Skocz do zawartości

BOV "Ćwiiirrr"


Piotor

Rekomendowane odpowiedzi

takie jak w wrc ?

Nie wiem czy musimy porównywać aż do wrc :wink: . Często słyszę na ulicy cywilne "ćwierkające" STI lub WRX'y.

Już kiedyś usiłowałem "zgłębić" ten temat i podpowiedziano mi HKS. Zamówiłem kilka dni temu SSQV 2 i czekając na dostawę zastanawiam się czy to będzie to czego szukam.

 

Niestety to nie bedzie to, miałem kilka Bov , Forge, HKS, Blitz , i żaden nie daje takiego ćwir :twisted:

Trzeba Durbosa ścignać , niech ktoś zrobi zdjecia jego Bov, moze gdzies znajdziemy co to za firma bo on sam nie wie, a dzwięk jego , zabija :cool:

 

Zobaczymy czy z nowym silnikiem i nowym programem też będzie ćwierkał :mrgreen: , dmuchawka została ta sama, ale sporo się jednak zmieniło. Może w tym tygodniu już się przejadę choć kilka km to sprawdzę. Jak trzeba to też obfotografuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nie zajebiście brzmiały blow off w turbodziadkach spotkanych na Monte Calvaria. Normalnie WRC. Panowie z Wawy! Co oni tam mają? Czy to kwestia blow-off'ów, czy turbin?...napewno dzwięk był inny niż w każdym dotychczas spotkanym GT/WRX/STI....EVO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Troche odgrzewajac temat, bo mam kolejna debilna watpliwosc :)

 

Rozumiem, ze przy turbo surge zawsze bedzie to takie "cwierkanie"?

Zdjawszy HKSa zalozylem recyrkulacyjnego Forge'a ale jak przypaluje i odpuszczam, to slysze jeszcze skads swist, ale raczej jednostajny (tzn. oczywiscie wyciszajacy sie, ale nie wieloktorny, nie "cwierkanie") i teraz prawde mowiac nie wiem, czy szukac gdzies cisnienia uciekajacego mi na lewo? Wydaje mi sie, ze wszystko poskrecalem dosc mocno :)

 

Prawda jest taka, ze nigdy wczesniej nie jechalem samochodem z zaworem recyrkulacyjnym, tak zebym mial swiadomosc, gdzie co i jak - ale zgaduje, ze powietrza wracajacego w uklad raczej nie powinno byc slychac? czy sie myle i jednak moze byc slychac swist powietrza zawracajacego z zaworu recyrkulacyjnego?

 

Gdyby sie jednak okazalo, ze sprezyna w Forge'u jest za twarda i powietrze wraca przez turbo, bardzo duzy to problem jest? W sensie takim, czy szybko zdejmowac i szukac bardziej miekkiej sprezyny, czy chwile mozna przezyc z tym?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wzialem jeszcze samochod na przejazdzke i jak odpuszczam, to slysze takie krotkie raczej, ale tylko jedno swisniecie, i raczej slyszalne za kazdym razem - moze ja faktycznie po prostu slysze wracajace powietrze w dolocie?

A jakos ekstremalnie w sumie nie laduje, 1bar od jakichs 3000obr/min.

 

A i tytulem dodatku, slysze to z prawej strony, co by pasowalo do dolotu chyba...

 

Ma sie te problemy, nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę DV mimo że mam seryjny. Nie zawsze ale czasami daje mi się wychwycić ten dźwięk

Zauważyłem, że słychać jak mocniej naciska się gaz i zdecydowanie obchodzi się z pedałem sprzęgła.

Słychać słychać. Nawet w passacie jak puszczę gwałtownie gaz, to słychać wracające powietrze. W prawdzie nie jest to takie pss, jak w Subaru, ale raczej nic innego to nie może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę DV mimo że mam seryjny. Nie zawsze ale czasami daje mi się wychwycić ten dźwięk

Zauważyłem, że słychać jak mocniej naciska się gaz i zdecydowanie obchodzi się z pedałem sprzęgła.

Słychać słychać. Nawet w passacie jak puszczę gwałtownie gaz, to słychać wracające powietrze. W prawdzie nie jest to takie pss, jak w Subaru, ale raczej nic innego to nie może być.

ale to dalej nie jest to ćwierrrkanie o jakie chodzi. :razz:

tak wiec co to za bov :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszę DV mimo że mam seryjny. Nie zawsze ale czasami daje mi się wychwycić ten dźwięk

Zauważyłem, że słychać jak mocniej naciska się gaz i zdecydowanie obchodzi się z pedałem sprzęgła.

Słychać słychać. Nawet w passacie jak puszczę gwałtownie gaz, to słychać wracające powietrze. W prawdzie nie jest to takie pss, jak w Subaru, ale raczej nic innego to nie może być.

 

Do mnie troche uspokoiliscie wszyscy do spolki - pewnie faktycznie slysze po prostu swist wracajacego powietrza w dolocie.

 

I tak na razie nie pozostaje mi nic innego jak pojezdzic i poobserwowac - poza swistem zreszta nic niepokojacego sie nie dzieje...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...