Skocz do zawartości

Wywala płyn ze zbiorniczka wyrównawczego


TRIST

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka się pojawiła w moim aucie. Mianowicie, wywaliło mi płyn chłodniczy ze zbiornika wyrównawczego, temperatura silnika idealna cały czas, wentylatory działają i nie wiem o co chodzi. Wylałem wodę z obiegu, zalałem nową i wszystko ok. Potem znowu auto postało znowu próba i znowu wywaliło wodę. Powiedzcie co to może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo powodem byl termostat temperwatura byla w normie ale plym wywyalalo moze nie az tak duzo ale wyciekal i czasem mi sie przegrzewal temperatura szla powyzej normalnej ale po przegazowaniu zaraz spadala. Zmien termostat i przeplucz system woda podlacz normalny waz od ogrodka pod chlodnice i daj mu 5 minut rzeby sie przeplukalo oczywiscie za nim to zrobisz wyjmij temostat zeby woda miala gdzie leciec he he :D

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka się pojawiła w moim aucie. Mianowicie, wywaliło mi płyn chłodniczy ze zbiornika wyrównawczego, temperatura silnika idealna cały czas, wentylatory działają i nie wiem o co chodzi. Wylałem wodę z obiegu, zalałem nową i wszystko ok. Potem znowu auto postało znowu próba i znowu wywaliło wodę. Powiedzcie co to może być???

 

Powodem najprawdopodobniej jest wadliwie działający termostat lub nieszczelność w układzie chłodzenia powodująca zapowietrzenie układu (korek, pekniety delikatnie przewod, nie daj boze uszczelka pod glowica). Suponuję podjechać na warszat na sprawdzanie szczelnosci ukladu i sprawdnosci termostatu.

 

U mnie objawy byly podobne, potem zaczely sie jaja z temperatura, zeby skonczylo sie na wymianie uszczelki :( (czego absolutnie nie zycze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do wczoraj to samo.

Przegniły i zaczęły cieknąć spoiny w miejscach, gdzie z przykrywki zbiornika wychodzą króćce na korek i wężyki.

 

Udaj się do czterech turbosprężarek, raz dwa wymianiają zbiorniczki! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...