Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb - parametry


Tasior_Miedziak

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos wie moze, jakimi foliami sa przyciemniane Subaraki, ktore sprzedawane sa w sieci dealerskiej SIP?

 

Chodzi mi glownie o radzaj folii, procent przepuszczalnosci swiatla, kolor, itd. Trzy lata temu kupilem wlasnie Legacy, ktore mialo przyciemniane szyby juz jak go odbieralem z salonu. To przyciemnianie, konkretnie wartosc przepuszczalnosci swiatla bardzo mi odpowiada. Teraz chcialbym inny samochod okleic folia o podobnych parametrach.

 

Bede wdzieczny za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba czołowa musi mieć przepuszczalność światła w zakresie widzialnym nie mniejszą niż 75%. Szyby boczne nie mogą mieć mniej niż 70%. Obniżenie przepuszczalności światła przez szyby przednie poniższej 70% stanowi podstawę do zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez policję; stacja diagnostyczna nie dopuści Ci takiego pojazdu do ruchu. Szyby tylne boczne i szybę tylną możesz przesłonić nawet całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Tyle, ze normy polskie to mniej wiecej znam i z watkami na forum tez sie zapoznalem. Pytalem dlatego, ze wsiadlem ostatnio do samochodu z przyciemnianymi szybami i w srodku bylo jak w grobowcu, a w moim Legacu wlasnie bylo ok. Stad moje pytanie, jakie to folie i o jakich parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasior_Miedziak, ja mam przyciemniane szyby z tyłu, ale robił to poprzedni właściciel i nie mam pojęcia gdzie (na pewno gdzieś w Warszawie) i jak oraz jakie mają parametry folie na moich szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem dlatego, ze wsiadlem ostatnio do samochodu z przyciemnianymi szybami i w srodku bylo jak w grobowcu, a w moim Legacu wlasnie bylo ok.

 

Tasior_Miedziak u mnie było przyciemniane level 2 (zakładając, że level 1 jest najsłabszy a level 4 najmocniejszy - sposród tego co A.Koper oferuje). Ale ile to jest w jakiejś skali bezwględnej - tego nie wiem. Twoja folia był bardzo podobna - ew. mogłeś mieć trochę ciemniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem dlatego, ze wsiadlem ostatnio do samochodu z przyciemnianymi szybami i w srodku bylo jak w grobowcu, a w moim Legacu wlasnie bylo ok.

 

Tasior_Miedziak u mnie było przyciemniane level 2 (zakładając, że level 1 jest najsłabszy a level 4 najmocniejszy - sposród tego co A.Koper oferuje). Ale ile to jest w jakiejś skali bezwględnej - tego nie wiem. Twoja folia był bardzo podobna - ew. mogłeś mieć trochę ciemniejszą.

 

Tyle, ze ten level2 czy level4 to jest oznaczenie stosowane chyba tylko w salonach Subaru. Jak sie spojrzy na oferte firm przyciemniajcych szyby to o zadnych "levelach" nie ma mowy. Operuja na konkretnych nazwach folii i procentach przepuszczalnosci swiatla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyciemnianie, konkretnie wartosc przepuszczalnosci swiatla bardzo mi odpowiada. Teraz chcialbym inny samochod okleic folia o podobnych parametrach.

Na Twoim miejscu pojechałbym do jakiegoś dobrego warsztatu, który przyciemnia szyby a jest ich trochę. Jeśli to dobra firma, która specjalizuje się w tego rodzaju rzeczach, to z pewnością właściwie ocenią stopień przyciemnienia szyb w Twoim Legacy. Potem pozostaje już tylko złożyć analogiczne zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze ten level2 czy level4 to jest oznaczenie stosowane chyba tylko w salonach Subaru. Jak sie spojrzy na oferte firm przyciemniajcych szyby to o zadnych "levelach" nie ma mowy. Operuja na konkretnych nazwach folii i procentach przepuszczalnosci swiatla.

 

Mi pokazano "o ten Outback ma najbardziej, a ten Forester ma średnio, a tu jest najmniej, a tu prawie najmocniejsza" i pal licho liczby wybrałem taką jaka mi się podobała. Na żywym wozie najlepiej zobaczyć. Ale jak byłem z jedną szybą do poprawki to szybko ustalili czy jest to "20-ka" czy "40-tka", co domyślam się, że jest określeniem (nie)przepuszczalności. Myślę, że będzie można łatwo znaleźć sprawdzić czy zapytać się :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem,że jako "nowy" chcesz przeczytać całe forum.Ale od początku?!!
Na początek jedynie o oleju i oponach :D:lol:

A co do przyciemnianych szyb, to myśle, że przy okazji kupna poproszę o zalożenie tych folii na tylne szyby. Myślę, że będzie lepiej zrobiś to odrazu, bo mniej czyszczenia (przynajmniej od środka).

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Drodzy Państwo, chciałbym w swoim Legacy MY07 przyciemnić wszystkie szyby w jednym stopniu (wiadomo, że zależnym od przodu). Czy ktoś może tak ma i może podać jaka folia/firma - konkretnie, gdzie (fajnie jakby w mazowieckim), a najlepiej jakby podzielił się fotką z efektem :) Czytam te tematy, ale konkretnego przykładu się nie doszukałem.
A przede wszystkim, czy w ogóle jest szansa na przyciemnienie przodu, wiadomo, że fabrycznie już coś jest. Chodzi mi głównie o odbijanie ciepła, bo dość mocno słońce do środka się wdziera. Co prawda 99% czasu parkuję w garażu, ale czasem jak się ze sklepu wyjdzie to w upał ciężko wsiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że przodu nie przyciemnisz ponad to fabryczne "przydymienie" nie narażając się na konflikt z policją i/lub diagnostą. Wiem, że ludzie mają pozaciemniane wszystkie szyby oprócz przedniej w swoich autach - folia, albo nawet piecowo, ale to jest zawsze do czasu. W mojej pipidówie każdy się z każdym zna i policja przymyka oczy na to, ale wyjazd poza swój folwark można przypłacić w najlepszym razie zdrapywaniem folii na poboczu podczas kontroli, a w najgorszym utratą dowodu rej. Kluczowa jest tu upierdliwość funkcjonariusza i chęć "znalezienia czegoś" na kierowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, DETT napisał:

ale wyjazd poza swój folwark można przypłacić w najlepszym razie zdrapywaniem folii na poboczu podczas kontroli, a w najgorszym utratą dowodu rej. Kluczowa jest tu upierdliwość funkcjonariusza i chęć "znalezienia czegoś" na kierowce.

 

Mi właśnie chodzi o full legal, jest w ogóle opcja czy nie ma szans? Może ktoś to już sobie robił z wykonaniem testu przepuszczalności? :) albo zakład daje kwit ( Instytut Ceramiki i Szkła ) na wszystkie szyby, że są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedniej i bocznych nie przyciemnisz legalniebo one z fabryki mają już odpowiednią przepuszczalność.

P.S. Ma ktoś sprawdzony zakład w Warszawie? Chcę okleić tylne drzwi i klapę w forku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, skwaro napisał:

mają już odpowiednią przepuszczalność

Odpowiednią to na pewno, pytanie czy nie może być bardziej ;)
A jak wygląda sprawa z piecowym? Można przyciemniać legalnie czy każda zmiana to zabranie dowodu? Tzn. czy piecowe a foliowe to jakieś inne przepisy, czy po prostu jest to tylko inna metoda?

 

Czy może po prostu jestem skazany na "sreberko" do przedniej szyby? :P

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...