Skocz do zawartości

Imprelica? Celipreza? Generalnie: dziecko FHI i TMC


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 701
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zgadzam się z przedmówcą - produkowanie fur, to przede wszystkim interes i niestety produkowanie modeli dla garstki zapaleńców, nie przynosi wielkich pieniędzy.

Ja też bym chciał, aby kolejna impreza nawiązywała do klasyka - coś w stylu podobieństwa nowej Lancii Stratos, czy amerykańskich "wznowień" legendarnych muscle carów, ale przeciętny klient, przynoszący potencjalnie najwięcej kasy, chce auta, które nie wyróżnia się z tłumu innych.

A jeśli to już auto sportowe i ma się wyróżniać, to ilu świrów kupi znów niebieską zdzirę ze skrzydłem?

Owszem, na forum niemal każdy, kto akurat nie chce OBK, Forka, Legaca, zwykłej imprezy, czy po prostu nie niebieskiej :mrgreen: .

Tylko jest nas wszystkich na świecie za mało, aby zapewnić FHI taki dochód, który pozwoli im na zrównoważenie budżetu i jeszcze spełnianie naszych marzeń o AWD w wieśniackich barwach i z mega wieśniackimi skrzydłami :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prawda jest taka, że jak zmienicie kolor karoserii i felg zakryjecie znaczek i zapytacie się co to za marka to ilu z was powiedzałoby, że ten lanserski samochodzik to rasowe Subaru.

 

Przy całym uwielbieniu marki.... co - tak NA PRAWDĘ - jest charakterystycznego w wyglądzie Subaru? Czy modele mają coś wspólnego, czymś się wyróżniają spośród pozostałych marek? Ja, jeżdżąc Legacy, ciągle słyszę "to BMW? to Ford? to Opel?". Ale mi to nawet pasuje, ważne że jest ładne, a czy ktoś będzie wiedział co to jest konkretnie, to mnie już nie interesuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prawda jest taka, że jak zmienicie kolor karoserii i felg zakryjecie znaczek i zapytacie się co to za marka to ilu z was powiedzałoby, że ten lanserski samochodzik to rasowe Subaru.

 

Przy całym uwielbieniu marki.... co - tak NA PRAWDĘ - jest charakterystycznego w wyglądzie Subaru? Czy modele mają coś wspólnego, czymś się wyróżniają spośród pozostałych marek? Ja, jeżdżąc Legacy, ciągle słyszę "to BMW? to Ford? to Opel?". Ale mi to nawet pasuje, ważne że jest ładne, a czy ktoś będzie wiedział co to jest konkretnie, to mnie już nie interesuje ;)

 

Jest kilka detali czym się odróżniała Impreza od innych sportowych samochodów: kolor nadwozia i felg (niebieski i złoto), wlot powietrza, spojlery. Niby detale, a tworzą cały klimat auta. Te prawdziwe Subaru nie miały np. ramek w drzwiach. Kiedyś Subaru były po prostu inne stylistycznie. Miały jakiś tam swój charakter. A teraz albo są bezpłciowe, albo wyglądają jak Daewoo Lanos :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prawda jest taka, że jak zmienicie kolor karoserii i felg zakryjecie znaczek i zapytacie się co to za marka to ilu z was powiedzałoby, że ten lanserski samochodzik to rasowe Subaru.

 

Przy całym uwielbieniu marki.... co - tak NA PRAWDĘ - jest charakterystycznego w wyglądzie Subaru? Czy modele mają coś wspólnego, czymś się wyróżniają spośród pozostałych marek? Ja, jeżdżąc Legacy, ciągle słyszę "to BMW? to Ford? to Opel?". Ale mi to nawet pasuje, ważne że jest ładne, a czy ktoś będzie wiedział co to jest konkretnie, to mnie już nie interesuje ;)

 

No NIE ... Co jak co ale Legacy wyróżnia sie bardzo .. !

Piękny jest bez 2 zdań ale ani do forda ani do BMW ,na moje oko ,nie jest.

Za to nowy 2010 do złudzenia przypomina Vectrę po face liftingu .. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem informację o tym, że STI i Evo być może pojawią się w dieslu, to mi wity opadły :evil: .

Wiem, że Odi i Peżot leją wszystkich w LeMans, bo gnojowica pali się wolniej od benzyny, ale ja nie po to kupowałem Imprezę, żeby oszczędzać wachę.

Jeśli do tego dołożyć nieunikniony trend do zaspokajania jak najszerszych gustów (czyt.: każdego, w tym kapelusza, faceta z wąsem, w sandałach ze skarpetą, pani Jadzi, wujka Tadzia co ma tego no - hundaja) oraz dążenie do eco (tfu!) auta, to patrząc na mojego klasyka, myślę sobie, że fajne sportowe Subaru to już tylko były, a teraz to albo lanosy, albo RWD.

 

Szkoda, ale może nie wszystko stracone.....w przyszłym roku kupuję sobie budę coupe GC i będę miał nowiutkie Subaru Coupe :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież właśnie to coupe wydaje się być wyjątkiem od reguły tworzenia coraz to bardziej nijakich aut :shock: małe, zgrabne, sportowe autko z mocnym silnikiem i napędem na tył, który zdecydowanie nie nadaje się dla większości kierowców...

 

A plotka o STI diesel już została na tym forum zdementowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już same plotki tego typu osłabiają.

Uważam - na podstawie zdjęć tylko - że nowe Subaru Coupe, to nowy kierunek, obliczony na pozyskanie szerszej rzeszy klientów. Jeśli przyniesie skutek, to może i w temacie AWD będzie działo się coś dobrego.

 

A czy mocne auto z napędem na tył, jest czymś zarezerwowanym dla wąskiej grupy ludzi? Zgadzam się, że powinno tak być. Niestety, ilość kolesi kupujących fury do lansu, a nie do zabawy z jazdy, jest ciągle spora :mrgreen: .

 

No i niestety, im dłużej przyglądam się nowemu Subaru, tym bardziej wydaje mi się właśnie nijakie. Jak ktoś już ktoś zauważył, gdyby nie niebieski kolor i złote felgi, mogłoby to być auto każdej marki. Zero charakteru Subaru - a RWD tylko to potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Subaru były po prostu inne stylistycznie. Miały jakiś tam swój charakter

 

doprawdy? poniżej zestawienia, znajdź 5 różnic :mrgreen:

 

SUIM9301.jpg

17328306_1.jpg

 

 

AETV45534426_1.JPG

122937-toyota-corolla-1998-auto-verde.jpg

 

 

?IMG=U2SUGEB1.jpg&WIDTH=425

91807061990312-480.jpg

 

 

112_0407_first_drive_2004_kia_spectra_and_2005_kia_spectra5_02z%2B2004_kia_spectra%2Brear_left_side_view.jpg

304464_20100106085718651.jpg

 

 

Przykłady można mnożyć - więc co z tą wyjątkowością designu Subaru? ;)

Zrobiłeś to za mnie :D Zawsze jak ktoś porównuje nowe auto do innych samochodów, mam zamiar wkleić dokladnie takie samo zestawienie :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja jak przyjechałem swoją Imprezą pierwszy raz pod dom, to kolega stwierdził: "Ooo, kupiłeś sobie Toyotę Corollę. Dobry wóz" :roll:

 

Kiedyś Subaru były po prostu inne stylistycznie. Miały jakiś tam swój charakter

 

Więc chyba nie do końca miały kiedyś swój styl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hai! Zrobimy tak rewolucyjny design, że gaidżinom szczęki opadną. Hai!"

 

 

Taaaa... ;)

 

 

Wydaje mi się, że na prawdę nie ma co narzekać na to Coupe - o ile oczywiście wizualizacja AutoCar w jakimkolwiuk przypomina oryginał :idea:

 

 

O, i taka mała poprawka: było jedno Subaru, które się wyróżniało z tłumu - szkoda, że nigdy nie trafiło do produkcji :( Pamiętam, jak po ukazaniu się tych zdjęc ludzie przychodzili do salonu i mówili, że nieważne za ile, nieważne jaka specyfikacja - biorą w ciemno!

 

863001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...