Skocz do zawartości

Chwała Wam, Dzielni Policjanci !


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

przechlapane w tym Sochaczewie

 

nie jest tak źle, choć ostatnio podszedł do mnie na parkingu jeden z miejscowych niebieskich i mówi: Panie Arkadiuszu nie podoba mi sie jazda tego samochodu po Sochaczewie, jeśli sie to nie zmieni bedziemy musieli Panu trochę przykrecic śrubkę. Plusy małego miasta, wszyscy sie znają choć jest tez jednoczesnie gigantyczny minus :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miescie skad pochodze, a jest to za siedmioma gorami :wink: , jest takie bardzo specyficzne przejscie dla pieszych w centrum miasta. Jego specyfika polega na tym, ze pasy namalowane sa na jezdni dokladnie miedzy dwoma przystankami komunikacji miejskiej znajdujacymy sie po obu przeciwleglych stronach jezdni.

 

Nie wiem co za debil te pasy tak zaplanowal. Na przystanku jak to na przystanku prawie zawsze stoja ludzie. Wiec teoretycznie kazdy przejezdzajacy pojazd ma obowiazek sie zatrzymac zeby ustapic pierszenstwa pieszym. Tyle, ze oni zazwyczaj nie chca przechodzic tylko czekaja na autobus.

 

Ulubiona rozrywka drogowki to, jak sie mozna domyslic, czajenie sie za zywoplotem nieopodal w radiowozie i jak widza jakis samochod na obcych blachach, ktory sie nie zatrzyma, wtedy zwawo wlaczaja koguta, wyrywaja "zza węgła" i gonia przestepce na sygnale. Doganiaja po 50 metrach i zgrywajac twardzieli wypisuja mandat robiac nierzadko wielkie widowisko, w koncu to centrum miasta.

 

Jako tubylec o tym doskonale wiedzialem i zawsze wiedzialem rowniez gdzie patrzec, zeby ich wypatrzyc. Niestety raz sie zagapilem, natomiast oni NIE. Ruszyli na sygnale. Zatrzymali. Mniejsza o szczegoly. Sprawa zakonczyla sie w sadzie bo policjanci byli wyjatkowo chamscy i nagabywali o lapowke.

 

Zostalem skazany na pierwszej rozprawie na grzywne 500 PLN w zasadzie bez zadnej dyskusji. Nigdy nie dostalem zadnego pisma z sadu z uzasadnieniem wyroku i nigdy tez nie dowiedzialem sie jak i gdzie mam zaplacic. Sedzia kazal czekac na pismo z sadu, ktore nigdy nie nadeszlo.

 

Za to po paru miesiacach odszukal mnie komornik. Nie zamierzalem sie uchylac, tym bardziej ze komornik byl naprawde mily i taktowny. Tyle, ze nagle stracil chyba ochote do pracy bo przestal sie odzywac. Po ok. miesiacu dostalem pismo, uwaga... umarzajace postepowanie :shock: Nie chca to nie, trudno, prosil sie nie bede przeciez zeby im placic.

 

Po jakims czasie dowiedzialem sie najpierw od dobrze poinformowanego znajomego, a potem wyczytalem w prasie lokalnej, ze jeden z tych milych panow policjantow co mnie zatrzymywali zostal aresztowany i skazany za handel kradzionymi samochodami oraz za sutenerstwo :shock:

 

Oliwa sprawiedliwa... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda! jak sie przejezdza przez te rozne wsie i wioski, zwlaszcza w weekend, wielu jest takich, co nimi troche "rzuca". Strach kolo takiego przejechac, bo nie wiadomo, czy go nie bujnie akurat na maske.

 

 

To czemu Twoja historia o traktorzyście wylądowała tutaj?

 

 

owoc666 to nie chodzi w tym momencie o traktorzyste tylko rowerzyste. a poza tym poruszony jest tu temat naszych dzielnych strozow prawa, wiec przytaczam rozne historyjki. nie czepiaj sie szczegolow! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj śpiesząc sie na uczelnie skórciłem sobie troche droge pod uczelnią i przejechałem przez podwójną linie ciągła ( nakaz jazdy prosto ), niestety za rogiem czekała już policja która ruszyła za mna.

Miły Policjant prosi o dokumenty, pyta czy wiem co zrobiłem, mówi ze to bedzie 200 zł i 5 pkt, ja na to uuuuuu....., W odpowiedzi słysze : " No dobra, Pan jest studentem, Ja jestem studentem, proponuje więc 50 zł za zaśmiecanie". :mrgreen:

Wypisał mandat , ja dziękuje.... i jeszcze dodaje: " Nie działa wam prawa żarówka :twisted: "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...