Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2024


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Ogier to Ogier, coś tam jeszcze znalazł pod koniec oesu i dla tych dwóch rajd zaczyna się od nowa.

Tymczasem Taka out, czyli zaraz się okaże że Evans i Fourmaux mimo slabego tempa też całkiem zacne punkty wyjmą z soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie mogę śledzić rajd, szkoda że już bez liderów obu klasyfikacji.

Tanak naciska, urwał ponad 3 sekundy Sebowi. No  to chyba mu wszyscy teraz kibicujemy, żeby wyjechał z maksimum punktów i zbliżył się do uciekających chłopaków- Neu i Eva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ciekawy dzien bo chyba kazdy ma inne gole. Na pewno Tanak Evans beda chcieli zgarnac super niedzielę , Therry nie musi az tak cisnac a Ogier chce rajd. Przegapilem tylko co dzis sie z Taka stalo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej martwi tempo niedzielne Kallego.

Niezależnie, czy jedzie wygrany rajd, czy jak dziś tylko po wydawałoby się punkty niedzielne, wlecze się najwolniej w stawce.

Zdecydowanie to lepszy system punktowy, jednak przy kierowcach nie jadących pełnego sezonu coś nie "klika"

Przykor patrzeć na tak jadącego mistrza.

Dobrze że Ogier tak nie kalkuluje, tylko idzie wszystko również w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, szubaru napisał(a):

Kalle pewnie szykuje się na PS.

 

Nie mniej niezrozumiale jest dla mnie, skoro do wzięcia jest 13 punktów z niedzieli, a sięga się tylko po 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Seb za rajd, Brawo Ott za walkę i za niedzielę, solidne punkty.

A PS o jedną dziesiątą jednak Thierry.

 

Fajny rajd, niestety z rozczarowującą postawą Kalle. 

Już nie mogę się doczekać tych potworów na "Polskim"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze Neuville pojechał rewelacyjny rajd. Z jego pozycją wyciąga prawie tyle punktów co zwycięzca i Tanak. On dobrze wie że ida szybkie rajdy których on noe lubi i musi zmaksymalizować zyski. Dobrze ze Tanak nabiera rozpędu to też dobrze wróży. On tak na prawdę mógł wygrac ten rajd gdyby nie kapec wczoraj. 

Formoux też imponuje. Jeżeli Hyundai nie rozważa go jako etatowego kierowcy na pełen program na przyszły rok to ktoś tam nie robi swojej roboty.  

Niestety kolejny rajd który pokazuje że jest za mała ilość Rally2. Dwa wypadki i niema kogo oglądać bo jada 4 samochody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ale i wygląda na to teoretycznie powinno tez byc zdecydowanie ciasniej.

Trzeba tez przyznac ze Evans zaliczyl rajd do zapomnienia tak jak Kalle. Kolejny rajd I kolejny blad. Ewidentnie glowa  nie jest tam gdzie powinna jak nie jedzie całego sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po kilku rajdach coraz mniej mi się podoba ta punktacja. Popatrzyłem w tabelę tego sezonu i z niej nawet nie wynika kto wygrał dany rajd, bo za to nie ma żadnych punktów.
Na razie tylko w Monte i Kenii zwycięzca rajdu dostał najwięcej punktów.
W pozostalych kto inny dostawał więcej pkt.
W Chorwacji aż 3 innych zawodnikow dostalo tyle samo lub wiecej pkt co zwycięzca.

Chyba to jednak nie działa tak jak powinno



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chyba i tak i nie. Sciganie jest na pewno lepsze w niedzielę i zreszta w sobote tez ale faktycznie brakuje uhonorowania zwycięzcy rajdu w należyty sposób. Zwycięzca rajdu powinien dostać dodatkowe punkty po prostu bo w tej chwili zwycięstwo tak na prawdę nie ma znaczenia poza prestiżem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanak stwierdził, że jest trochę jak w przedszkolu, że nie chcemy by komuś było smutno, więc wszyscy dostają po równo za sam udział
Jak teraz o tym myślę, to chyba lepiej by było gdyby bylo np 20 za caly rajd (nie tylko do soboty) i 10 oddzielnie za niedzielę, a dać sobie spokój z PS.
Niedziela jest na tyle krótka, że i tak by była walka od rana do końca, a system byłby czytelniejszy, a zwycięzca znany i doceniony.

Obecny system jest jednak za "płaski". W poprzednim pierwszy miał 25-30pkt, drugi od 18 do 23 (nigdy więcej niż zwyciezca).
Teraz zwyciezca ma od 18 do 30, a drugi od 15 do 27. Czyli może być tak, że zwycięzca ma 18, a drugi 27. Trochę nie fair. Aż 12pkt do zdobycia za samą niedzielę to jednak trochę za dużo względem 18 za caly rajd.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...