Skocz do zawartości

jak sprawdzic rozrzad?


oregano

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Forestera. Ma 133000 przebiegu. Do 105000 był serwisowany w ASO w Szwajcarii, więc rozrząd powinien być wymieniony, jednak oprócz książki serwisowej, nie mam na to dowodu, np. rachunku. Trochę się teraz boje wsiąść do auta. Od dwóch dni próbuje się porozumiec z tym serwisem ale albo szefa nie ma albo czasu nie maja.

 

Nie znam sie na tym, wiec pytam:

Czy da się to sprawdzic inaczej, np. "zajrzec w silnik"?

Jak długo można jeździć bez wymienionego rozrzadu, bo jakby nie patrzec to już dawno powinien byc wymieniony.

I jak wymieniac to gdzie? Warszawa i okolice

 

I jeszcze jedno pytanie. Nigdzie nie mogę znaleść odpowiedzi. Ile biegów ma mój Forek? S-Turbo 2000 Automat

 

Będę wdzięczny za pomoc

 

Pozdrawiam

Oreganiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się to sprawdzic inaczej, np. "zajrzec w silnik"?

 

da się jedynie stwiedzić czy rozrząd był wogóle wymieniany, często są ślady po znaczeniu na kołach rozrządu, możesz zdjąć dekiel rozrządu i zobaczyć czy są znaki robione przy wymianie choć jeśli nigdy nie miałeś z tym do czynienia to możesz mieć trudności.

 

W książce serwisowej powinna być adnotacja o wymianie rozrządu przy jakimś przebiegu sprawdz czy nie ma gdzieś napisane: zahnriemen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się to sprawdzic inaczej, np. "zajrzec w silnik"?

 

da się jedynie stwiedzić czy rozrząd był wogóle wymieniany, często są ślady po znaczeniu na kołach rozrządu, możesz zdjąć dekiel rozrządu i zobaczyć czy są znaki robione przy wymianie choć jeśli nigdy nie miałeś z tym do czynienia to możesz mieć trudności.

 

W książce serwisowej powinna być adnotacja o wymianie rozrządu przy jakimś przebiegu sprawdz czy nie ma gdzieś napisane: zahnriemen

Znaki to chyba są seryjnie, a nie robi się ich samemu przy wymianie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w podobnej sytuacji bo w tamtym tygodniu kupiłem Legacy też ze Szwajcarii i chociaż w książce serwisowej mam zapis zahnriemen bei 144tys.km a teraz mam 180tys. dla spokojności jutro wymieniam cały rozrząd (670zł komplet), wszystkie oleje i filtry. Chociaż też kombinowałem wymieniać nie wymieniać. Proponuję zrobić to samo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto markerem mechanicy znacza i można poznać po firmie paska..... ogolnie jestem zdania ze te 900zl z praca, przy cenie auta to bardzo nie wiele i to sie powinno doliczyć odrazu w koszta zakupu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli rozrzad byl wymieniay okolo 20kkm temu to powinen miec jeszcze bardzo dobrze widoczne biale oznaczania (nr, firma, itp)

 

powyzej okolo 20kkm ciezko stwierdzic czy rozrzad byl wymieniany np: 40kkm czy 80kkm temu

 

ta praktyka sprawdzala mi sie juz wielokrotnie w roznego rodzaju autach z rozrzadem na pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...