Skocz do zawartości

W koncu!!!


Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszla ta wspaniala chwila, kiedy spokojnie moge pomyslec o kupnie mojego wymarzonego samochodu. No moze nie spokojnie i nie do konca wymarzonego (wymarzony to STI), ale jednak jestem blizej marzen niz do tej pory. Moze najstarsi forumowicze pamietaja, ze planowalam zakup jakis (!) czas temu, ale coz, nie udalo sie. Teraz mam okolo 100 tys. PLN i przemozna chec wydania ich na Forestera XG. Ale, wlasnie, bardzo prosze o rade, czy moge za to miec jakis inny, lepszy wybor? Moze macie jakies pomysly? No i jeszcze nie wiem czy nie wybrac automatu. Zawsze myslalam, ze automat to rozwiazanie be, dla leniwcow, ale teraz, wszyscy mnie namawiaj. Nie wierze im, bo oni akurat sie nie znaj, ale jesli Wy mi powiecie, zeby brac, wezme. Uff, mam nadzieje, ze jest to jasne :) . Decyzja zostala podjeta przed chwila, wiec zrozumcie prosze emocje... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Marzeno,

 

poniewaz ostatnimi czasy pojawil sie nowy model Forestera 2,5 - wiec mozna sie domyslic, ze wkrotce bedzie wieksza podaz na modele 2,0T. Do tego ogolnie ceny na rynku nieco spadly w zwiazku z szalenczym importem uzywanych samochodow z EU - wiec za kwote, ktora dysponujesz szanse na znalezienie ladnego Forysia sa spore. W tej cenie to nawet ostatnio zauwazylem, ze da sie kupic nowego, niezaturbionego Forestera, prosto z salonu :)

 

Co do kupowania WRX-a - to jako, ze panuje tu wylaczny i absolutnie niepodlegajacy jakiejkolwiek krytyce kult Imprezy, jako samochodu Fantomasa, ktory potrafii wszystko :lol: to pewnie paru osobom sie naraze (tym bardziej jako uzytkownik takowego modelu :lol:), ale wydajac taka kwote warto wiedziec czego sie oczekuje od samochodu... Bo jesli chcesz samochodu wylacznie sportowego - z przecietnej wielkosci bagaznikiem, dosc glosnego :wink: i raczej 2-osobowego - z miejscem dla psa na tylnej kanapie :lol: to WRX... Jesli chcesz przy okazji zrobic off-road i miec bardziej pakowny samochod - Forester XT - albo tym bardziej pakowny Outback 2,5-3,0. A jesli limuzyne - z pelnymi wygodami - ale bez sportowych osiagniec - Legacy sedan 2,5.

Jesli chodzi o automatyczna skrzynie biegow - to z czystym sumieniem polecam. Przez rok korzystalem z tego ustrojstwa - na poczatku z duza nieufnoscia - a pozniej z duzym zadowoleniem - w miescie - i na dlugie trasy naprawde duza wygoda. Zwlaszcza, ze AT w Subaru jest naprawde top-class :)

 

Podsumowywujac: kazde z modeli Subaru ma swoje mocniejsze strony - i pod tym wlasnie katem warto przeanalizowac swoje inwestycje :)

 

Pozdrawiam i zycze trafionych zakupow :)

 

Szymon vel pumex

 

P.S.1

nie zapomnij najpierw dokladnie samochodu "przeswietlic" Subaru jest na tyle rzadka marka, ze historia wielu z samochodow oferowanych na rynku jest doskonale znana - i wiadomo czy jest to "drutsystem" czy zadbany pojazd :)

 

P.S.2

a tak przy okazji -dla wyznawcow religii "WRX" :wink: - bedac jakis czas temu w Kocarze - w Poznaniu - rozmawialem z panami Kocialkowskimi, ktorzy wlasnie przymierzali sie to podkrecania Forestera... do takiej mocy, ze seryjnemu WRX-owi mogloby sie zrobic baaaardzo przykro na swiatlach :lol: a w koncu najlepsze sa niepozorne samochody, ktore potrafia zaskoczyc... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana córuniu, jakes jes baba z jajami, kup cos zaturbionego.....tyko sie moze zdarzyc, ze od adrenaliny podniesie ci sie testosteron i urosno ci wonsy........ cheba ze ci to zwisa. So kobiety co nie lubio przekraczac 40 km/h .....no to tyko Multipla bo jes dobra widocznos i dizajn taki ...... nie tuzinkowy. A najlepi jak polonczymy sily .....ja cie bede wozil zaturbionem Forysiem a to stowke przepijemy ....... ....... to ino taka luzna propozycja.......... ale nie gupia.

 

Mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za rady, ale zeby uscislic podam pare szczegolow:

1. Nie planuje kupowac samochodu za granica, bo to za duzo papierologii.

2. Kupuje samochod tylko i wylacznie dla siebie, dla wlasnej przyjemnosci, nie zeby zwiekszyc koszty firmy itp, bo pracuje na etacie i wszelkie zabawy z VAT-em niestety odpadaja.

3. Marze o samochodzie nowym, a ze od razu traci na wartosci to wiem.

4. Zeby bardziej wyjasnic to mam 27 lat i choc dla niektorych to juz kobieta w srednim wieku, ja czuje sie bardzo, bardzo mlodo i troche tym samochodem chcialabym poszalec, ale z drugiej strony lubie pojezdzic po nieduzych bezdrozach. Wiem, ze tu wszyscy (prawie) oddaja czesc Imprezie. No wlasnie, tu mi sie nasunelo pytanie, czy ja w Foresterze nie bede wygladala za staro? :D

5. Jestem w stanie dolozyc jakas niewielka sume, podana przeze mnie kwota jest orientacyjna, ale nie moge i nie chce jej podniesc znaczaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOREŚ tylko w TURBO i manualu jeśli ma to być jedno auto pod Twoim zarządem.

Jeśli chcesz pokombinować bo adrenalina aż gotuje sie w Tobie to IMPREZA za 50-60 tys GT TURBO do porządnego upalania oraz coś w automacie do toczenia sie w korkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Zeby bardziej wyjasnic to mam 27 lat i choc dla niektorych to juz kobieta w srednim wieku, .

 

Normalnie we mnie pieron szczelil. Sie znaczy ja jezdem juz jakis wyginienty mamut ???? !!!! No ....zeby mie takie gowniarze mowili o srediowieczu. Jakem miala 27 lat to furmanki po Krakowie jezdzili a konie srali na gownych arteriach. No ale jak sie panienka tak ocenia to proponywuje Maybacha z szoferem, a jak sie córunia jeszcze niezle trzyma to zaturbiony Forys ........to odmladza.

 

Mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakem miala 27 lat to furmanki po Krakowie jezdzili a konie srali na gownych arteriach.

 

Dziwne bo ja tyz mom 27 i konie dali srajo na arteriach :D :wink:

 

Hmmm, a dlaczego mnie nie stac ? Chyba wprowadzimy oplaty przy logowaniu hahaha.gif hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Przy postawionych przez Ciebie ograniczeniach dot. ceny i pochodzenia auta (nowe) niezaturbiony Foryś wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Czytając rady innych użytkowników tego forum powinnaś być świadoma, że większość z nich to ciężkie przypadki nieuleczalnej subaromanii :wink: i nie uznają za samochód niczego co nie przyspiesza do 100-tki poniżej 9 s. Nie są istotne takie duperele jak liczba przejeżdżanych kilometrów, jazda po mieście lub poza, zużycie a raczej pożeranie paliwa, itd. Liczy się tylko i wyłącznie czysta przyjemność z wbijania w fotel podczas wduszania prawego pedału, itp. (skądinąd rzeczywście przyjemne uczucie :twisted: ).

 

Jeśli odczuwasz silny pociąg do tej hedonistycznej grupy użytkowników Subaru to nie masz wyboru musisz dorzucić jeszcze 30 tys. PLN i kupić turbo. I nie pisz nic o cenach, kosztach, zużyciu paliwa, liczbie serwisów itp. - to nie ma absolutnie żadnego znaczenia!

 

W przeciwnym wypadku nie zastanawiaj się tylko bierz wolnossącego forestera. Z Subaraków bez turbo to moim zdaniem najfajnieszy i najbardziej uniwersalny model, w dodatku ostatnio w całkiem atrakcyjnej cenie w porównaniu do konkurencji.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 dzieci i zone i sie miescim do WRX COMBI Marzenko slodka.

Jak sie bawic to WRX, jak bezdroza to Forester. Zalezy od definicji bezdrozy.

W Mongolii na ten przyklad bardziej by sie Defender przydal.

Ale nad Swidrem...

Blota nad Biebrza? No nie wiem...

Kuzyl Kum Kara Kum - ciezki czolg bojowy jedynie. I traktor Zetor.

 

A teraz zauwazylem jedna taka w STI co jezdzi codzien rano z Konstancina Srebrnym takim o somej do pracy. Wyraznie babski samochod.

Umow sie z kims na przejazdzke WRX i Fporesterem, ale taka troche dluzsza, i wtedy zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Zeby bardziej wyjasnic to mam 27 lat i choc dla niektorych to juz kobieta w srednim wieku, .

 

Normalnie we mnie pieron szczelil. Sie znaczy ja jezdem juz jakis wyginienty mamut ???? !!!! No ....zeby mie takie gowniarze mowili o srediowieczu. Jakem miala 27 lat to furmanki po Krakowie jezdzili a konie srali na gownych arteriach. No ale jak sie panienka tak ocenia to proponywuje Maybacha z szoferem, a jak sie córunia jeszcze niezle trzyma to zaturbiony Forys ........to odmladza.

 

Mamusia

 

Ale ja napisalam, ze dla niektorych, prosze czytac uwaznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja napisalam, ze dla niektorych, prosze czytac uwaznie :)

 

Dobra - Wy tu se gadu-gadu o samochodach, a ja Ci w tym czasie, Marzenko, proponuje omowienie tego tematu przy wspolnej kawie :lol:

 

PS. No bo gdzie indziej czlowiek znajdzie kobiete, ktora nie dosc, ze wie, co to za marka to Subaru, to jeszcze sama chce sobie cos takiego kupic! Jestem w kazdym razie pod wrazeniem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko z kim? Jeszcze na taka dluzsza... .

 

Ano tu tkwi problem, bo Ci Imprezowi fani to sie wolno nie przemieszczają i ciężko stopa uchwycić.

A Ci Leśnicy to po arteriach nie podróżują więc również ciężko zatrzymać.

 

Polecam KLUBSUBARU.PL i tam sie z kimś umówić na rundala.

 

Ale jak masz 100tys to masz za duzo na GT za mało na nowego WRXa czyli wychodzi na Foresia.

Jeśłi masz rodzinę to Foreś ciut lepszy ale jak masz robic Lans samodzielnie, ewentualnie z zestresowanym przyjacielem to niech chłopak Imprezą będzie stresowany bo Impreza w Lansie lepiej sie prezentuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WRX Marzenko slodka. Umow sie na przejazdzke WRX ale taka troche dluzsza.

 

No !!! Dalbym se leb ucionc ze tak bedzie.

 

Mamusia

Nie unikniesz przeznaczenia. Los tak chciał. A czy my nie wiemy jak wiemy? No wiemy.

A w ogóle gadasz Waldi jak stara baba : " Wiedziałam. A nie mówiłam"

O!

 

Marzenko, nie słuchaj podleców. Wiesz jak jest. Zazdrość i medycyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już tak bardzo zależy Ci na zjeżdżaniu z utwardzonych dróg, to wybór powinien paść na Forestera, ale przynajmniej zaturbionego. ;-) Z tego co wyczytałem, auto ma służyć również do zabawy, a bez turbiny efektu nie będzie.

 

Co do tego, czy nie będziesz w Foresterze wyglądać "starzej", to nie uważam. Auto w ciekawym kolorze (najlepiej czarne), z ładnymi felgami i efekt murowany. I koniecznie wlot na masce. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...