Skocz do zawartości

Van - są jakieś godne polecenia ?


filester

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie jakieś godne polecenia auta typu Van? Duże, dobrze wyposażone, nieawaryjne, najlepiej 7 osób i ekonomiczne, więc pewnie najlepiej coś z silnikiem rodem z Ursusa :lol: Vito? Czy może jakaś inna alternatywa? Espace też wydaje mi się ciekawe, ale nie wiem czy ten wynalazek się nie psuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże, dobrze wyposażone, nieawaryjne, najlepiej 7 osób i ekonomiczne,

 

VW Multivan albo Caravelle z jakimś TDI powinien być ok.

 

Byłeś pierwszy :wink: Podpisuję się pod tym,zacny wybór,tylko się będzie trudno w 40k zmieścić. Może Touran,Zafira lub Passat i (OKB :wink: ) bo się Mod wkurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże, dobrze wyposażone, nieawaryjne, najlepiej 7 osób i ekonomiczne,

 

VW Multivan albo Caravelle z jakimś TDI powinien być ok.

 

Byłeś pierwszy :wink: Podpisuję się pod tym,zacny wybór,tylko się będzie trudno w 40k zmieścić. Może Touran,Zafira lub Passat i (OKB :wink: ) bo się Mod wkurzy.

Touran, Zafira są stosunkowo małe... za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi kupili w zeszłym roku Espace, właśnie 7 osobowego (używanego). Jak na razie nic się nie popsuło. Auto służy jako karawan dla wielopokoleniowej rodziny do wypraw nad mazurskie jeziora, także lekko nie ma :wink: . Ale pamiętam, że szukali odpowiedniego egzemplarza baardzo długo, mówili, że większość aut z ogłoszeń była mocno wyeksploatowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie opinie o Kia Carnival

 

2u4k30j.jpg

 

 

Toyota Previa z silnikiem w podłodze... podobno świetnie się prowadzi :)

 

Ale to już staruszka.

 

Ulysse, 806, Evasion. Do tego polecam 2.1 TD i nic więcej nie potrzeba.

 

Jeszcze była Lancia Zeta do kompletu. Ja słyszałem o tych autach raczej kiepskie opinie jeśli chodzi o niezawodność. No chyba, że mówimy o funkcjonalności to już inna brocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filester

 

Multivan lub Caravelle był by SUPER.Ale jeśli teraz masz 40k na ten cel to poszukają po prostu T4 w wersji osobowej.

 

Multivan i Caravelle mają lepsze wyposażenie i użyte materiały lepszej jakości.Jesli nie jest to kluczowe i nie zalezy Ci na tym bardzo to T4 też spełni Twoje oczekiwania. Sporo jeździłem T4 staruszkiem z 1991 r (chyba) , ze słabym silnikiem 1,9 D N/A przebiegiem ok 300k.km i śmigał bezproblemowo,bezawaryjnie i calkiem całkiem przyjemnie. A za 40k masz szansę kupić o niebo lepsze auto niż w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester, Multivan/Caravelle/T4 to praktycznie dostawczaki w wersji osobowej :-)

 

A może coś w stylu Seat Alhambra, VW Sharan, Ford Galaxy?

Występują w wersji 7-mio osobowej (co prawda nie wiem ile wtedy zostaje miejsca na bagaż) i dodatkowo można kupić je z dieslem 1.9TDI który jest wyjątkowo tani w eksploatacji.

 

Kwestia co rozumiesz pod pojęciem "duże" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 7 osob to raczje nie bardzo tam sie zmeisci - w ostatnim rzedzie siedzi sie za kare - i miejsca na bagaz nie ma - w gre moze by jeszcze wchodzil Chrysler voyager - ale to ma jedna gwiazdke przekreslona w testach - ale tak na serio serio to DACIA LOGAN MCV - 7 osob wchodzi bez problemu i jest jeszcze kawaleczek bagaznika- nowe auto od 40 950 PLN - a jezeli duze to naprawde zastanow sie nad tym RENAULT/OPEL/NISSAN - wygladaja identycznie - roznia sie detalami a mozesz miec rozna konfigurace wnetrza - a przyjemnie sie to dosyc prowadzi i miejsca sporo lub tez nad voyagerem - masz wtedy siedzenia 2+2+3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam też Zafirę opc.2 miejsca z tyłu raczej dla dzieci(nie narzekają) ale bagażnik wtedy skromny.zależy jak często będziesz te 7 osób woził i na jakich odległościach9można wtedy box na dach.jest poręczny w mieście.za to 200KM na drodze jest super.średnie spalanie 11l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 7 osob to raczje nie bardzo tam sie zmeisci - w ostatnim rzedzie siedzi sie za kare - i miejsca na bagaz nie ma - w gre moze by jeszcze wchodzil Chrysler voyager - ale to ma jedna gwiazdke przekreslona w testach - ale tak na serio serio to DACIA LOGAN MCV - 7 osob wchodzi bez problemu i jest jeszcze kawaleczek bagaznika- nowe auto od 40 950 PLN - a jezeli duze to naprawde zastanow sie nad tym RENAULT/OPEL/NISSAN - wygladaja identycznie - roznia sie detalami a mozesz miec rozna konfigurace wnetrza - a przyjemnie sie to dosyc prowadzi i miejsca sporo lub tez nad voyagerem - masz wtedy siedzenia 2+2+3

 

Eeee w Galaxy nie jest tak źle z tym miejscem z tył :wink:

Ja parę lat mialem w rodzinie i Ci powiem że wolałem siedzieć w ostatnim rzędzie niż środkowym, a do małych nie należe :mrgreen:

No tylko że z bagażnikiem to wtedy cieniutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie jestem za Sharanem, lub Galaxy.

Jednak ze względu na stylistykę, mniej awaryjny silnik, popyt (ewentualna opcja odsprzedania) wybralbym zafirę, mimo, ze jest ciut ciaśniejsza w srodku :!:

A jakby utrafić 2.2 DTI, to już nie jedzie, tylko zap....la :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota Previa z silnikiem w podłodze... podobno świetnie się prowadzi :) W top Gear ścigali się Vanami i previa wygrała :mrgreen:

 

Obejrzyj jeszcze raz, bo na pierwszym i drugim miejscu dojechaly espace, chyba, ze byl jeszcze w top gear jeszcze jakis inny wyscig. Ja pisze o tym:

http://video.aol.com/video-detail/top-g ... 1220207874

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie jestem za Sharanem, lub Galaxy.

Jednak ze względu na stylistykę, mniej awaryjny silnik, popyt (ewentualna opcja odsprzedania) wybralbym zafirę, mimo, ze jest ciut ciaśniejsza w srodku :!:

A jakby utrafić 2.2 DTI, to już nie jedzie, tylko zap....la :cool:

Zafira faktycznie trochę mała. I z tego co kiedyś carfit pisał to podobno oplowskie diesle są beznadziejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...