Skocz do zawartości

oznaczenia silnika ?


HULK

Rekomendowane odpowiedzi

A co konkretnie potrzebujesz sie dowiedziec?

 

Jesli idzie o skrzynie, to gdzies widzialem tabele z informacja o przelozeniach jesli to jest jakas informacja dla Ciebie?

Warto miec spisany numer VIN - w wielu przypadkach pomaga zidentyfikowac potrzebne czesci.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to chcialbym wiedziec co to jest za silnik. Z nr. VIN wychodzi ze to GT (tak zreszta pomogli mi na forum go rozszyfrowac). Jednak w tym watku do ktorego podalem linka pisza ze EJ20G byl montowany we wczesnych WRX. Szczerze mowiac to juz nie kumam co jest GT a co WRX. Chcialbym sobie to jakos do kupy poukladac i wiedziec czym jezdze :)

Jeszcze znalazlem cos takiego.

KLIK

AMI. Jeszcze raz dzieki za katakt z KUBA, powiedzial ze silnik cyka jak mazenie :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek-irl, masz blok z oznaczeniem EJ20G? Zazdroszę Ci bo jest to blok zamknięty i można dzięki temu sporo jeszcze to auto dopompować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego taki blok w GT ?
dlatego że ktoś kumaty robił ten silnik i przygotował go pod wyższe osiągi. Jest to blok ze starszego GT sprzed 96 roku ale to bardzo dobry blok - pancerny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze niby mam przekladany silnik ? chyba nie bo to samo oznaczenie jest na bloku i na tabliczce znamionowej.

 

[ Dodano: Nie Lip 20, 2008 12:11 am ]

 

Ten pierwszy link nie dziala, a twn drogi to lekka zagwozdka, mnustwo tabelek- potrzebuje czasu aby to ogarnac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym podałem Ci już z wpisanym Twoim Vinem

VIN: JF1GC8KD3WG030337 Марка: IMPREZA (G10) Регион: Europe Руль: RHD Дата: 1998/02/24 Модельный год: F ('98MY) Код компл.: GC8FK8D Код назн.: EK Главн. опц.код.: EM Внешн цв.: REDDISH BLUE (65C) Внутр цв.: DARK GRAY (830) BODY: SEDAN (S) ENGINE: 2000CC DOHC NORMAL TURBO (EJ20G) TRAIN: F/T 4WD (F4WD) MISSION: MANUAL TRANSMISSION (MT) GRADE: GT(KA:WRX MT) (GT) SUS: NOMAL SUSPENSION (N/S) DESTINAT: AUST(FROM 95MY),GEN&EUR (G&E)

Przy silniku jest że ma EJ20G, czyli od początku był tu blok zamknięty

 

Tu masz linka żeby wpisać samemu http://www.detali.ru/cat/su/su.dll

 

[ Dodano: Nie Lip 20, 2008 1:16 am ]

marek-irl, jeśli to GT98 to nie możesz mieć fabrycznie EJ20G.

Ale wychodzi na to że miał według tego co wyskoczyło wpisując ten Vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wychodzi na to że miał według tego co wyskoczyło wpisując ten Vin
Hmm ciekawe. Jak dotąd zawsze czytałem i słyszałem że EJ20G był w starych Imprezach do 96 roku, a potem już weszły seryjnie otwarte - ale może się mylę...człowiek cały czas się czegoś uczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super!

Wedlug VIN i wszelkich oznaczen to jest EJ20G :)

No dobra, ale ile to mialo fabrycznie mocy i ewentualnie ile moze wytrzymac ?

Moge sobie przykleic na klapie znaczek WRX ? :roll:

 

KRUK, mozesz zerknac do topiku o TT, tam mialem mala prosbe do Ciebie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie ile moze wytrzymac ?
sporo. Na zamkniętym bloku i oczywiście odpowiednim przygotowaniu silnika dmuchają w te bloki po 2,5 bara i wyciągają ponad 700KM.

 

[ Dodano: Nie Lip 20, 2008 1:28 am ]

Moge sobie przykleic na klapie znaczek WRX ?
Możesz sobie przykleić co chcesz ale WRX były w Japonii a Ty masz wersję europejską z tego co wynika z nr VIN czyli masz GT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek-irl, masz blok z oznaczeniem EJ20G? Zazdroszę Ci bo jest to blok zamknięty i można dzięki temu sporo jeszcze to auto dopompować :wink:

No właśnie nie tak do końca. Azrael mnie ostatnio z błędu wyprowadził. EJ20G mogły być zarówno półzamknięte (w bardzo wczesnych GT - mój `94 jest) lub otwarte - ale nie wiem dokładnie w jakim MY może już być otwarty. Straszny burdel z tym jest :mrgreen:

Bez profi vin decodera niczego nie można być pewnym w 100% :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...