Skocz do zawartości

Subaru Outback - prędkościomierz oszukuje?!


Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Od piątku szczęśliwy :lol: posiadacz outback'a. Pierwsze Subaru. Czekam na gratulacje :twisted:

 

Doświadczony niezgodnością prędkości licznika w samochodach "innych producentów", a pomiarem prędkości przez mojego GPS'a, przetestowałem swoje Subaru.

Np: 100km/h Subaru - GPS 92km/h. Wydaje mi sie, że Outback zawyża ok. 8% w całym zakresie prędkości. Ze wstępnych obserwacji wynika że różnica przejechanych kilomterów w subaru a GPS jest znacznie mniejsza ok 2%.Precyzyjnie będe w stanie powiedzieć po długim weekendzie.

Traktuję GPS'a jak wzorzec a moje autko stoi na standardowych oponach.

W moim poprzednim samochodzie taką różnicę skorygowano przeprogramowywując komputer w serwisie.

Czy droga dyrekcja może coś na ten temat powiedzieć?

Czy ktoś z Was ma podobne spostrzeżenia?

 

Ps. Poza tym przejechałem już 600 km i jest wspaniale. Brakuje mi xenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np: 100km/h Subaru - GPS 92km/h. Wydaje mi sie, że Outback zawyża ok. 8% w całym zakresie prędkości. Ze wstępnych obserwacji wynika że różnica przejechanych kilomterów w subaru a GPS jest znacznie mniejsza ok 2%.Precyzyjnie będe w stanie powiedzieć po długim weekendzie.

 

Wszystkie auta w których mierzyłem prędkość za pomocą GPS'a wskazywały dokładnie taki błąd pomiaru. Tj, przy 100 km/h wskazywały ok 92-94 km/h na GPS'ie. Nie wiem czy to błąd i na ile pomiar GPS-owy jest dokładny. IMHO lepiej jest jechać wolniej myśląc, że jedzie się szybciej niż na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Wskazania GPS-u wbrew ozorom nie są całkowicie miarodajne.

Problem polega na tym, że tak faktycznie podczas jazdy samochodem zawsze nastepuje minimalny uślizg opon (im gorsza nawierzchnia tym większy) oraz na tym, ze tak naprawdę nigdy nie jedziemy idealnie na wprost (lekkie korektury kierownicą itd.).

Z drugiej strony wskazania szybkościomierza zgodnie z warunkami homolgacji raktycznie muszą być nieco wyższe, niż faktyczna prędkość.

Z doświadczenia z Outbackiem wynika, że odchyłka przy prędkościach ok. 200 km/godz to ok 10 km/godz (odchyłka nie jest linearna !).

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku

Gratuluje samochody (jak właściciel outbacka właścicielowi outbacka), super auto (mi stuka właśnie 20K KM)

 

Nie przejmowałbym sie wskazaniami prędkościomierza, ale polecam twojej uwadze wskazania średniego zużycia paliwa, na moje oko komputer zaniża średnią nawet o 1,2 litra/100KM. Ale tym też nie należy sie przejmować, w końcu komputer może sie mylić, a prawda i tak wyjdzie na stacji i tak. :twisted::twisted:

pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz gratuluję

WJR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dyrekcję i wszystkich.

 

Kończąc temat niezgodności wskazań prędkościomierza z GPSem informuję że wskazania prędkościomierza różnią się o te 8km/h ale błąd wskazań przejechanych kilometrów jest mały i na trasie ok. 1000 km wynosi 20 km. ( 2km na każde 100 km przejechanych)

Zrobiłem kilka fotek ale ten temat jest tu http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=122228#122228

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dyrekcję i wszystkich.

 

Kończąc temat niezgodności wskazań prędkościomierza z GPSem informuję że wskazania prędkościomierza różnią się o te 8km/h ale błąd

 

Witam swiezo twarz.....znaczy....bez przesady ..........zwlaszcza z tom twarzom. Sam nie wiem czy Ci gratulowa, bo piszesz zes se kupil dziadostwo co cie wali na kilometrach. Osobiscie uwazam zes sie czepil pierdoly. No ale jezeli dla Ciebie jes istotne czy do pracy dojezdzasz 12 km czy 12,6km ......to cierp sobie. Skoro jednak ruszyles temat niedorubek tego producenta, to wyobraz sobie jakom ja od samego poczatku przezywam gechenne, bo mi klamie .......termometr zewnenczny. Siedzisz se w trzewich swoi subaryny, lukasz na temperature i widzisz 26 stopni ....upal. Zdzierasz ze siebie odziez wierzchniom, wysiadasz a tam ...... 24 stopnie ....prawie mróz..... normalnie jak na Spiku Bergena ....czy jakos tak. To se wyobraz wozenie w bagazniku slipów z japonkami i korzucha z ocieplanemi glanami i jeszcze czapkie uszatke. I on mie juz tak wali ponad czy lata i jeszcze u spowiedzi nie byl. A ty sie czepiasz 8% ...jak gupie wino ma 12& ...cienkusz. Pozdrawiam i ostroznie .....gratuluje. A nie lepi se bylo Multiple kuic ??

 

Mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mamuśkę. :wink:

Multiplą jeżdżą bogaci :(:( . Biedacy kupują Subaru :D:D bo nie stać ich naprawy.

A tak naprawdę to chyba się jednak czepiam. Znalazłem sposób. Dostosowałem parametry mojego GPSa do wskazań autka i jest OK. :lol:

 

Pozdrawiam

Maciek

 

PS. Fotki z Bieszczad tu http://www.szpitalna.pl/subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku

Gratuluje samochody (jak właściciel outbacka właścicielowi outbacka), super auto (mi stuka właśnie 20K KM)

 

Nie przejmowałbym sie wskazaniami prędkościomierza, ale polecam twojej uwadze wskazania średniego zużycia paliwa, na moje oko komputer zaniża średnią nawet o 1,2 litra/100KM. Ale tym też nie należy sie przejmować, w końcu komputer może sie mylić, a prawda i tak wyjdzie na stacji i tak. :twisted::twisted:

pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz gratuluję

WJR

 

Potwierdzam j/w.

Autko super. Ale do czegoś należy się przyczepić, to leży w naszych genach.

Pozdrawiam właściciela outbacka.

Też właściciel.

Sorry, chyba przesadziłem. Właścicielem jest firma leassingowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...