Skocz do zawartości

Wymiana silnika z 1.5 na 2.0 Impreza gh - co? jak? za ile?


Szoki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam nadzieję że nie zostanę zaraz zjechany za ten pomysł ale zastanawiam się nad kupnem imprezy gh bo poprostu mi się to auto podoba ale ceny i dostępność dobrze zachowanego egzemplarza z silnikiem 2.0 (+/- 25k) są niestety nie na moją kieszeń. Więc w mojej głowie uroił się pomysł aby kupić dobrze zachowane 1.5 chodzi mi tu głównie o karoserie a silnik może być nawet uszkodzony i nie jeździć a potem wymienić silnik na 2.0. Teraz pytanie jak bardzo części będą do siebie pasować? Ile by mnie taka przekładka razem z kosztem części wliczając silnik ale odliczając karoserie mniej więcej wyniosła? A może jest to marzenie ściętej głowy i powinienem dać sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie co wymieniłeś. Tutaj z wyszukiwarki.

https://forum.subaru.pl/search/?&q=Swap 1.5&search_and_or=or

 

A niżej pierwszy lepszy temat:

 

 

Jak poszukasz to znajdziesz sporo tematów o tym. 

 

Nie wspominając o tym że warto się przywitać w odpowiednim temacie. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tu poczytaj. Jest prościej, ale ciągle nie łatwo.

Nikt tutaj nie da Ci tego na tacy, nie kojarzę żeby ktoś tu robił taka rzeźbę. Jeśli masz gdzie i nie masz dwóch lewych rąk, umiesz czytać schematy elektryczne to pewnie sobie poradzisz. Powodzenia 

 

 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewemarkam napisał(a):

To tu poczytaj. Jest prościej, ale ciągle nie łatwo.

 

Jest dość łatwo i ścieżka została przetarta wielokrotnie u zbrodniarzy w Kacapistanie:

https://suba-ru-com.translate.goog/service/projects/subaru-impreza-el154-ej204/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

Oczywiście sam nie robiłem, ale czytając kilka wątków (niestety tego gdzie było to najlepiej opisane nie umiem teraz znaleźć u nich) nie ma większych pułapek po drodze, wiązka zostaje ori, co więcej, nawet na kompie z EL154 "jakoś" to jeździ - chociaż na kompie (albo chociaż sofcie) z dawcy EJ204 jeździ lepiej. Grunt to dobrać odpowiedni silnik (tzn. faktycznie EJ204, musi się faza a najlepiej i rocznik zgadzać).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na zdrowy rozsądek to ten SWAP wyjdzie Cię drożej niż oryginalne 2.0 To nigdy tak nie działa, że jakaś wada samochodu czy dowolnego produktu, a w tym przypadku słabsza wersja silnikowa przekłada się na 2-krotnie niższą cenę. Jeśli twierdzisz, że za 25k kupisz dobry egzemplarz z silnikiem 2.0, to za 1.5 zapłacisz 22k w podobnym stanie. Kwestia tylko tego czy znajdziesz samochód bez zgnitej budy albo po wypadku. Ogłoszenia z Imprezą GH obserwuję od dłuższego czasu - z ciekawości, bo mam taki egzemplarz i narazie nie zamierzam sprzedawać. Ludzie wystawiają te "igły" za cenę zdecydowanie wyższą od średniej rynkowej, a po jakimś czasie obniżają nawet o 30%, bo nikt nie chce kupić. Ogólnie ciężko jest znaleźć takie auto, zwłaszcza że ten model ma już 15 lat i korozja działa niestety na niekorzyść. Ja osobiście polecam Ci dozbierać kasy i poszukać na spokojnie zadbanego egzemplarza. SWAP to duże ryzyko,  bo jeśli coś pójdzie nie tak to finalnie samochód wyjdzie Cię drożej. Jak szukasz oszczedności to poszukaj 2.0 z LPG z oznaczeniem silnika EJ20F. Przeciętny użytkownik nawet nie wie, że to magiczne "F" oznacza wzmocnione gniazda zaworowe i samochód lepiej znosi LPG. Od takich lepiej nie kupuj auta, bo pewnie o tym, że luzy zaworowe sie reguluje też nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że te ceny Imprez GH od zawsze były bardzo dziwne. W latach 2015-2018 handlarze nawet mocno zaniżali ceny tego samochodu chyba z niewiedzy, bo było ich zawsze bardzo mało. Zwykle w danym momencie było max. 5 sensownych egzempalrzy z 2.0 w topowej wersji wyposażenia. Reszta to albo jakieś automaty, najczęściej z USA, słabo wyposażone albo rozbitki od handlarzy. Kilka miesięcy temu widziałem kilka ogłoszeń z 2.0 w cenie 15-18tys.zł. Cena śmiesznie niska jak za taki samochód.  Teraz ceny skoczyły, bo widocznie ktoś inny podyktował cenę. Za 20tys.zł powinieneś coś znaleźć, ale musisz być gotowy na wyłożenie co najmniej 3tys.zł na blacharkę w najbliższym czasie. Mimo wszystko warto kupić ten samochód, bo póki jeszcze się jakoś trzymają blacharsko trzeba korzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ewemarkam napisał(a):

Przeciętny handlarz także tego nie wie. 

Nie napisałem tego, bo jest to oczywiste obserwując ogłoszenia. Widziałem ogłoszenie, w którym dźwignia do reduktora została nazwana "wajchą do załączenia napędu". Wypadałoby chociaż wiedzieć co się sprzedaje. Mimo wszystko dzięki handlarzom czasem ten model można znaleźć w okazyjnej cenie od osoby prywatnej, która myśli, że to jest sensowna cena za taki samochód. Polecam poczekać koledze dopóki nie pojawi się coś w okazyjnej cenie do poprawek blacharskich niż kombinować ze SWAP-em.  

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Sykatore napisał(a):

Tu masz 1.6 turbo. 

 

Bez obrazy jak się pytasz o takie rzeczy i nie wiesz jak wpisać w google interesującego Cię tematu - śmiem twierdzić że nie ogarniesz tego.

 

Problem uturbiania jest taki, że ssak leje paliwo przeważnie od wartości podciśnienia w starych, w nowszych po przepławce. Kompy sa zamknięte i niemasz jak tego zmienić. Albo prosiak typu det, albo komp np master, albo inna wiązka od turbo.

 

Gdzie autor posta pisał gdzieś o turbo?

 

W dniu 6.07.2023 o 17:44, Szoki napisał(a):

chciałem zmienić na wolnossące 2.0 a wszędzie jest wspomniane turbo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...