Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

przepuściłem przez Sisoft Sandra. Wywala mi długą listę błędów w "GP (GPU/CPU/APU) Memory Latency" i program się w tym momencie zawiesza.

Te 3 komunikaty się wielokrotnie powtarzają:

 

Error (339): OpenCL GP Processor : NVIDIA GeForce GTX 460 (336SP 7C 1.55GHz, 1GB 4GHz 256-bit) : Global Data Memory : In-Page Random Access Pattern :

GP call failed. Try another interface (e.g.OpenCL/ComputeShader/CUDA/etc.) or update video drivers.

 

Error (5408): CUDA GP Processor : NVIDIA GeForce GTX 460 (336SP 7C 1.55GHz, 512kB L2, 1GB 4GHz 256-bit) : Global Data Memory : In-Page Random Access Pattern : Out Of Memory

 

Warning (2003): CUDA GP Processor : NVIDIA GeForce GTX 460 (336SP 7C 1.55GHz, 512kB L2, 1GB 4GHz 256-bit) : Global Data Memory : In-Page Random Access Pattern : Use a larger page file or

install more memory. The page file usage is over 90%.

 

EDIT:

Wygląda na to, że to jednak karta coś się biesi. Przed chwilą w Furmarku i 3D Mark 11 się wyłożyła - dokładnie tak jak na grach.

Karta jest na gwarancji, więc zgłosiłem już problem. Co prawda nie ma jej już w sprzedaży - ale w takim razie jeśli dojdzie do wymiany, to dopłacę do nowszego i wyższego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnych problemów ciąg dalszy. Co zrobić jak mi YouTube nie chce odtwarzać filmów na pełnym ekranie, a w oknie hula jak trzeba. No czasem coś przycina ale generalnie ok? Jakieś pomysły jak to ugryźć?

 

Send with my HTC Sensation XL

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, czyli wychodzi jednak na problem z grafiką, mam nadzieję, że jeszcze gwarancja/rękojmia ją obejmuje. A jak z tym plikiem stronicowania, masz jakiś mały ustawiony, czy to komunikat raczej wyssany z palca?

 

sredniaq, przechodząc na pełny ekran YouTube lubi zmienić jakość filmu na 1080p, co w przypadku przycinania w wersji okienkowej może sygnalizować problemy z wydajnością kompa. Czy próbowałeś zmieniać ustawienia jakości filmu na pełnym ekranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, czyli wychodzi jednak na problem z grafiką, mam nadzieję, że jeszcze gwarancja/rękojmia ją obejmuje.

tak, mam jeszcze 1,5 roku gwarancji. Już zgłosiłem w sklepie problem i gotowość do wymiany na inny, wyższy model za dopłatą.

 

A jak z tym plikiem stronicowania, masz jakiś mały ustawiony, czy to komunikat raczej wyssany z palca?

nic tutaj nie ruszałem. Wszystko na ustawieniach seryjnych jedzie. Zwłaszcza, że to była karta z fabrycznym overclockingiem.

 

Jeszcze jest jedna możliwość - zasilacz siadł i w momencie kiedy karta potrzebuje więcej mocy to ją odcina.

Nie potrafię niestety zinterpretować kwestii zasilania na raportach. Zwłaszcza rzuca mi się kwestia linii +5V. Jest rozbita na 2 - które się razem sumują na >5V, ale pojedyńczo coś nie tak:

 

OCCT%20-1.jpg

 

Everest-1.jpg

 

HW32%20INFO%20-6.jpg

 

sprawdziłem - na złączce 'molex' daje +12,5V i 5,2V - więc to nie zasilanie jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod obciążeniem (OCCT, Furmark) 12,3V i 5,1V

Zasilacz mam taki:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817341010

 

No i chyba mam przyczynę problemu.

http://forum.pclab.pl/topic/730420-Fochy-Fermiego/page...

Sypię się coś w tych kartach z zasilaniem.

Instalacja MSI Afterburner - wymuszenie stałego napięcia i jak na razie WOT bez żadnej zwiechy

http://www.programosy.pl/program,msi-afterburner.html

 

:yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

Ale i tak to podstawa do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy u siebie. Tzn wylacza sie obraz w momencie pelnego obciazenia. Problem w tym ze nie zawsze. Czasem cale tygodnie jest spoko. Czasem monitor jest czarny po 3 sek gry i zapala sie czerwona dioda na karcie graficznej(normalnie swieci sie zielona, a karta o ktorej mowie to GF 280GTX), wszystko inne dziala, wiatraki, dyski itp. Zdiagnozowalem ze sa to kable doprowadzajace prad do grafiki. Chodzi o rozgaleziacze ktore wystarczy ze lekko rusze i obraz natychmaist gasnie, nawet bez obciazenia. Musze kupic pozadna zasilke ktora nie bede wymagala tych rozgaleziaczy/przejsciowek.

Edytowane przez Kapic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się pośpieszyłem. Po wymuszeniu stałego napięcia faktycznie się poprawiło, ale mimo to nadal wystepują po jakimś czasie zwiechy. Czyli coś z tym zasilaniem jest nie tak. Reklamacja zgłoszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się pośpieszyłem. Po wymuszeniu stałego napięcia faktycznie się poprawiło, ale mimo to nadal wystepują po jakimś czasie zwiechy. Czyli coś z tym zasilaniem jest nie tak. Reklamacja zgłoszona.

Tutaj to rzeczywiście może być kwestia zasiłki albo grafiki. Sugestia Kapica z tym wtykiem PCI-E od zasilacza też ma sens. Chyba pozostaje tylko kolejno eliminować potencjalne usterki. Szkoda, że nie masz innej grafiki na podmianę, żeby sprawdzić na szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanko z excela.

W jednej karcie mam w tabeli dane tekstowe w kolumnach (powiedzmy kolumna C2 do C9), nazwa karty: Materiały użyte. W drugiej karcie zrobiłem listę wybieraną z tych danych z pierwszej karty. Teraz chcę zrobić, że jak wybieram pozycję pierwszą to mi się obok pojawia wartość z 'Materiały użyte' z komórki R2, jeśli wybiorę to co było w C3 to się pojawia wartość R3 itp.

Poniżej wkleję to co zrobiłem, ale chciałbym to w pętli zrobić jakiejś:

 

=JEŻELI($B$3='Materiały użyte'!$C$2,'Materiały użyte'!R2,JEŻELI(B3="Silka 24 cm",'Materiały użyte'!R3,JEŻELI(B3="Ytong",'Materiały użyte'!R4,JEŻELI(B3="Poroterm",'Materiały użyte'!R5,JEŻELI(B3="Suporex",'Materiały użyte'!R6)))))

 

To pogrubione już samo pobiera nazwę, nie muszę ręcznie wklepywać jak jest dalej zrobione. Tylko jak teraz to zapętlić, żeby nie rozpisywać w nieskończoność?

 

 

C3 = Silka 24 cm

C4 = Ytong

C5 = Poroterm, itd.

 

I pytanie z innej beczki. Jakiego Linuksa polecacie? Żeby był w miarę podobny do windowsa, jako, że nie tylko ja będę używał.

Edytowane przez PLayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie masz innej grafiki na podmianę, żeby sprawdzić na szybko.

No niestety - jakoś znajomi sami niekomputerowi - albo z laptopami ;)

 

Sugestia Kapica z tym wtykiem PCI-E od zasilacza też ma sens

kable juz wcześniej posprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanko z excela.

W jednej karcie mam w tabeli dane tekstowe w kolumnach (powiedzmy kolumna C2 do C9), nazwa karty: Materiały użyte. W drugiej karcie zrobiłem listę wybieraną z tych danych z pierwszej karty. Teraz chcę zrobić, że jak wybieram pozycję pierwszą to mi się obok pojawia wartość z 'Materiały użyte' z komórki R2, jeśli wybiorę to co było w C3 to się pojawia wartość R3 itp.

Poniżej wkleję to co zrobiłem, ale chciałbym to w pętli zrobić jakiejś:

 

=JEŻELI($B$3='Materiały użyte'!$C$2,'Materiały użyte'!R2,JEŻELI(B3="Silka 24 cm",'Materiały użyte'!R3,JEŻELI(B3="Ytong",'Materiały użyte'!R4,JEŻELI(B3="Poroterm",'Materiały użyte'!R5,JEŻELI(B3="Suporex",'Materiały użyte'!R6)))))

 

To pogrubione już samo pobiera nazwę, nie muszę ręcznie wklepywać jak jest dalej zrobione. Tylko jak teraz to zapętlić, żeby nie rozpisywać w nieskończoność?

 

 

C3 = Silka 24 cm

C4 = Ytong

C5 = Poroterm, itd.

 

I pytanie z innej beczki. Jakiego Linuksa polecacie? Żeby był w miarę podobny do windowsa, jako, że nie tylko ja będę używał.

 

dawno nie bawiłem się w excelu takimi funkcjami, ale przyglądnij się funkcji "wyszukaj.pionowo" czy jakoś tak

najlepiej by było zrobić to w VBA, ale to już jest wyższa szkoła jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego Linuksa polecacie? Żeby był w miarę podobny do windowsa, jako, że nie tylko ja będę używał.

Żaden Linux nie jest podobny do Windowsa. To zupełnie inny świat.

 

Można spróbować dystrybucji opartej na KDE - domyślnie jest ono trochę podobne do Window$, choćby ze względu na dolny pasek z menu do uruchamiania programów po lewej, obszarem powiadamiania (w Win to się nazywa "tacka"? :D ) po prawej. Np. Kubuntu - instaluje się praktycznie samo, 90% sprzętu rozpoznaje bez problemu. Tyle tylko, że domyślny wygląd KDE jest strasznie siermiężny, więc trzeba potem poświęcić chwilę na ustawienia, porządnie spolonizować itd. A to z kolei wciąga, bo opcji i możliwości jest nieskończenie wiele. Można też zainstalować Ubuntu, najlepiej w wersji PL → http://ubuntu.pl/pobierz.php Od razu wszystko po polsku, wszelkiego rodzaju kodeki, dodatki itp. Tyle tylko, że środowisko graficzne Gnome jest do Windowsów w ogóle niepodobne, co nie znaczy, że się nie da upodobnić.

 

Tylko po co? Nie po to kupuje się Subaru, żeby nakleić znaczek BMW, takoż nie po to instaluje się Linuksa, żeby było tak, jak w Window$.

Natomiast obsługa codzienna jest zapewne taka sama, poza tym, że nie trzeba wydawać kasy na antywirusy, że nie ma idiotycznych katalogów "Moje dokumenty", "Moja muzyka" itp. i że trzeba pamiętać o aktualizacjach.

 

Można też spróbować pokrewnego Minta. Polecam dystrybucje oparte na Debianie, bo z jednej strony czuję do nich pewną sympatię, po drugie - oferują dostęp do wielkiej liczby programów, których instalacja jest bajecznie łatwa. Poza tym systemy (K)Ubuntu i Mint używają najczęściej bardzo młodych wersji programów, podczas gdy np. Debian, Slackware, Suse to konserwatyści. Jeśli ktoś pracuje np. w grafice lub zajmuje się muzyką, multimediami, to lepiej niech się nie ogląda na te konserwatywne systemy, bo nowości w tych branżach ukazują się prawie co miesiąc. Można też spróbować Fedorę, ale tam instalacja programów taka łatwa i przyjemna już nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie z innej beczki. Jakiego Linuksa polecacie? Żeby był w miarę podobny do windowsa, jako, że nie tylko ja będę używał.

Też polecam Ubuntu/Kubuntu(ubuntu z domyślnym KDE), ze względu na łatwość instalacji, ogromny support i dość szybkie aktualizacje.

Spróbuj na początek - jeśli to pierwsze spotkanie z Linuxem - zainstalować obok Windowsa i bez partycjonowania dysku, korzystając z Wubi, tu tutorial:

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/linux/2012/03/linux-instalujemy-ubuntu-wewnatrz-windows.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam mały problem z kartą sieciową - bezprzewodowa Gigabyte. Karta jest wiekowa, ma 3-4 lata. Problem objawia się skaczącym zasięgiem (raz siła sygnału 50%, raz 20% a czasem zanika mimo niezmiennych warunków). Zdarza się, że mimo widocznego zasięgu komputer w ogóle nie łaczy się z siecią. Jakieś sugestie co z tym zrobic? Walczyć z obecną kartą czy wywalić i kupić coś innego? Jeśli tak, to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
chyba się pośpieszyłem. Po wymuszeniu stałego napięcia faktycznie się poprawiło, ale mimo to nadal wystepują po jakimś czasie zwiechy. Czyli coś z tym zasilaniem jest nie tak. Reklamacja zgłoszona.

grafa poszła do serwisu Asusa (poprzez sprzedawcę) 3 tygodnie temu. Dzisiaj przyszła faktura korygująca - zwrot kasy. Czyli karta była uwalona.

 

Zwracają mi 622 PLN, więc za tą samą kasę mam:

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-650-ti-directcu-ii-top-1gb-ddr5-pci-e-box-84-676384.html

http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-650-ti-directcu-ii-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-666456.html

 

czy warto dopłacić 250 zyla i brać:

http://http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-660-directcu-ii-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-646664.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym się różnią dwie pierwsze? Jedna jest "TOP" a druga "OC" (nie mylić z ubezpieczeniem pewnie ;) )

OC kojarzy mi się tylko z OverClocked, ale nie zagłębiałem się w temat, zerknij jeszcze na tą katę: http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-560-ti-ud-1gb-ddr5-pci-e-box-84-494522.html w niektórych testach jest wyżej niż 650 Ti

 

@@pumex1, GTX 560 jest bardziej wydajny od GTX 650 za to zużywa trochę więcej prądu - bo to starszy chipset, brałbym 560 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, OC to jest ovecloked. Miałem to samo w tej "trafionej". Tylko TOP nie bardzo kojarzę czym może się różnić - zwłaszcza, że w opisie jest "TOP, oveclocked edition".

Pewnie niczym poza pudełkiem i rysunkiem.

 

Spojrzałem na tą 560. Ale na logikę - to niższy model od serii 6xx. I widzę, że niższe taktowanie rdzenia. Tak więc - jakim cudem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... gdzie te czasy gdzie było do wyboru:

1. C64

2. Atari 800XL

3. ZX Spectrum

Kto wtedy o kartach grafiki słyszał ;)

:mrgreen:

 

A teraz kurna dylematy ;)

 

ale tak wracając do tematu - to faktycznie prądu żre sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...