Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dyskiem zewnętrznym WB My Book Essential 1,5 Tb, do wczoraj działał bez zarzutu, wczoraj całkiem nagle komputer przestał się z nim komunikować. Część partycji, na której są dane, widzi jako dysk, ale nie można się do niego w żadem sposób dostać, dysk cały czas pracuje.

Dziś podobną akcję mam z pendrivem, podłączonym do zupełnie innego komputera. Dysk jest widoczny, ale przy próbie dostania się do niego, wyskakuje komunikat, że dysk jest niepodłączony, a dysk cały czas pracuje.

Wirus to czy co :?: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w przypadku dysku to mogę podłączyć krótszy kabelek, to w przypadku pendrive'a, ktory zachowuje się podobnie, krócej się już nie da.

 

Takie jazdy trafiają się pendrivami powyżej 8 GB, najczęściej działają tylko z tyłu w stacjonarkach lub w USB co jest najbliżej zasilania w notebookach.

 

USB żyje własnym życiem :P

 

Co do HD na USB, to pewnie partycja czkawki dostała. w w "Menu Start" opcji "uruchom" wpisz CMD potem w czarnym oknie:

CHKDSK D: /F /R

gdzie D: to nazwa uszkodzonego dysku u Ciebie pewnie będzie pod litera G: albo F:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni wyłącza mi się internet w laptopie Lenovo R61i. Przestaje świecić ikonka wireless radio i klawisz funkcyjny z F5 w ogóle nie działa wówczas. Pomaga tylko restart kompa. Czasami wyłącza się po 5 minutach, czasami po 5 godzinach.

O co chodzi? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w przypadku dysku to mogę podłączyć krótszy kabelek, to w przypadku pendrive'a, ktory zachowuje się podobnie, krócej się już nie da.

 

Takie jazdy trafiają się pendrivami powyżej 8 GB, najczęściej działają tylko z tyłu w stacjonarkach lub w USB co jest najbliżej zasilania w notebookach.

 

USB żyje własnym życiem :P

 

Co do HD na USB, to pewnie partycja czkawki dostała. w w "Menu Start" opcji "uruchom" wpisz CMD potem w czarnym oknie:

CHKDSK D: /F /R

gdzie D: to nazwa uszkodzonego dysku u Ciebie pewnie będzie pod litera G: albo F:

Dzięki Intak za radę, ale wcale mu to niestety nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, u mnie (lenovo seria x) byly dwie rzeczy: 1 - latwo i samodzielnie przelaczal sie przelacznik do wylaczania wifi, a 2 - jezeli masz zainstalowane Access Connections, to tryb oszczedzania energii wylaczal karte - o dziwo rowniez, jak byla uzywana (np podczas surveya). Jezeli masz AC, to daj znac, napisze, w jaki sposob pozbyc sie trybu oszczedzania energii

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dyskiem zewnętrznym WB My Book Essential 1,5 Tb...
Spróbuj podłączyć go do jakiegoś kompa z porządnym systemem operacyjnym (tzn. z Linuksem 8) ). Wtedy będzie można zobaczyć ewentualne robale na dysku, powyrzucać je i sprawdzić jego działanie, bez zakłóceń ze strony Window$.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burzum, ano mam. Co ciekawe, to się zdarza znienacka. Przedwczoraj cośtamcośtam poklikałam :mrgreen: i się okazało, że ta karta się wyłącza. Czy to może być związane z tym, ze jakiś czas temu wymieniłam baterię na nieoryginalną? Ale jakieś 2 miesiące temu, a karta się wyłącza od kilku dni.

BT cały czas był włączony, więc myśląc, ze ma coś z tym wspólnego wyłączyłam go. Dopiero jednak pogmeranie w AC pomogło, póki co.

Daj znać jak się tego problemu pozbyć.

 

Pierwszą opcję sprawdzałam od razu :mrgreen: :wink: , ale u mnie trzeba się namęczyć, żeby ten suwak przesunąć.

 

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś mi może odpowiedzieć (bo zaraz szajby dostanę) dlaczego nie mogę praktycznie żadnej strony otworzyć? :evil:

 

Mam ten problem od wczoraj wieczorem. Jedynie forum mi w miarę normalnie śmiga. Reszta się otwiera albo jak kiedyś jak na miękkim łączu albo wcale.

 

Speedtesty pokazują, że raz mam łącze 56kb/s a raz 4 Mb/s (tyle powinno być). Internet to kablówka.

 

Wina kompa czy netu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina kompa czy netu?

Najpierw sprawdź download:

http://noc.gts.pl

Jak już się dobijesz na stronę i download będzie szedł pełną mocą, drugą rzeczą którą bym sprawdził to DNS'y

Proponuję zmienić wpisy na opendns http://www.opendns.com/ czyli adresy

208.67.222.222

208.67.220.220

 

Zakładam że nie masz w tle odpalonych żadnych torrentów które się udostępniają z pełną przepustowością twojego uploadu. Ani żadnego ftp.

Można jeszcze sprawdzić netstat i zobaczyć czy nie ma dziwnych połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...