Skocz do zawartości

BLOB Wagon N/A Projekt "X"


skyline

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chcialem wam pokazac moje nowe Daily,jest to Blob Wagon 2003 rok N/A  125 koni w automacie,czyli pancerny silnik dla dziadka takiego jak ja z automatyczna skrzynia biegow :) tak to przychodzi z wiekiem :P szukalem auta jakies pol roku,obejrzalem z 10 egzemplarzy i 95 % tego co w ogloszeniach w moim przedziale cenowym bylo,to az strach patrzec wszystko tak zajechane albo przerdzewiale na wylot ze az slychac bylo jak rdza wpier...ala blache,tragedia :/ az tu nagle pojawia sie ogloszenie u mnie w okolicy, ogloszenie BEZ !! zdjecia,  ale fura stoi u Dealera Subaru,pakuje dupe i jade pare minut pozniej jestem u Dealera i widze ze stoi gdzies tam w najdalszym rogu zastawiony autami,tak ze nawet ciezko bylo go z boku poogladac, dlatego tez pewnie nie bylo mozliwosci zrobienia zdjec :) ale ogladam i pierwsze wrazenie WOW !! troche optycznie zmeczony,tu jakies wgniecenie,tu rysy jakies tam przygody parkingowe,ale najwazniejsze  to praktycznie auto bez rdzy !! przynajmniej powierzchownie,jaies tam dwa purchelki na nadkolach z tylu i w sumie to by bylo na tyle,kielichy idealne ,spod wiadomo nie mozna sie spodziewac cudow,ale jak na ten rocznik to bardzo dobrze.Wiec biore kluczyki odkopujemy Bloba i wyjezdzam nim i jestem tak pozytywnie zaskoczony ze wiedzialem ze jest moj. W tym moim wieku to intuicja i pierwsze wrazenie juz chyba nie zawodzi :) Okazuje sie ze tylko jeden wlasciciel od nowsci,auto kupil w tym salonie,i bylo serwisowane w tym salonie od poczatku do konca ! koles poprostu kupil nowe Subaru a te zostawil w rozliczeniu,i stalo tam dosyc dlugo az Dealer znalazl chilke i wystawil ogloszenie,wszystkie karteczki w silniku ,zmiana oleju ,rozrzad sa na miejscu,olej 5W30 taki ja sie nalezy,dzialajaca klima !!!!!! co w tych modelach to naprawde rzadkosc :) 180 tys nalotu,Auto zakurzone i brudne jak jego mac,silnik od nowosci raczej nie myty srodek chyba tez :P ale wedlug mnie to to jest wlasnie idealna baza do odratowania,bez jakis tam zbednych retuszy tu i tam,zadnych podpicowan pod sprzedaz,poprostu stan faktyczny auta i to byl wystarczajacy powod zeby auto pojechalo ze mna :) Plany na mody jakies delikatne sa,pierwsze fruty juz plyna z najdalszych zakatkow swiata :) wiec moze bedzie wyjdzie z tego jakies fajne Familijne Daily. Auto bedzie foliowane tylko dlatego ze jeszcze nigdy nie foliowalem samochodu,wszystie byly lakierowne,a przerobilem juz troche tych aut w moim zyciu :)  wiec trzeba sprubowac czegos nowego :) 

Pare fociszy na poczatek :

 


 


 


 

RIMG0279.JPG

RIMG0280.JPG

RIMG0281.JPG

RIMG0282.JPG

RIMG0283.JPG

RIMG0284.JPG

RIMG0285.JPG

RIMG0286.JPG

RIMG0287.JPG

RIMG0288.JPG

RIMG0289.JPG

RIMG0290.JPG

RIMG0291.JPG

RIMG0292.JPG

RIMG0293.JPG

RIMG0294.JPG

RIMG0295.JPG

RIMG0296.JPG

RIMG0297.JPG

RIMG0298.JPG

RIMG0299.JPG

RIMG0300.JPG

RIMG0301.JPG

RIMG0277.JPG

RIMG0278.JPG

Edytowane przez skyline
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, VEC napisał(a):

faktycznie tylko przeczyścić lekko wnętrze, powierzchownej rdzy nawet nie ma co ruszać- dawaj folie i będzie nowka- takie przeczucie mam;):lol:

Twoje przeczucie absolutnie Cie nie myli :D bedzie dokladnie tak jak piszesz !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kroczek po kroczku do przodu, trzeba skladac puzzle do kupy :) wpadly sroby Sickspeed-a, dobrze to wyglada, na aucie bedzie napewno ladnie sie prezentowac,tylko cena az mi poldupki scisnelo :D prawie 700 zeta za kilka srob :/ no ale coz ma byc estetycznie,wiec bedzie.

ceb77b1068557523med.jpg

cbc2bc8ec9c63166med.jpg

0fdcc82b4e10bf87med.jpg

8a53fa24438e3993med.jpg

9d1ef74807b9940emed.jpg

59e84872b8a667camed.jpg

a5c83271b5a7b083med.jpg

b3c090b23163464emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • skyline zmienił(a) tytuł na BLOB Wagon N/A Projekt "X"

Witam,pierwsze fanty docieraja :)  wiem ze to nie jest oryginalny kurnik,ale auto to tez nie jest WRX czy STI,tutaj chodzi glownie o wyglad estetyczny wiec mysle ze taki kurnik w zupelnosci wystarczy,i tak bedzie sztos, ale mam pytanko do tych ktorzy zakladali kurnik na maske N/A ,( jesli wogole tycy sa ) bo z tego co widze to nie bedzie bulka z maslem zeby go porzadnie osadzic,i nie wiem czy blacharz sobie z tym poradzi tak jak to powinno byc,ktos cos ??

RIMG0275.JPG

RIMG0276.JPG

RIMG0274.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadź do dobrego stanu najpierw mechanikę i karoserię, a wtedy weź się za jakieś bajery, moim zdaniem jak się nie ma turbo to po co kurnik? Niektórzy nawet jak przenoszą inetrcooler pod przedni zderzak to z niego rezygnują, bo nie jest potrzebny i robi zbędne opory. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ManoLEE napisał(a):

Doprowadź do dobrego stanu najpierw mechanikę i karoserię, a wtedy weź się za jakieś bajery, moim zdaniem jak się nie ma turbo to po co kurnik? Niektórzy nawet jak przenoszą inetrcooler pod przedni zderzak to z niego rezygnują, bo nie jest potrzebny i robi zbędne opory. ;)

Wiem,plan jest taki jak mowisz i tak tez bedzie zrobione,tylko u mniej jest troche inaczej,dopiero w Grudniu bede w PL,i tam auto jedzie do blacharza i mechanika,i bedzie wszystko na raz robione przez dwa tygodnie,wiec do tego czasu musze uzbierac wszystkie puzzle ktore potrzebuje,zeby to ogarnac za jednym razem,a kurnik tylko i wylacznie dla wygladu,poprostu podoba mi sie wizualnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wjezdza powoli nowy stuff,nowy zderzak,bo ze starym to raczej juz nic nie da sie zrobic, no i taki chyba "rarytas" tak mysle,klapa na tyl JDM z duza lotka i mid wingiem,przynajmniej nie bedzie tak pusto na tyle :)

376431221_1058826711945207_6683727931047579272_n.jpg

5a45088048aeb5ddd19086fb4841.jpg

333dcea54b3db5173145c68180e4.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ManoLEE napisał(a):

Dolny spoiler bym wywalił, zbędna masa tylko :P wybacz ale jak człowiek jest nastawiony na osiągi to widzi tylko zbędne rzeczy w aucie :evil2: 

Tak, tylko ze u mnie to raczej nie ma osiagow :) bardziej nastawiam sie na wizualny efekt dziadkowego kombi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2023 o 09:31, ManoLEE napisał(a):

Dolny spoiler bym wywalił, zbędna masa tylko :P wybacz ale jak człowiek jest nastawiony na osiągi to widzi tylko zbędne rzeczy w aucie :evil2: 

Popieram :)

 

Tym bardziej jak mało koni, to każdego konia trzeba traktować z szacunkiem :P

 

Ciekaw jestem efektów, ja kiedyś swojego ssaka zbudowałem tak:20200815_130959.thumb.jpg.7045d6a8b63d25bacffbe046f88b73ba.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sickness napisał(a):

Popieram :)

 

Tym bardziej jak mało koni, to każdego konia trzeba traktować z szacunkiem :P

 

Ciekaw jestem efektów, ja kiedyś swojego ssaka zbudowałem tak:20200815_130959.thumb.jpg.7045d6a8b63d25bacffbe046f88b73ba.jpg

Wyglada dobrze :) plan wizualny w glowie mam juz ulozony od poczatku do konca,zobaczymy co z tego wyjdzie,a jak wyjdzie to powinna byc petarda :) jak dla mnie :) Pamietasz jaka szerokosc felgi i ET bylo u Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor dobrej felgi ........?? niezly dylemat :/  tyle tego jest na rynku ze glowa boli,ale juz mialem cos tam w glowie wybrane i w sumie prawie zamowione,ale nie bylo do konca pelnej satysfakcji,i nagle w srodku nocy przypomnialo mi sie ze przeciez sa takie kola jak Buddy Club :D poszperalem troche w necie i wujek google wyplul jeden jedyny komplet dostepny w necie,nie wiem, byc moze ze te kola nie sa juz wiecej produkowane. Ale szczescie sie do mnie usmiechnelo i ten komplet mial dokladnie takie wymiary jakie mi sa potrzebne do N/A ,troche nietypowe. I oto sa felgi Petarda !!! jak dla Mnie przekozacki wzor :D jaram sie jak wciekly na widok tych felg :D i wedlug mnie jest to jeden z najfajniejszych wzorow JDM -owych.Kola to nowki sztuki " Buddy Club P1 Racing SF " rozmiar 18 cali ,szerokie na 7.5 ,ET 48 ,czyli idealne do mojego ssaka.Niestety  z czerwonym lipem ,ale wyboru nie bylo innego :) 

Zapraszam do podziwiania tego pieknego kola :)

RIMG0276.JPG

RIMG0277.JPG

RIMG0279.JPG

RIMG0280.JPG

RIMG0281.JPG

RIMG0282.JPG

RIMG0283.JPG

RIMG0284.JPG

RIMG0285.JPG

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hugo napisał(a):

Do takiego rozmiaru felg trzeba męskie heble.

W sumie to masz racje,ale planow na wiecej mocy to raczej nie ma -  nie bedzie ( nigdy nie mow nigdy ) zobaczymy jak to bedzie sie prezentowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...