalizujacy sie wylacznie w japonczykach). zapytalem jak faktycznie jest z dostepnoscia czesci zamiennych i ogolne wszyscy mnie przekonuja zebym sobie dal spokoj z tym autem.

Maja jedynie klocki hamulcowe, jakies lozyska, moze nawet amortyzatory i plyn do spryskiwaczy ;)

Podobno sprowadzanie innych niz wymienione to tygodnie oczekiwania, tysiace zlotych i efekt koncowy nieznany (ponoc brak katalogow??)

Prosze o szczere opinie

 

pozdrawiam

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli czegoś nie ma w Polsce sprowdzenie z Japonii zajmuje ok. 10 dni.

 

Dodajmy: przy wysyłce kurierem z szybkim terminem doręczenia (2 dni) - większość z tych dziesięciu, o których pisze mati, towar spędza tu w Polsce na cle... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym czekaniem na czesci z Japonii to roznie bywa - bo czasami sie zdarzy, ze ktos tam jest na wakacjach albo komus sie o czyms zapomnialo...

Ja na pewne czesci czekalem w sumie ponad miesiac - ale nie gniewam sie :)

 

Ogolnie jednak podsumowujac nie ma problemu ogolnie z czesciami - jedyny to czasem terminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak, tyle ze nie wszystkich stac na 2x czy 3x przeplacanie :lol:

 

Whatever :roll:

moze i vateva, ale dostawa czesci zamiennych bezposrednio z JPN na indywidualne zamowienie, i to w takich terminach jak 10 dni, znaaacznie zwieksza koncowa cene tych czesci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko zwracać się do odpowiednich sklepów :wink:

 

np autoryzowanych stacji obslugi, jak narazie najdluzej czekalem 2 tygodnie a ceny znosne tzn na poziomie innych marek

 

 

znajomej Golf spedzil na zwylym przegladzie plus wymianie paru gratow (ot zwylych ekspoloatacyjnych) 4 tygodnie w serwisie autoryzowanym VW, wiec uwazam ze Subaru pod wzgledem dostepnosci czesci jak i cen nie wypada zle :wink: a ostatecznie mozna poszukac w innych "sklepach" gdzie czas realizacji od zapytania do realizacji potrafi wyniesc 4 dni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje, widac nie jest tak tragicznie jak mnie przestrzegano ;)

oczywiscie licze sie z wyzszymi kosztami czesci ale wiadomo ze to inna marka

kiedys mialem mazde 6, owszem placilem 4x wiecej za amortzatory niz do opla ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje, widac nie jest tak tragicznie jak mnie przestrzegano ;)

oczywiscie licze sie z wyzszymi kosztami czesci ale wiadomo ze to inna marka

kiedys mialem mazde 6, owszem placilem 4x wiecej za amortzatory niz do opla ale ....

... ale Subaru się nie psuje :mrgreen: Szczególnie wolnossące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje, widac nie jest tak tragicznie jak mnie przestrzegano ;)

oczywiscie licze sie z wyzszymi kosztami czesci ale wiadomo ze to inna marka

kiedys mialem mazde 6, owszem placilem 4x wiecej za amortzatory niz do opla ale ....

... ale Subaru się nie psuje :mrgreen: Szczególnie wolnossące.

 

wlasnie to mialem na mysli

po mazdzie nabralem zaufania do japonskiej motoryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzi jezdzi i jezdzi aż zachce ci sie nastepnego i go sprzedasz i kupisz nowsze, a tamto dalej jeździ.....:PPP

A na poważnie części a ASO są ceny często nie powalają na ziemie, zamienniki tez są (JC , 555, yamota, itp ) czesto to te same co są w orginale, istnieje cała gama cześci usportowionych w cenach podobnych co orginalne.

Jako posiadacz mogę powiedzieć, że ani razu nie zdarzyło mi sie żebym czegoś nie kupił w terminie do 3 dni!!!!!! Są sklepy internetowe, the forum, allegro, ASO , a z tą dostępnością to jest mit z połowy lat 90tych !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tą dostępnością to jest mit z połowy lat 90tych !!!

to nie próbowałeś kupić żarówek kierunkowskazów do OBK '96 US-Spec, które sa inne niż w EU (inne mocowanie). :twisted:

Z resztą, faktycznie nie jest najgorzej, chyba, że chodzi np. o zamienniki blacharskie, bo tu też różowo nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienniki blacharskie odradze kazdemu do jakiegokolwiek auta!!!!!!

 

A na marginesie mówimy o EU spec, chyba problem z dostępnością części do US spec maja użytkownicy nie tylko subaru .....na zasadzie widziały gały co brały :PPP tu oszczedzimy a później 2 razy przepłacimy :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienniki blacharskie odradze kazdemu do jakiegokolwiek auta!!!!!!

na jakiej podstawie?

 

chyba problem z dostępnością części do US spec maja użytkownicy nie tylko subaru ....

z niektórymi. Z drugiej strony, jak widać na forum, nie widać porównania US a EU, więc ciężko powiedzieć "widziały gały co brały" - nikt nie oświecił mnie, że żarówki kierunków będą kosztować mnie 35zł/szt i bede 2 tygodnie na nie czekał... a tak było z moimi us-specowymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienniki blacharskie odradze kazdemu do jakiegokolwiek auta!!!!!!

 

na jakiej podstawie?

 

Cytat:

chyba problem z dostępnością części do US spec maja użytkownicy nie tylko subaru ....

 

z niektórymi. Z drugiej strony, jak widać na forum, nie widać porównania US a EU, więc ciężko powiedzieć "widziały gały co brały" - nikt nie oświecił mnie, że żarówki kierunków będą kosztować mnie 35zł/szt i bede 2 tygodnie na nie czekał... a tak było z moimi us-specowymi :)

 

 

A na podstawie przygód swoich i znajomych elementy nie pasowały szpary straszne, marna jakośc zabezpieczenie korozyjnego....ogólnie albo nowy orginał, albo urzywany orginał!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...