Skocz do zawartości

Nawigacja w Legacy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam pytanko odnośnie konsoli w której radio jest zintegrowane z panelem klimatyzacji, czy są to dwa oddzielne urządzenia połączone panelem zewnętrznym, oraz czy radio jest odpowiedzialne za sterowanie nawigacją, jednym słowem czy można się pozbyć modułu radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z gwarancją na auto jeżeli zdecyduje się na dosłowne wyprucie oryginalnego radia i zamontowanie profesjonalnego Car Audio (wygłuszenie, instalacja, okablowanie) w renomowanej firmie, czy utracę gwarancje tylko na podzespoły takie jak panel klimatyzacji, czy też na cały samochód??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Radio w modelu Legacy jest zintegrowane z konsolą sterowania nawiewem i klimatyzacją. Zgodnie z zapisem w książce gwarancyjnej ingerencje w układ eletryczny pojazdu bedzie skutkowal utratą gwarancji, a odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenie będzie ponosił ten który dokonuje ingerencji w pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

DZIAŁ TECHNICZNY, A co z instalacją Car Audio, czy pociągniecie przewodów zasilających z akumulatora to też ingerencja w układ elektryczny??

 

Bo jeśli tak to rozumując używanie ładowarki do telefonu to też ingerencja w układ elektryczny

I czy radio oryginalne ma wyjście typu chinch??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie straszenie SIPu o tej ingerencji w instalacje elektryczna to bujda na resorach. Ja mam u siebie naprawde rozbudowana instalacje z dwoma kondensatorami i dodatkowym akumulatorem i jakos nikt o utracie gwarancji nie wspominal. Instalacja audio owszem jak najbardziej ale z glowa to trzeba robic i u montazysty z pojeciem a problemow nie bedzie:)

 

Fabryczne radio nie posiada wyjsc czinch ale mozna je bardzo latwo dorobic kosztem ok 50 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek, Ty jakiś przewrażliwiony, po pierwsze nie straszenie tylko polemika gdyż dostałem bardzo szczątkową informacje, po drugie do problemu podchodzę poważnie i wole się teraz zapytać niż być rozczarowanym (ty to wiesz, ja jak widać nie). Po trzecie masz autko z 06 ja chce kupić nowe z fabryczną NAVI więc chyba troszkę się różni. Po czwarte odpowiedź jest "utrata gwarancji", ale nie napisano czy układu elektrycznego czy całego samochodu??? Po piąte pytanie jest do działu technicznego, więc twoja odpowiedź a raczej opinia jest tu off topic. :neutral:

I tak na zakończenie jakie resory??? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Radio w modelu Legacy jest zintegrowane z konsolą sterowania nawiewem i klimatyzacją. Zgodnie z zapisem w książce gwarancyjnej ingerencje w układ eletryczny pojazdu bedzie skutkowal utratą gwarancji, a odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenie będzie ponosił ten który dokonuje ingerencji w pojeździe.

 

A jak ma się do tego instalowanie autoalarmu lub np. CB na stałe ? ASO odsyłają do podwykonawców, którzy niewiele mają wspólnego z Subaru.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Panowie chodzi o szczegółową odpowiedź co będzie gdy ...???? Bo jak rozumiem logiczne jest to że gdy Lisek, wyciągnął złącze niskonapięciowe z radia tym samym zrezygnował z gwarancji na radio, ale może się zdarzyć że stanowisko SIP-u jest w tym problemie inne np. uszkodzisz czujnik ABS-u a dealer powie przepraszam ale pan ingerował w instalacje elektryczną co oznacza utratę gwarancji.

 

Z tego co wiem w nowym Legacy nawigacja oraz radio bazuje na podzespołach Garmina oraz Kenwooda wiec może ma wyjście niskonapięciowe??

Bardzo mnie ten aspekt interesuje gdyż na 100 % będę chciał założyć Car-Audio i będzie to klasa Hi-Endowa więc nie będzie to robota po łebkach, wszystkie okablowanie położone w plecionkach itd, itd.

 

Np. w Tribece z 2006 widziałem przerobiony cały panel, tam radio miało być zintegrowane z klimą a nie było, radio zostało wyrzucone zostało tylko sterowanie komputera a w miejsce fabrycznego radia zamontowano Kenwoda Dnx 7200 panel obrobiono żywicą i polakierowano efekt super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam glowe ze to radio nie ma wyjsc niskonapieciowych,zadne inne radio w modelach poprzednich tego nie mialo.Jest tylko wielka kosta w ktorej ida kable glosnikowe,sterujace i zasilajace.

Wg mnie to radio pomimo ze nie jest najtanszym chinskim badziewiem do powazniej instalacji sie nie nadaje.Nie wiem co rozumiesz pod pojeciem instalacja hi endowa? (moze ten temat przeniesmy do watku "audio w subaru")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie może to być i w OT, aby tylko DZIAŁ TECHNICZNY dał jasną i szczegółową odpowiedź. (PLEASE) :!: :!: :!: :!:

Co do samej instalacji przetworniki Focal Utopia Be zestaw trzydrożny, wzmacniacze Genesisa (te z jajeczkami) Monoblock + FourChanel, subik K2power 33KX, okablowanie IXOSA, na pewno procesor jaki nie wiem chce na razie się dowiedzieć co ta jednostka od nawigacji ma

No i ta nieszczęsna jednostka główna którą wolałbym się pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,

 

Odpowiedź już padła i jest jednoznaczna: JAKAKOLWIEK INGERENCJA w układy elektryczne samochodu skutkuje wyłaczeniem gwarancji na cały pojazd.

 

U innego producenta spotkałem się z sytuacją, że np. traci się gwarancję na poszczególne elementy związane ze sobą - przy car-audio tracimy gwarancję na elektrykę i elektronikę samochodu i z nią związane podzespoły (ale nie na np. turbo). Wyjątek istniał jeszcze, gdy w oczywisty sposób elektroniczna czy elektryczna usterka nie miała związku z ingerencja w układ elektryczny/elektroniczny (np. skorodowany przewód).

 

Czy tak samo jest przy nowych Subaru?

 

Gdy nie, to proszę o wytłumaczenie dlaczego - z czystej ciekawości się tym interesuję, nie ukrywam, że prawdopodobnie wkrótce Imprezę wymienię/dołożę jej braciszka w postaci Forestera/Legacy kombi (nowego kupionego w SIP :P) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odpowiedź już padła i jest jednoznaczna: JAKAKOLWIEK INGERENCJA w układy elektryczne samochodu skutkuje wyłaczeniem gwarancji na cały pojazd.

 

Naprawde rece opadaja jak sie cos takiego czyta, z calym szaczunkiem!!!!

Prosilbym o wyjasnienie co to oznacza ingerencja? Czy podlaczenie innego radia, montaz alarmu czy np webasto czy nawet wskasnizkow EGT, Turbo Boost jest tez ingerencja bo w koncu wiaze sie z ukladem elektrycznym i podlaczeniem do niego innych urzaden?A moze ma Pan na mysli modyfikacje ukladu elektrycznego, to juz predzej moge zrozumiec.

Na razie Pana wypowiedzi sa lakoniczne,nie wiele wyjasniaja i odnosze wrazenie pisane w tonie "tak jest bo ja(my czyli SIP) mowimy. Prosilbym o przedstawienie prawnej podstawy takiego stwierdzenia?Wg mnie daje ono bardzo duze pole do wymigania sie producenta od napraw gdy stwierdzi w aucie klienta urzadzenie podlaczone pod uklad elektryczny ,ktore nie ma zadnego negatywnego wplywu na ogolne funkcjonowanie auta.

Jaki jest zwiazek miedzy instalacja car audio ,nawet prosta wymiana glosnikow a np: stukajaca przekladnia. padnietym amortyzatorem czy tez jaka kolwiek inna usterka/wada MECHANICZNA nie majacej polaczenia z ukladem elekrtrycznym? Wg mnie ZADEN !!!

Ostatania sprawa,mam w swoim aucie sporą instalacje car audio i mialem wykonywane naprawy gwarancyjne wiec egzekucja tego przepisu jest dosc slaba. Chyba nie trudno sie domyslec ze gdyby Subaru oferowal chociazby "przyzwoity" system audio zadna ingerencja nie bylaby potrzebna:)

Prosilbym o rzeczowe i wyczerpujace wyjasnienie tej kwesti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odpowiedź już padła i jest jednoznaczna: JAKAKOLWIEK INGERENCJA w układy elektryczne samochodu skutkuje wyłaczeniem gwarancji na cały pojazd.

:shock:

Dziękuje serdecznie za miłą i uprzejmą odpowiedź, jednocześnie PRZEPRASZAM Pana bardzo że pytałem.

 

Pozdrawiam serdecznie

Tomasz Gąska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie trudno sie domyslec ze gdyby Subaru oferowal chociazby "przyzwoity" system audio zadna ingerencja nie bylaby potrzebna:)

Prosilbym o rzeczowe i wyczerpujace wyjasnienie tej kwesti.

Nie proś, bo zostało Ci to już wyjaśnione. Z oficjalnego punktu widzenia DZIAŁ TECHNICZNY ma rację, takie są warunki gwarancji. Jeśli sam (w sensie nie ASO) będziesz ingerował w elektrykę, to stracisz gwarancję. Możesz:

a) zlecić montaż w ASO (nie sądzę, żeby ktoś się podjął)

B) założyć poza ASO i mieć to gdzieś, do momentu, aż trafisz na usterkę (czego Ci nie życzę), którą będziesz chciał usunąć w ramach gwarancji.

 

Z moich doświadczeń wygląda to następująco: w poprzedniej Imprezie MY04 Dawoj się kiedyś przyczepił, że miałem car audio zalożone "poza ASO" i stwierdził, że "no, jakby coś się stało, to możemy tego na gwarancji nie zrobić", ale... na szczęście nic się nie stało. Z drugiej strony w poprzednim Forku MY07 miałem również instalację car audio i nigdy ASO nie odmówiło mi naprawy gwarancyjnej (a miałem dwie). Ale wtedy serwisowałem w ASO Koper.

 

Swoją drogą - cieszę się, że teraz nie mam gwarancji i mam z bani takie problemy.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem serdecznie podziekowac SIPowi ze cofniecie dzis z samego rana gwarancji w moim pojedzie:) BRAWO SIP!!! Kazano mi zwrocic pieniadze ze wymiane silniczka szyby robionej na gwarancji w zeszlym tygodniu.Na szczescie mam juz prawie 100 tys km.

Tak jak sie spodziewalem nie otrzymamy (my forumowicze) wyjasnien na zadane przeze mnie pytania ktore by wiele wyjasnily.

 

Capricorn,jak widzisz musisz odpuscic sobie car audio bo gwarancji w tej cudownej firmie nie uwidzisz!!!!!

 

Ostatnie pytanie ,gdzie sa podane warunki gwarancji ,bo w ksiazce serwisowej ich nie ma. Jest tylko zdanie mówiące tak : " WARUNKIEM ZACHOWANIA WAŻNOŚĆI GWARANCJI JEST STOSOWANIE DO ZAWARTYCH W NIEJ (KSIAZCE) ZALECEN I WYKONYWANIE W PELNYM ZAKRESIE WSZYSTKICH PRZEGLADOW OKRESOWYCH..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem serdecznie podziekowac SIPowi ze cofniecie dzis z samego rana gwarancji w moim pojedzie:) BRAWO SIP!!! Kazano mi zwrocic pieniadze ze wymiane silniczka szyby robionej na gwarancji w zeszlym tygodniu.Na szczescie mam juz prawie 100 tys km.

:shock: :shock: :shock: Przepraszam niech ktoś mi udowodni że instalacja CarAudio miała wpływ na spalenie silniczka od szyby :?: :?: :?:

 

A teraz pytanie do DZIAŁ TECHNICZNY

Jaki wpływ ma instalacja Car Audio na wahacze przedniego zawieszenia :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odpowiedź już padła i jest jednoznaczna: JAKAKOLWIEK INGERENCJA w układy elektryczne samochodu skutkuje wyłaczeniem gwarancji na cały pojazd.

 

 

Czyli montaż zestawu głośnomowiącego również? :lol:

 

PS. Mnie również interesuje, kto się podpisuje pod "Działem Technicznym" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli montaż zestawu głośnomowiącego również? :lol:

 

PS. Mnie również interesuje, kto się podpisuje pod "Działem Technicznym" .

 

owoc666 ... oczywiście że NIE :!: :!: :!: pod warunkiem że jak ja założysz zestaw głośnomówiacy w ASO :mrgreen: i nie ma problemu :evil:

 

ps. sam zrobiłem porzadne car audio w "Galerii Tonów" (wzmacniacz, nowe kable i głośniki, subwofer..... :razz: siedzę więc cicho :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Istnieje duża szansa, że w najbliższym tygodniu wpadnie mi w ręce kĄpletna :mrgreen: nawigacja ze szwajcarskiego OBK 2006r - czy ktoś wie, czy do US wersji nada się? A czy to też inne info wyświetla - temp, spalanie itp - czy tylko nawiguje się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Istnieje duża szansa, że w najbliższym tygodniu wpadnie mi w ręce kĄpletna :mrgreen: nawigacja ze szwajcarskiego OBK 2006r - czy ktoś wie, czy do US wersji nada się? A czy to też inne info wyświetla - temp, spalanie itp - czy tylko nawiguje się?

 

 

W moim Legasiu z Usa dziala nawet mapa Polski, ta sama mape sprawdzalismy w dieslu i tez dzialala chociaz byly male roznice w software nawigacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje duża szansa, że w najbliższym tygodniu wpadnie mi w ręce kĄpletna :mrgreen: nawigacja ze szwajcarskiego OBK 2006r - czy ktoś wie, czy do US wersji nada się? A czy to też inne info wyświetla - temp, spalanie itp - czy tylko nawiguje się?

 

 

W moim Legasiu z Usa dziala nawet mapa Polski, ta sama mape sprawdzalismy w dieslu i tez dzialala chociaz byly male roznice w software nawigacji....

 

Dzięki.

Rozumiem, że masz US Legasia, w którym zamontowałeś EU navi? O czymś warto wiedzieć? inne kostki itp itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...