Skocz do zawartości

Outback 2015 w Diesel'u


przemosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

od jakiegoś czasu planuje kupić używane Subaru (budżet do 70000), rzuciło mi się w oczy to ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/subaru-outback-v-2-0d-150km-awd-kamera-navi-oryg-przebieg-i-lakier-ID6FN2za.html

jednak jest to diesel i na YT i w necie czytałem nieprzychylne opinie na temat diesli w Subaru/Outbacku.

 

Co sądzicie na temat tego auta. Zależy mi na bezpiecznym, rodzinnym i nie psującym się aucie.

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, przemosz napisał(a):

Zależy mi na bezpiecznym, rodzinnym i nie psującym się aucie.

 

Jeśli zależy Ci na bezpiecznym i rodzinnym - to zainteresuj się dieslem. Jeśli na bezpiecznym, rodzinnym i nie psującym się - zainteresuj się benzyną :)

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, przemosz napisał(a):

Witajcie,

 

od jakiegoś czasu planuje kupić używane Subaru (budżet do 70000), rzuciło mi się w oczy to ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/subaru-outback-v-2-0d-150km-awd-kamera-navi-oryg-przebieg-i-lakier-ID6FN2za.html

jednak jest to diesel i na YT i w necie czytałem nieprzychylne opinie na temat diesli w Subaru/Outbacku.

 

Co sądzicie na temat tego auta. Zależy mi na bezpiecznym, rodzinnym i nie psującym się aucie.

 

Dzięki i pozdrawiam

Niby tą wade usuneli w którymś tam roku. Ale ja bym im nie ufał, druga sprawa problem ponoć się skończył jak dodali w ofercie automat, ale tu mamy ręczną skrzynie. 3 razy się zastanów nad tym. 

Edytowane przez ewemarkam
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie było parę akcji takich że pytali ludzie o diesla. Wszyscy odradzaliśmy zakup, ale ktoś sie uparł i nie ma opcji kupił. Pół roku później wpis co zrobić bo pękł wał, albo co wstawić zamiast diesla. Albo kto to mi naprawi, jakie koszta. Tyczyło się to starszych trochę roczników.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ewemarkam napisał(a):

Może demonizujemy ten silnik

A może nie demonizujemy? Sam napisałeś, że co chwila są posty typu "na co zrobić swap z diesla". Jak jest jakiś subarak dostępny na części, to najczęściej jest to diesel. Ceny w ogłoszeniach też świadczą o tym, jak rynek ceni takie same samochody z silnikami na ON i PB.
OK, może demonizujemy, ale powodów do tego demonizowania trochę jednak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2023 o 07:29, ewemarkam napisał(a):

Niby tą wade usuneli w którymś tam roku. Ale ja bym im nie ufał, druga sprawa problem ponoć się skończył jak dodali w ofercie automat, ale tu mamy ręczną skrzynie. 3 razy się zastanów nad tym. 

 

Nie usunęli. Bloki pękają tak samo. Różnica jest taka, że jest więcej kołków ustalających między połówkami bloku. Nawet znane są przypadki urwanego wału w euro6. Niewielkim plusem jest skrzynia CVT, która trochę łagodniej obchodzi się z silnikiem. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...