Jump to content

BLOB Wagon N/A Projekt "X"

skyline

Recommended Posts

Witam,chcialem wam pokazac moje nowe Daily,jest to Blob Wagon 2003 rok N/A  125 koni w automacie,czyli pancerny silnik dla dziadka takiego jak ja z automatyczna skrzynia biegow :) tak to przychodzi z wiekiem :P szukalem auta jakies pol roku,obejrzalem z 10 egzemplarzy i 95 % tego co w ogloszeniach w moim przedziale cenowym bylo,to az strach patrzec wszystko tak zajechane albo przerdzewiale na wylot ze az slychac bylo jak rdza wpier...ala blache,tragedia :/ az tu nagle pojawia sie ogloszenie u mnie w okolicy, ogloszenie BEZ !! zdjecia,  ale fura stoi u Dealera Subaru,pakuje dupe i jade pare minut pozniej jestem u Dealera i widze ze stoi gdzies tam w najdalszym rogu zastawiony autami,tak ze nawet ciezko bylo go z boku poogladac, dlatego tez pewnie nie bylo mozliwosci zrobienia zdjec :) ale ogladam i pierwsze wrazenie WOW !! troche optycznie zmeczony,tu jakies wgniecenie,tu rysy jakies tam przygody parkingowe,ale najwazniejsze  to praktycznie auto bez rdzy !! przynajmniej powierzchownie,jaies tam dwa purchelki na nadkolach z tylu i w sumie to by bylo na tyle,kielichy idealne ,spod wiadomo nie mozna sie spodziewac cudow,ale jak na ten rocznik to bardzo dobrze.Wiec biore kluczyki odkopujemy Bloba i wyjezdzam nim i jestem tak pozytywnie zaskoczony ze wiedzialem ze jest moj. W tym moim wieku to intuicja i pierwsze wrazenie juz chyba nie zawodzi :) Okazuje sie ze tylko jeden wlasciciel od nowsci,auto kupil w tym salonie,i bylo serwisowane w tym salonie od poczatku do konca ! koles poprostu kupil nowe Subaru a te zostawil w rozliczeniu,i stalo tam dosyc dlugo az Dealer znalazl chilke i wystawil ogloszenie,wszystkie karteczki w silniku ,zmiana oleju ,rozrzad sa na miejscu,olej 5W30 taki ja sie nalezy,dzialajaca klima !!!!!! co w tych modelach to naprawde rzadkosc :) 180 tys nalotu,Auto zakurzone i brudne jak jego mac,silnik od nowosci raczej nie myty srodek chyba tez :P ale wedlug mnie to to jest wlasnie idealna baza do odratowania,bez jakis tam zbednych retuszy tu i tam,zadnych podpicowan pod sprzedaz,poprostu stan faktyczny auta i to byl wystarczajacy powod zeby auto pojechalo ze mna :) Plany na mody jakies delikatne sa,pierwsze fruty juz plyna z najdalszych zakatkow swiata :) wiec moze bedzie wyjdzie z tego jakies fajne Familijne Daily. Auto bedzie foliowane tylko dlatego ze jeszcze nigdy nie foliowalem samochodu,wszystie byly lakierowne,a przerobilem juz troche tych aut w moim zyciu :)  wiec trzeba sprubowac czegos nowego :) 

Pare fociszy na poczatek :

RIMG0279.JPG

RIMG0280.JPG

RIMG0281.JPG

RIMG0282.JPG

RIMG0283.JPG

RIMG0284.JPG

RIMG0285.JPG

RIMG0286.JPG

RIMG0287.JPG

RIMG0288.JPG

RIMG0289.JPG

RIMG0290.JPG

RIMG0291.JPG

RIMG0292.JPG

RIMG0293.JPG

RIMG0294.JPG

RIMG0295.JPG

RIMG0296.JPG

RIMG0297.JPG

RIMG0298.JPG

RIMG0299.JPG

RIMG0300.JPG

RIMG0301.JPG

RIMG0277.JPG

RIMG0278.JPG

Edited by skyline
  • Like 1

Godzinę temu, VEC napisał(a):

faktycznie tylko przeczyścić lekko wnętrze, powierzchownej rdzy nawet nie ma co ruszać- dawaj folie i będzie nowka- takie przeczucie mam;):lol:

Twoje przeczucie absolutnie Cie nie myli :D bedzie dokladnie tak jak piszesz !!

57 minut temu, dirkdiggler napisał(a):

Fju fju.

:rolleyes:

Kombinezon już kupiłeś do jazdy?

:biglol:

SmartSelect_20231003_200216_Opera.thumb.jpg.03ab65d6660202114c6f28800a2a2307.jpg

no pewnie ,dla calej rodzinki,dla ciebie tez jak bedziesz mial ochote :P

kroczek po kroczku do przodu, trzeba skladac puzzle do kupy :) wpadly sroby Sickspeed-a, dobrze to wyglada, na aucie bedzie napewno ladnie sie prezentowac,tylko cena az mi poldupki scisnelo :D prawie 700 zeta za kilka srob :/ no ale coz ma byc estetycznie,wiec bedzie.

ceb77b1068557523med.jpg

cbc2bc8ec9c63166med.jpg

0fdcc82b4e10bf87med.jpg

8a53fa24438e3993med.jpg

9d1ef74807b9940emed.jpg

59e84872b8a667camed.jpg

a5c83271b5a7b083med.jpg

b3c090b23163464emed.jpg

• skyline changed the title to BLOB Wagon N/A Projekt "X"

Witam,pierwsze fanty docieraja :)  wiem ze to nie jest oryginalny kurnik,ale auto to tez nie jest WRX czy STI,tutaj chodzi glownie o wyglad estetyczny wiec mysle ze taki kurnik w zupelnosci wystarczy,i tak bedzie sztos, ale mam pytanko do tych ktorzy zakladali kurnik na maske N/A ,( jesli wogole tycy sa ) bo z tego co widze to nie bedzie bulka z maslem zeby go porzadnie osadzic,i nie wiem czy blacharz sobie z tym poradzi tak jak to powinno byc,ktos cos ??

RIMG0275.JPG

RIMG0276.JPG

RIMG0274.JPG

Doprowadź do dobrego stanu najpierw mechanikę i karoserię, a wtedy weź się za jakieś bajery, moim zdaniem jak się nie ma turbo to po co kurnik? Niektórzy nawet jak przenoszą inetrcooler pod przedni zderzak to z niego rezygnują, bo nie jest potrzebny i robi zbędne opory. ;)

11 godzin temu, ManoLEE napisał(a):

Doprowadź do dobrego stanu najpierw mechanikę i karoserię, a wtedy weź się za jakieś bajery, moim zdaniem jak się nie ma turbo to po co kurnik? Niektórzy nawet jak przenoszą inetrcooler pod przedni zderzak to z niego rezygnują, bo nie jest potrzebny i robi zbędne opory. ;)

Wiem,plan jest taki jak mowisz i tak tez bedzie zrobione,tylko u mniej jest troche inaczej,dopiero w Grudniu bede w PL,i tam auto jedzie do blacharza i mechanika,i bedzie wszystko na raz robione przez dwa tygodnie,wiec do tego czasu musze uzbierac wszystkie puzzle ktore potrzebuje,zeby to ogarnac za jednym razem,a kurnik tylko i wylacznie dla wygladu,poprostu podoba mi sie wizualnie :)

no i wjezdza powoli nowy stuff,nowy zderzak,bo ze starym to raczej juz nic nie da sie zrobic, no i taki chyba "rarytas" tak mysle,klapa na tyl JDM z duza lotka i mid wingiem,przynajmniej nie bedzie tak pusto na tyle :)

376431221_1058826711945207_6683727931047579272_n.jpg

5a45088048aeb5ddd19086fb4841.jpg

333dcea54b3db5173145c68180e4.jpg

• Upvote 1

3 godziny temu, ManoLEE napisał(a):

Dolny spoiler bym wywalił, zbędna masa tylko :P wybacz ale jak człowiek jest nastawiony na osiągi to widzi tylko zbędne rzeczy w aucie :evil2: 

Tak, tylko ze u mnie to raczej nie ma osiagow :) bardziej nastawiam sie na wizualny efekt dziadkowego kombi :)

W dniu 16.10.2023 o 09:31, ManoLEE napisał(a):

Dolny spoiler bym wywalił, zbędna masa tylko :P wybacz ale jak człowiek jest nastawiony na osiągi to widzi tylko zbędne rzeczy w aucie :evil2: 

Popieram :)

Tym bardziej jak mało koni, to każdego konia trzeba traktować z szacunkiem :P

Ciekaw jestem efektów, ja kiedyś swojego ssaka zbudowałem tak:20200815_130959.thumb.jpg.7045d6a8b63d25bacffbe046f88b73ba.jpg

Edited by Guest

5 godzin temu, Sickness napisał(a):

Popieram :)

Tym bardziej jak mało koni, to każdego konia trzeba traktować z szacunkiem :P

Ciekaw jestem efektów, ja kiedyś swojego ssaka zbudowałem tak:20200815_130959.thumb.jpg.7045d6a8b63d25bacffbe046f88b73ba.jpg

Wyglada dobrze :) plan wizualny w glowie mam juz ulozony od poczatku do konca,zobaczymy co z tego wyjdzie,a jak wyjdzie to powinna byc petarda :) jak dla mnie :) Pamietasz jaka szerokosc felgi i ET bylo u Ciebie ?

Wybor dobrej felgi ........?? niezly dylemat :/  tyle tego jest na rynku ze glowa boli,ale juz mialem cos tam w glowie wybrane i w sumie prawie zamowione,ale nie bylo do konca pelnej satysfakcji,i nagle w srodku nocy przypomnialo mi sie ze przeciez sa takie kola jak Buddy Club :D poszperalem troche w necie i wujek google wyplul jeden jedyny komplet dostepny w necie,nie wiem, byc moze ze te kola nie sa juz wiecej produkowane. Ale szczescie sie do mnie usmiechnelo i ten komplet mial dokladnie takie wymiary jakie mi sa potrzebne do N/A ,troche nietypowe. I oto sa felgi Petarda !!! jak dla Mnie przekozacki wzor :D jaram sie jak wciekly na widok tych felg :D i wedlug mnie jest to jeden z najfajniejszych wzorow JDM -owych.Kola to nowki sztuki " Buddy Club P1 Racing SF " rozmiar 18 cali ,szerokie na 7.5 ,ET 48 ,czyli idealne do mojego ssaka.Niestety  z czerwonym lipem ,ale wyboru nie bylo innego :) 

Zapraszam do podziwiania tego pieknego kola :)

RIMG0276.JPG

RIMG0277.JPG

RIMG0279.JPG

RIMG0280.JPG

RIMG0281.JPG

RIMG0282.JPG

RIMG0283.JPG

RIMG0284.JPG

RIMG0285.JPG

• Like 3

Teraz, hugo napisał(a):

Do takiego rozmiaru felg trzeba męskie heble.

W sumie to masz racje,ale planow na wiecej mocy to raczej nie ma -  nie bedzie ( nigdy nie mow nigdy ) zobaczymy jak to bedzie sie prezentowac.