Skocz do zawartości

Aktywny wydech "klapy" legalne czy nie ??


skyline

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w Forku parę przeglądów przeszedł, facet nawet nie pytał. Plusem że zamykasz jak jedziesz z rodziną a otwierasz jak jedziesz samemu. Nie wiem co w tym nielegalnego? Owszem generujesz hałas większy niż być powinien.

Wszystko to co pokazałeś to chyba chińskie badziewie. Kupić porządną na podciśnienie i tyle.

Aczkolwiek miałem z opla CDTI i działała bez najmniejszego problemu 2 lata. I była szczelna. Taka samą założyłem do Volvo i zaczęła się blokować po pół roku. Nie wiem od czego to zależało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Marcinek napisał(a):

Miałem w Forku parę przeglądów przeszedł, facet nawet nie pytał. Plusem że zamykasz jak jedziesz z rodziną a otwierasz jak jedziesz samemu. Nie wiem co w tym nielegalnego? Owszem generujesz hałas większy niż być powinien.

Wszystko to co pokazałeś to chyba chińskie badziewie. Kupić porządną na podciśnienie i tyle.

Aczkolwiek miałem z opla CDTI i działała bez najmniejszego problemu 2 lata. I była szczelna. Taka samą założyłem do Volvo i zaczęła się blokować po pół roku. Nie wiem od czego to zależało.
 

to co pokazalem to tylko przyklady, bardziej chodzi mi o legalnosc i czepianie sie Policji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, skyline napisał(a):

to co pokazalem to tylko przyklady, bardziej chodzi mi o legalnosc i czepianie sie Policji

 

W Audi to wychodzi w serii - mam w SVX backbox z Audi RS3 8V z takimi właśnie klapami. Na logikę nie widzę przeciwwskazań tak długo jak nie przekraczasz norm emisji hałasu... na cichym trybie, i nie dasz się złapać na głośnym xD

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój I30N Performance też ma w serii. Jest z homologacją, więc myślę, że 93dB nie przekracza, ale nie mierzyłem. Na wszelki wypadek, jak przejeżdżam obok Policji przełączam w tryb normal ;-). 

Polski Ulter też produkuje podobne zestawy z klapami. Kiedyś dzwoniłem zapytać o coś takiego do Giulietty. Są 2 wersje: 

Z klapami w pozycji zamkniętej -  z homologacją (ale zawór można kupić osobno) 

https://ulter.com.pl/sklep/8c970-zawor-brak-elektroniki-valve-system-no-electronics-774#os-3084 

oraz z bez homologacji już z zaworem ale bez homologacji: 

https://ulter.com.pl/sklep/8c970-aktywny-zawor-klapowy-active-valve-system-739#os-3018 

 

Pytałem o co chodzi i powiedziano mi, że ten brak homologacji dotyczy samego zaworu (montowanie go może skutkować kłopotami z gwarancją) natomiast nawet z otwartymi klapami nie przekracza dopuszczalnych norm hałasu, więc nie ma możliwości aby policja miała zastrzeżenia (nie wiem, nie sprawdzałem, nie kupiłem ;-)) . Natomiast wyjaśniono mi, że produkują też typowo sportowe układy wydechowe z zastrzeżeniem, że nie są do użytku drogowego. Tutaj taki do WRX STI :

https://ulter.com.pl/sklep/p-126-304-r-subaru-wrx-sti2-5t-8 

 

Myślę, więc, że jeżeli nie masz samochodu na gwarancji, a wydech nie jest głośniejszy niż 93dB (bodaj przy 70% obrotów przy których silnik osiąga max. moc), to można takie coś zastosować ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2023 o 18:29, skyline napisał(a):

Takie pytanko mam, :) klapy do wydechu,legalne czy nie, co na to przeglad i Policja ? mozna montowac czy raczej sobie odpuscic ???

s-l1600 (6).jpg

s-l1600 (1).jpg

s-l1600 (2).jpg

s-l1600.jpg


Montuj i nie przejmuj się. To nie jest układ odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Jedynym warunkiem jest głośność. Na BT ma się mieścić w limicie i tyle. Póki nie  wytniesz katalizatora, nie masz czym się przejmować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ir3n3usz napisał(a):


Montuj i nie przejmuj się. To nie jest układ odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Jedynym warunkiem jest głośność. Na BT ma się mieścić w limicie i tyle. Póki nie  wytniesz katalizatora, nie masz czym się przejmować. 

nic nie bedzie wycinane,poprosto ma byc tak zeby mi glowy nie urwalo przy dluzszej jezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...