Skocz do zawartości

Check engine - możliwość "zamrożenia" błędu


Ptok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od roku walczę z check engine (watek walcowałem na formu LPG ostatnio). Uznam, że tak jak piszą doświadczeni koledzy problem z regulacją LPG. Ostatnio usłyszałem (od gazowników), że skanenery diagnostyczne do OBD maja możliowość "zamrożenia błędu" - tzn. system będzie go ignorował i magiczna kontrolka nie zaświeci się. Czy ktos może to zweryfikować i ew. podpowiedzieć czy i jak się to da zrobić? Nauczyłem sie ignorować MIL (ciągle to samo) i jak wyskoczy jakiś inny problem to go normalnie nie zauważę.

 

 

Ptok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam podobny problem z check engine w WRX02. Po podpięciu pod tester stwierdzono wypadanie zapłonów. Sprawdzili auto w Kocarze i twierdzą, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, jednak po skasowaniu błędu kontrolka zapala się ponownie po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Twierdzą, że ponoć elektronika w pierwszych wrxach jest wrażliwa i wychwytuje jakieś błędy, których w rzeczywistości nie ma :evil: Również jestem zainteresowany zamrożeniem tego błędu, gdyż jeżeli coś by się działo faktycznie nie zauważę tego :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można wyłączyć wyświetlanie konkretnych błędów

zatem mam pytanie....czy jak kupię od kogoś auto, to skąd mam wiedzieć, że wyłączono wyświetlanie konkretnych błędów? Można to jakoś sprawdzić? Bo jak nie, to po grzyba w ogóle robić test skoro ktoś mógł wcześnie 'próba ukrycia niedomagań' wyłączyć wszelkie błędy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptok, ja nie słyszałem o zamrażaniu błędów skanerami obd.

W sterownikach remapowalnych można zdezaktywować występowanie błędu poprzez remap.

 

vfts

Twój problem jest inny

Ja bym się jednak zainteresował na twoim miejscu. Faktycznie w wrx02 program jest ustawiony bardzo czuło na spalanie stukowe.

Jeżeli jednak faktycznie wszystko jest ok od strony elektronicznej, osprzętu silnika to koniecznie sprawdź kompresję na cylindrach. W wrx błędy misfire zdarzają się być powiązane z obniżeniem kompresji na jednym z cylindrów. Najczęściej drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe w Subaru

Masz na myśli przeprogramowanie :?:

 

Jak zwał, tak zwał - kiedyś pytałe o dokładnie to samo (wtedy wyrzucało mi sonde lambda) w serwisie u Bełtowskiego (Kraków) i uzyskałem odpowiedź że sie nie da. Teraz wyskakuje mi P420 - bład kata i to jego chciałbym zignorować. Podpowiedzcie gdzie, ew jak uświadomić Panów w serwisie.

Ptok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej nie wiem, czy można ukryć błędy tak aby potencjalny klient (nabywca używanego subaraka) się o tym nie dowiedział. Ewentualnie co trzeba zrobić by sprawdzić czy i które kody są wyłączone?!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vfts, myślę ze jednak lepiej naprawić.

Ale co mam naprawić skoro w serwisie sami powiedzieli, że wszystko jest ok? Poza tym sami twierdzą iż bezcelowym jest wyrzucanie ponad 3k (przeprogramowanie sterownika) tylko po to aby wygasić kontrolkę, która zauważa błąd którego nie ma :roll: Dlatego podpiąłem się pod temat, gdyż nie wiem czy można "zamrozić" jakiś błąd inaczej niż przez przeprogramowanie sterownika :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam naprawić skoro w serwisie sami powiedzieli, że wszystko jest ok? Poza tym sami twierdzą iż bezcelowym jest wyrzucanie ponad 3k (przeprogramowanie sterownika) tylko po to aby wygasić kontrolkę, która zauważa błąd którego nie ma

Uważam, że w Poznańskie ASO ma ogromne doświadczenie jeśli chodzi o Subaru...a szczególnie o elektronikę ;)

Sprawdzał ktoś kompresję w Twoim aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demon musiałbyś z takim autem podjechać do kogoś, kto będzie potrafił zweryfikować co masz w kompie benzyny.

 

Ptok, nie sądzę żeby istniała możliwość wyłączenia błędu w foresterze wolnossącym 01.

 

vfts, jeździsz na standardowym ciśnieniu doładowania?.

Ktoś przejechał się z tobą przy klepce i sprawdził afr przynajmniej z pierwszej sondy?.

Bierze olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe w Subaru

Masz na myśli przeprogramowanie :?:

 

Jak zwał, tak zwał - kiedyś pytałe o dokładnie to samo (wtedy wyrzucało mi sonde lambda) w serwisie u Bełtowskiego (Kraków) i uzyskałem odpowiedź że sie nie da. Teraz wyskakuje mi P420 - bład kata i to jego chciałbym zignorować. Podpowiedzcie gdzie, ew jak uświadomić Panów w serwisie.

Ptok

Probowales stroic LPG, ja tez to mialem, co jakies 200-300km mi wyskakiwal blad kata, jezdzilem po serwisach (bylem nawet u producenta instalki), czytalem az w koncu sam sie tym zajelem i odpukac od ok. 1kkm problem nie wystapil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe w Subaru

Masz na myśli przeprogramowanie :?:

 

Jak zwał, tak zwał - kiedyś pytałe o dokładnie to samo (wtedy wyrzucało mi sonde lambda) w serwisie u Bełtowskiego (Kraków) i uzyskałem odpowiedź że sie nie da. Teraz wyskakuje mi P420 - bład kata i to jego chciałbym zignorować. Podpowiedzcie gdzie, ew jak uświadomić Panów w serwisie.

Ptok

Probowales stroic LPG, ja tez to mialem, co jakies 200-300km mi wyskakiwal blad kata, jezdzilem po serwisach (bylem nawet u producenta instalki), czytalem az w koncu sam sie tym zajelem i odpukac od ok. 1kkm problem nie wystapil.

 

zdolny jesteś :grin:

kabelek się przydał?

niestety w systemie, który ma Ptok nie da się zbyt wiele poprawić. poza tym, okazało się, że łapie błąd również na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdolny jesteś :grin:

kabelek się przydał?

niestety w systemie, który ma Ptok nie da się zbyt wiele poprawić. poza tym, okazało się, że łapie błąd również na benzynie.

Poprostu metoda prob i bledow korygowalem mapy, jezdzilem, zbieralem punkty, sprawdzalem i tak w kolko :mrgreen:

Kabelek sie oczywiscie przydal :wink: i pewnei przyda nie tylko do kasowania bledu nr 420 :grin:. Jeszcze raz dzieki :cool:

A elektroniki nie da sie u niego podmienic na lepsza :?:

 

BTW. Od serwisu KME slyszalem , ze mieli podobne problemy w Subaru z bledami 420 (i to nawet w rocznych autach), ale podobno w koncu elektonika (ktora jest dosc czula) adaptowala sie do LPG i przestawala wywalac bledy, mozliwe to czy to typowe haslo rzucane na odczepnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vfts, jeździsz na standardowym ciśnieniu doładowania?.

Ktoś przejechał się z tobą przy klepce i sprawdził afr przynajmniej z pierwszej sondy?.

Bierze olej?

Auto jest absolutnie seryjne, aczkolwiek nie sprawdzałem jakie jest ciśnienie doładowania. Kompresji też w Kocarze nie sprawdzili :neutral: Auto mam od 6tygodni i narazie nie zauważyłem żeby brało olej (przejechałem dopiero około 1500km). Wycieków nie ma :mrgreen: Jeżeli chodzi o to Twoje środkowe zdanie to proszę jaśniej, bo nie rozumiem :shock: , więc raczej NIE :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził czy jest bogato, AFR z oryginalnej sondy wartość 11,25, aż do odcinki :wink:....przy klepce :mrgreen:

Auto cały czas stało, nigdzie nie jechało więc chyba nie sprawdzili :evil: Skasowali tylko błąd i stwierdzili to co wcześniej napisałem :???: Być może udać się do innego serwisu niż Kocar aby lepiej zdiagnozowali :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził czy jest bogato, AFR z oryginalnej sondy wartość 11,25, aż do odcinki :wink:....przy klepce :mrgreen:

Auto cały czas stało, nigdzie nie jechało więc chyba nie sprawdzili :evil: Skasowali tylko błąd i stwierdzili to co wcześniej napisałem :???: Być może udać się do innego serwisu niż Kocar aby lepiej zdiagnozowali :?: :roll:

 

Nie znam się na Poznaniu, czy nie-ASO robi diagnostykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...