Skocz do zawartości

Dyskusja o klerze


Paweł C

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

BTW czy ktoś zna jakiegoś duchownego jeżdżącego subaru? :grin:

 

 

Ja kiedyś widziałem księdza w WRXie kombi z trzema zakonnicami :).

 

 

Co do kleru - widzę, że oskarżanie tej grupy stało się równie modne - co oskarżenia rzucane pod adresem PiSu :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście od dłuższego czasu mam alergię na "czarne" :)

A to z wielu powodów. głównym jest to, że kler katolicki bo tylko o nim mogę się wypowiadać opierając się na doświadczeniu "ciut" minął się z powołaniem i chyba "nieco" zapomniał o tym jak to było na początku. Nie wiem jak innym ale mi wydaje się , że kler powinien działać na zasadzie wolontariatu. Na każdym kroku. Czy próbował ktoś z was zorganizować księdza na ślub czy pogrzeb i ten nie wyciągnął od razu łapska po kopertę? a wydawało mi się że po prostu wykonuje on wówczas obowiązki wobec bliźniego nakazane mu w biblii. Że niby nie stać kościoła na działalność charytatywną? To po co buduje takie pomniki próżności jak Licheń czy siedziba radia ojca dyktatora? Ile kasy pochłonęła ta budowla? Ile głodnych czy bezdomnych można by "uszczęśliwić" w zamian? A jaki jest pożytek z Lichenia? Wg mnie żaden- istny pokaz bogactwa. Widzieliście może jak wyglądają biedni słudzy Boży na wszelkiego rodzaju spotkaniach czy to na Jasnej Górze, czy w Licheniu czy w Rzymie? Zwróciliście uwagę na to, że zazwyczaj są to dobrze upasieni zawodnicy niemal jak Sumo? Dlaczego ich stroje zazwyczaj "ociekają złotem"? O taką skromność chodzi? Jak można wierzyć komuś kto jest tak obłudny?

PZDR :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwali się tacy co to sami dużych pieniędzy nie potrafią zrobić, a zazdrosną tym co potrafią... :roll: Aż niedobrze się robi od tej waszej zawiści.

 

mnie też zrobiło się niedobrze jak to przeczytałem :!:

Co to qrwa, biznesmen jakiś czy klecha :?:

Powinien żyć w bez przepychu, w ubóstwie (tak przysięgał) a nie okradać ciemnotę z emerytur i dostawać kasę od państwa z naszych podatków :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby nie stać kościoła na działalność charytatywną? To po co buduje takie pomniki próżności jak Licheń czy siedziba radia ojca dyktatora? Ile kasy pochłonęła ta budowla? Ile głodnych czy bezdomnych można by "uszczęśliwić" w zamian? A jaki jest pożytek z Lichenia? Wg mnie żaden- istny pokaz bogactwa. Widzieliście może jak wyglądają biedni słudzy Boży na wszelkiego rodzaju spotkaniach czy to na Jasnej Górze, czy w Licheniu czy w Rzymie?

 

Wszystkie piękne budowle które powstały, zabytki które zwiedzamy powstały kosztem czegoś/kogoś. Zawsze można komuś dać miskę ryżu zamiast.... Po co teatr, po co sztuka, przecież da się żyć bez tego.

Można się kłócić co do konkretów (osobiście Licheń uważam za przejaw głupiej rozrzutności i demonstracji bałwochwalstwa). Zasada jednak, że nic nie budujmy, nie twórzmy nowych budowli bo można kasę dać na biednych jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o Świątyni Opatrzności w Wilanowie? tyle bylo zamieszania i halasu o to, byly kwesty na rozbudowe i co?? jak na razie stoi to wszystko w miejscu i glownie turysci spoza Warszawy chca ja ogladac. poza tym w mojej pracy ciagle spotykam sie z bezdomnymi i biednymi co przez miesiac potrafia wyzebrac pod kosciolem doslowne grosze, a od ksiezy jedyne co moga uzyskac to darmowy chleb na Miodowej. takie sa polskie realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest "chodzenie po kolędzie", kiedyś ksiądz zostawił moim rodzicom obrazek gdzie połowę zajmował przekaz z nr konta na budowę kościoła (tego co stawiają 28 lat :shock: )

 

Ale najlepiej sie targowałem jak chciałem ochrzcić syna. :evil:

 

I jeszcze jeden przypadek, moi znajomi brali ślub po urodzinach dziecka, ksiądz powiedział im, że ślubu udzieli im ale bez kościelnej muzyki :shock:

Zapłacili trochę więcej w innym kościele i ślub mieli normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...