Skocz do zawartości

Forum będzie istniało.


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe, co stało więc na przeszkodzie, by od razu - wprost - zaproponować taki wariant?

mysle, ze chocby glos okolo 400-stu Forumowiczow, ktorzy aktywnie sie wlaczyli. Byla okazja do wypowiedzi i okazja do glosowania. I co najwazniejsze do wysluchania roznych glosow. Nawet jesli intencje zostaly dopiero teraz jasno przekazane - interpretacje w trakcie byly w koncu dowolne, bez zadnej ingerencji. W sumie moze to byl i tzw. "koziolek myslowy", ale kiedys w koncu przychodzilo to tutaj z duza latwoscia.

 

Ale uważam, że mimo to, NADAL nic nie musi być przesądzone.

hmmm... znaczy glosowanie powtarzamy do skutku? :shock: Pomiedzy rewolucjami zazwyczaj mijalo troche czasu na to, zeby sprawdzic jak sprawuje sie wybrana opcja. Skoro cos zdecydowalismy jako Forumowicze, to pozwolmy teraz temu "żyć" i sie wykazac.

 

Podejrzewam, że większość głosów na "niedopowiedzianą" opcję nr 3 padła na "1" tylko jako na mniejsze zło.

Opcje byly 3. 1,2 i nie glosuje. Osoby, ktorym brakowalo jasno okreslonej 3-ciej opcji z tego co mialem okazje przeczytac, oddawaly glosy zarowno na 1-sza, jak i 2-ga opcje.

 

Coś na kształt regulaminu, owszem, własnie się pojawiło. Tej nocy.

Proba wprowadzenia namiastki regulaminu skonczyla sie tutaj fiaskiem, mimo, ze mialo opierac sie na prostych zasadach (tyle, ze spisanych): pomagamy nowym, nie obrazamy, nie przeklinamy i nie prowadzimy dzialalnosci komercyjnej.

 

Jak napisałem, piłka po Pańskiej stronie kortu.

 

to Państwo tworzycie Forum. Jego niepowtarzalny charakter, atmosferę, poziom intelektualny.
Po 5 latach istnienia niezbędne stało się dopracowanie formalne regulaminu Forum i wprowadzenie w życie respektowania jego zasad.
Nie mają więc podstaw, aby obawiać się „zamordyzmu” czy też nadmiernego ograniczania Państwa swobody wypowiedzi.
nie zamierzam tolerować chamstwa, łamania prawa, naruszania godności osobistej Forumowiczów
prób wykorzystywania Forum do promowania własnej działalności gospodarczej. Aby uniknąć niejasności – nie mam tu na myśli małych warsztatów udzielających Forumowiczom cennych porad, czy też oddolnych (przepraszam za słowo) inicjatyw na rzecz plakietek, podkładek pod rejestrację, a także działalności gospodarczej nie związanej z motoryzacją.

Mysle, ze to okresla podstawowe fundamenty Forum i jego dalszego funkcjonowania. Moim zdaniem powyzsze sformulowania nie odbiegaja w zaden znaczacy sposob od powszechnie przyjetych w necie zasad.

 

pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiS napisał/a:

Ale uważam, że mimo to, NADAL nic nie musi być przesądzone.

 

hmmm... znaczy glosowanie powtarzamy do skutku? :shock:

 

Obawiam sie, ze WiSowi bynajmniej nie chodzilo o powtarzanie glosowania do skutku - tylko o to, o czym i Dyrekcja nagle dzis wspanialomyslnie wspomniala, czyli o pomysle oddzielenia forum od SIP, tak by nie komplikowac SIPowi zycia myslami wyrazanymi na tymze forum.

 

No ale jak juz wiemy banda wywrotowcow storpedowala plan, tworzac "znienacka" nowe forum - nie dajac przez "zaskoczenie" (poprzedzone, oczywiscie dla zmylki ;), wielokrotnymi informacjami o tym planie) zadnej szansy Dyrekcji na ustosunkowanie sie do tego pomyslu.

 

No ale to tylko taka moja mysl - pewnie WiS lepiej by sie wypowiedzial w tym temacie, gdyby tylko mogl.

 

Przepraszam - ale wobec wyjatkowej niecheci Dyrekcji do ustosunkowywania sie przez caly czas tej "awantury" do istotnych kwestii z zycia forum (i tylko tego, bo to jak SIP prowadzi swoj biznes jest dla mnie i mysle, ze wielu forumowiczow w gruncie rzeczy obojetne), w tym stadium ciezko mi sie powstrzymac od pewnego sarkazmu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie podoba się forma dyskusji i bezsensowne wzajemne nakręcanie się. Czuję się jakbym oglądał „Co z tą Polską” ten program też zdjęli. Różnica polega na tym, że niektórych polityków nie trawię, a Forumowiczów wszystkich lubię.

 

Paweł Zubek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz coś za pyskówkę, to po prostu się w nią nie wdawaj i nie odpowiadaj!

Jeżeli uważam coś za pyskówkę (szczególnie z Dyrekcją) to moim obowiązkiem jest reagować. Tak też zrobiłem. To nie jest forum gazety i pewne kanony wypowiedzi będą obowiązywać. Oczywiście natychmaist nazwiesz to cenzurą - Twoje prawo. Ja będę obstawał jednak przy tym, że napastliwość oraz niereagowanie na wyraźną prośbę o ew. kontynuację na PW, jest pyskówką.

To jest już naprawdę żenujące

To również Twoja opinia. Ja widzę to inaczej, po prostu udało się skromnej grupce ludzi stworzyć problem, mianowicie wstrzymanie się od "polcania" oraz reklmowania na nie swojej platformie innych podmiotów gospodarczych (przecież tylko tyle...) urosło do "wojny o wolność słowa". No gratuluję. Dalej, ludzie, którzy do tej pory wykazywali się dużą kulturą oraz trafnym spostrzeżeniami, najprawdopodbniej, uznali, że będzie to świetna zabawa i jak 6 latki "badały granice oporu". Znaleźli. Pomijam fakt, że jak zostali skonfrontowani z "veto" Dyrekcji nie potrafili powiedzieć pass. Dużo ważniejszym jest fakt, jakie wypowiedzi, w jakim tonie oraz "poziomie" padły z ich wirtualnych ust. To jest dopiero żenujące... Niemiejętność zachowania się na łamach forum SIP traktuję jako (również moje osobiste) rozczarowanie. Jak widać więzy łączące część Forumowiczów nie są(nie były?) znowu takie silne i jak nadaża się okazja do draki to idziemy na bagnety.

Podsumowując, nieomal się cieszę, że powstało drugie forum, dla części będzie ono alternatywą. Dla części to forum będzie "nieakceptowalne", i chyba dobrze się stało. Wilk syty i owca cała. Tak to widzę.

Ponieważ, dla mnie dziwnym jest też, że moją wypowiedź skierowaną do Krebelka potraktowałeś jak skierowaną do siebie

Ponieważ jestem junior Adminem tego forum na takie postawienie sprawy muszę zareagować i poprosiłem Cię o konkrety, ale przecież o ileż łatwiej jest napisać:

pozwala to przypuszczać, że twój umysł nie jest zbyt jasny

Prawda?

Dalej, ocenę mojej jasności umysłu zostaw jednak moim mocodawcom. Jeżeli oni uznają, że bredzę zapewne nie zostawią tego bez komentarza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie podoba się forma dyskusji i bezsensowne wzajemne nakręcanie się. Czuję się jakbym oglądał „Co z tą Polską” ten program też zdjęli. Różnica polega na tym, że niektórych polityków nie trawię, a Forumowiczów wszystkich lubię.

Witaj w klubie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, nieomal się cieszę, że powstało drugie forum, dla części będzie ono alternatywą. Dla części to forum będzie "nieakceptowalne", i chyba dobrze się stało.
Dlaczego nieomal się cieszysz, że dobrze się stało, że drugie forum będzie "nieakceptowalne" dla części?

 

Ponieważ, dla mnie dziwnym jest też, że moją wypowiedź skierowaną do Krebelka potraktowałeś jak skierowaną do siebie

Ponieważ jestem junior Adminem tego forum na takie postawienie sprawy muszę zareagować i poprosiłem Cię o konkrety, ale przecież o ileż łatwiej jest napisać:

pozwala to przypuszczać, że twój umysł nie jest zbyt jasny

Prawda?

Dalej, ocenę mojej jasności umysłu zostaw jednak moim mocodawcom. Jeżeli oni uznają, że bredzę zapewne nie zostawią tego bez komentarza.

Pozdrawiam

 

Takie sprawy? Znaczy post skierowany przez forumowicza do forumowicza?

Prosiłeś o konkrety? :shock: Gdzie? No, ale skoro prosisz... Wydawało mi się jasne, że jeśli umieści się cytat jakiejś osoby i napisze pod spodem treść to jej adresatem jest automatycznie osoba, której słowa się cytuje, o ile w danej treści nie zaznaczy się, że jest inaczej. Byłem przekonany, że o tym wiesz, tylko przez zmęczenie nie zauważyłeś kogo to był cytat. Dobrze, że wyjaśniłeś, iż jest inaczej.

 

Nie podoba mi się zwrot "o ileż łatwiej jest napisać", zwłaszcza kiedy pada on od osoby która jawnie pisała, że mnie nie lubi i rozstrzyga pewne kwestie dając i odbierając paski. Mam nieodparte wrażenie, że jestem przez Ciebie traktowany we wszystkich sytuacjach "z góry", a fakt, że odbierasz moje posty kierowane przeze mnie do innych użytkowników, nie z powodów zmęczenia, a z poczucia obowiązku pozwala mi się lękać, że masz jakąś obsesję na moim punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, Jako, że się znamy, proszę Cię o usunięcie mojego konta (lub wstawiennictwo w tej sprawie), razem z moimi postami. Nie życzę sobie figurować w spisie userów tego forum. Uprzedzając wypowiedzi co poniektórych: nie histeryzuję, rozważałem to od kilku tygodni.

 

 

P.S. I nie pisz, że tak się nie da...Z HUbeertem tam się dało to i ze mną się uda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze pare słow ode mnie rowniez jesli to kogos zainteresuje.

Zagłosowałem ZA zlikwidowaniem forum,ponieważ wiedzialem ze i tak ono nie zniknie i ze Szanowna Dyrekcja robi sobie "eksperyment".

Smiem nawet twierdzić ze nawet gdyby opcja za zamknieciem forum uzyskałaby wiekszość głosów to i tak forum by zostalo. Skad wiedzialem? Hmm czułem? nie wiem...moze takzę lubie sie pobawić (albo kiedys lubiłem) w socjotechnikę. Wystarczy poczytać sobie książke Kevina Mitnicka - Sztuka podstępu i mozna doskonale sobie "pojąć" o co w tym chodzi. To taki przykład oczywiscie - na marginesie mowiąc.

Mniejsza o to...

Szczerze mowiąc to jakos niespecjalnie bałem sie o istnienie forum. A dlaczego? Bo to tworzą ludzie. Jesli to zostaloby zamkniete to nic innego tylko powstaloby inne albo ludzie przeniesliby sie na nie-ASO.

Ci sami ludzie,ten sam klimat inny gospodarz. I tylko to dla mnie sie liczy. Poznalem tu naprawde fajnych ludzi i utrzymujemy kontakt czy to telefoniczny czy na komunikatorach. Ale samo forum? To tylko forum. Juz dawno sie nauczylem ze nie mozna tego stawiać tego ponad wszystko. Stad moja neutralna postawa. Forum jest - super. Forum by nie bylo - no trudno, bedzie inne. Co tu gdybać. A gadanie - ja tu jestem adminem więc musze zareagować przyprawie mnie z lekka o usmiech. A gdybys nie był adminem to co? Nie reagowałbyś czy moze jednak byś poparł druga strone...Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia...Nic sie w tej materii nie zmienilo. Tylko niewielu umie to oddzielic. :roll:

A czy Sz. Dyrekcja zrobiła sobie z tego jakis test - no i co z tego. Niech sobie i tak jest. Usmiechnąłem sie tylko na widok tego co tu sie działo i tyle. Był cyrk i zapewne nie raz jeszcze bedzie. Ale zeby sie tym specjalnie przejmować...Dopoki nikt nie obraża mnie lub moich bliskich...(i tu nie dokończe - pozostawie to waszej wyobraźni).

Bo jakby w zyciu nie bylo wazniejszych spraw...

Znikam jakem Ninja, spać. Dobranoc.

 

Z poważaniem (jak nigdy dotąd) :roll:

Robert "Ninja" Tlusciak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

Czy ktoś policzył wstrzymujących się od głosu/głosujących na ,,trzecią opcję''?

 

Za 3-cią opcją wypowiedziało się 36 osób (jeżeli się pomyliłem o jedną, czy dwie w jakakolwiek stronę - proszę o wybaczenie - późna pora :wink: )

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vero, przyznam, ze nie wiem, bo chyba przegapiłem całą akcję, ale z tego co widzę, to nie. Ma jeden pasek, ale to raczej nie blokuje pisania.

 

EDIT

Jednak okazuje się, że zakaz pisania jest, wprowadzony poprzez blokadę logowania.

 

Loucyphre, napisz PW do Subaryty, jako admin ma możliwość usunięcia konta. Ja mogę co najwyżej pojedyncze posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje byly 3. 1,2 i nie glosuje. Osoby, ktorym brakowalo jasno okreslonej 3-ciej opcji z tego co mialem okazje przeczytac, oddawaly glosy zarowno na 1-sza, jak i 2-ga opcje.

 

pozdrawiam

Szymon

 

Pumex1, z całym szacunkiem ale idąc tą metodologią to opcji było 4 a nie 3:

1 - głosuję pierwszą propozycję,

2 - głosuję na drugą propozycję,

3 - nie głosuję,

4 - głosuję na obydwie propozycje :?: :!: czyli chcę żeby forum istniało przy jednoczesnym jego zamknięciu :roll:

 

Jakoś nie za bardzo to łapię.

 

P.S. Ja również nie zdążyłem przeczytać postu WiS'a. Skoro WiS został już zbanowany to może jego post wróci na swoje miejsce i dacie możliwość zapoznania się innym Forumowiczom z jego treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vero, przyznam, ze nie wiem, bo chyba przegapiłem całą akcję, ale z tego co widzę, to nie. Ma jeden pasek, ale to raczej nie blokuje pisania.

 

EDIT

Jednak okazuje się, że zakaz pisania jest, wprowadzony poprzez blokadę logowania.

 

aflinta, dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się zwrot "o ileż łatwiej jest napisać", zwłaszcza kiedy pada on od osoby która jawnie pisała, że mnie nie lubi i rozstrzyga pewne kwestie dając i odbierając paski.

Mała korekta, o ile dobrze pamietam, to, że Cię nie lubię napisałem Ci na PW a po drugie nigdy nie rozstrzygałem "pewnych kwestii" paskami. Jeżeli się mylę i choć jeden pasek ode mnie był niezasłużony - proszę o link. Jakoś unikasz konkretów, dlaczego? Skoro zadaleś sobie tyle trudu, żeby napisać posta, zadaj więcej i udowodnij mi, że się mylę. Nie należę do ludzi, którzy nie potrafią przyznać racji drugiemu człowiekowi, który jest w stanie rozsądnie argumentować i popierać swoje tezy faktami.

 

Reasumując: dzisiejsze działanie jest niczym innym jak przestrzeganiem zasad ustalonych 5 lat temu, nie ma tu nic nowego. To, że przez wiele czasu nikt tego nie pilnował jest teraz odbierane jako "zamach" na wolność słowa na forum. Spójrzcie jednak na to z pewnej perspektywy i zadajcie sobie pytanie czy normy obowiązujące na tym forum są jakieś drastyczne? Czy faktycznie Wasza wolność wypowiedzi jest tłumiona? Bo jeżeli posty napastliwe, odnoszące się "ad personam" oraz zwykłe pomówienia mamy traktować jako "wolność słowa" to ja się na to nie godzę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...