Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie: mój laptop Sony Vaio się troszkę grzeje, często wentylator wyje dosyć głośno. Ma już swoje lata, ponad 4 o ile kojarzę. Co zrobić, żeby mu pomóc? Miałem wcześniej taka podkładkę z wentylatorami, ale mało praktyczne i od jakiegoś czasu leży w szafie. W dodatku niewiele to pomagało. Jakies pomysły?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasta najlepiej to MX-2 jeśli chodzi o polecaną a z sensowną ceną. Do tego alkohol izopropylowy do usuwania starej pasty- jest również tani, bardzo szybko odparowuje.

 

Zobacz na necie fotostory jak się rozbiera Twój model- bo jedne rozbiera się od dołu, drugie od góry a ostatnio bodajże Acera rozbierałem to niemalże na części pierwsze trzeba rozebrać aby to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@sredniaq, rozłożyć, wyczyścić, zmienić pastę pod prockiem i pod grafiką - sprawdzony sposób na 4 pacjentach.

jak wyżej, tylko dobrą pastę zakup, jeśli sam będziesz robił. trudne nie jest, manuale są w internecie. podstawkę sobie odpuść, to jest mit...

pasta najlepiej to MX-2 jeśli chodzi o polecaną a z sensowną ceną. Do tego alkohol izopropylowy do usuwania starej pasty- jest również tani, bardzo szybko odparowuje.

 

Zobacz na necie fotostory jak się rozbiera Twój model- bo jedne rozbiera się od dołu, drugie od góry a ostatnio bodajże Acera rozbierałem to niemalże na części pierwsze trzeba rozebrać aby to ogarnąć.

Dwie ręce mam, zdolności manualne też, ale komputer Żony i nie wiem czy to nie za duże ryzyko dla mnie :)

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 100zł i powinni Ci zrobić- ale robota naprawdę jest lajtowa przy minimum myślenia- moi znajomi też byli najarani aby zanieść i mieć gotowe, ale jak wyciągałem strzykawę z MX-2 i alkoholem izopropylowym to rodziła się w nich ciekawość jak to się robi i robiliśmy sami bez tracenia 100zł:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dwie ręce mam, zdolności manualne też, ale komputer Żony i nie wiem czy to nie za duże ryzyko dla mnie :)

E tam ryzyko, jak się odpukać nie uda, to zobaczysz, czy żona kochała laptopa bardziej od Ciebie ;):biglol:

 

Jak masz zdolności manualne, to te 100zł lepiej wydać na piwo ;)

Kiedyś kumplowi naprawiałem tak laptopa na stoliku w tawernie, przy piwku i wszystko się udało, żadnej śrubki nie zgubiłem,żadna nie została ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie: mój laptop Sony Vaio się troszkę grzeje, często wentylator wyje dosyć głośno. Ma już swoje lata, ponad 4 o ile kojarzę. Co zrobić, żeby mu pomóc? Miałem wcześniej taka podkładkę z wentylatorami, ale mało praktyczne i od jakiegoś czasu leży w szafie. W dodatku niewiele to pomagało. Jakies pomysły?

 

 

Sent with Tapatalk

 

 

ja to bym sprzedal, jak CI sie nie chce przy nim robic.

 

 

 teraz pelno jest tego na rynku do wyboru koloru.

 

 

u mnie jest rotacja klaptokow :biglol:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchajcie: mój laptop Sony Vaio się troszkę grzeje, często wentylator wyje dosyć głośno. Ma już swoje lata, ponad 4 o ile kojarzę. Co zrobić, żeby mu pomóc? Miałem wcześniej taka podkładkę z wentylatorami, ale mało praktyczne i od jakiegoś czasu leży w szafie. W dodatku niewiele to pomagało. Jakies pomysły?

 

 

Sent with Tapatalk

 

ja to bym sprzedal, jak CI sie nie chce przy nim robic.

 

 

teraz pelno jest tego na rynku do wyboru koloru.

 

 

u mnie jest rotacja klaptokow :biglol:

Chodzi o to, że średnio chce mi się zmieniać lapka, dopóki działa to jednak trochę szkoda mi chajcu :)

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@sredniaq, np tu: http://allegro.pl/arctic-silver-5-najlepsza-pasta-termoprzewodzaca-i4601877392.html

 

a jak będziesz pilnie potrzebował pasty, to dobry jest majonez, niestety dość często trzeba go wymieniać ;):biglol:

http://www.hardwaresecrets.com/article/Thermal-Compound-Roundup-October-2011/1396/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pasty- dość dużo czytałem przed wyborem dla siebie- i jedyne co wiecznie polecają w normalnych pieniądzach, to jak pisałem wcześniej mx-2. Do zastosowań domowych jest idealna, a jak ktoś jedzie extremalnym OC to trzeba wydać wielokrotność na pastę co się ciężko nakłada i usuwa- więc sensu brak.

Ja poszukałem na allegro co mam nieopodal bo w kilku sklepach komputerowych spotkałem się z cenami za 2gramy taką jak ja dałem za 8gr.

Co do sposobu nakładania- "ziarno grochu" czy "krzyż" dają te same temperatury- ale z logicznego punktu widzenia używam krzyża bo podczas jego późniejszego usuwania widać, że pasta była bardziej na całej płaszczyźnie- nie zaś tylko kółko na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie religii z problemu pasty. Najmniej do tego przykładają się producenci masowi (z Intelem na czele). Najbardziej ześwirowani są podkręcacze. Kupić trzeba cokolwiek, położyć cienką warstewkę na wyczyszczone ze starej pasty elementy dokręcić radiator (też czysty) i cieszyć się kolejny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Linux Minta 17 na netbooku samsung n150, zastąpił 7. Smiga aż miło wszystko działa, ale!!!

Po instalacji podświetlenie ekranu było ok, po "usypianiu" max podświetlenie jest ciemne (ok 50% wcześniejszego) a regulacja jasności jest na max. NIe pomaga restart, pomogło zainstalowanie aktualizacji po kolejnym uspaniu znów to samo. Strasznie męczy oczy praca na ciemnym ekranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...