Skocz do zawartości

Mocowanie foteli kubełkowych w Imprezie MY99


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wydaje się banalny ale wcale taki nie jest.Może ktoś już to przerabiał...Zamierzam wsadzić profesjonalne fotele kubełkowe Recaro (seryjne fotele w Subaru są wypasione ale wolę wyczynowe kubły;))

Problem polega na tym że punkty mocowania foteli do podłogi w GC8 nie są ułożone równolegle w poziomie podłogi ale jeden skośnie a inny z boku na kanale środkowym itd. w taki sposób że uniwersalne mocowania do foteli kubełkowych się nie nadają.W autach rajdowych problem nie istnieje ponieważ kubły są mocowane do klatki której ja niestety nie mam.Szukałem w sieci mocowań dedykowanych ale nie znalazłem.Spawanie podłogi nie wchodzi w grę.W jaki sposób w takim razie zamocować kubły w tym aucie?? Jedyne co mi przychodzi do głowy to mocowania uniwersalne przykręcić do szyn stalowych na których są seryjne fotele - czy ktoś już próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem temat, a więc tak albo kupisz oryginalne szyny do foteli, albo trzeba takowe dorobić, albo wspawac na stałe.

Jezli bedziesz zainteresowany to bede miec oryginalne szyny do Subaru ( z homologacją FIA ) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie przerabiałem już temat spawarki,flexa i różnych wynalazków w poprzednich autach. W GT-ku też miałem ochotę na wybebeszenie auta do blachy i histeryczne zmniejszanie wagi,wywalanie balastów itd. ale jak zacząłem wyciągać różne rzeczy to zauważyłem że w odróżnieniu od innych aut w GT-kach wszystko jest bardzo lekkie i w zasadzie nie ma to większego sensu względem osiągów-wolę chyba dodać parę kucy niż wywalić kilka kilo i narobić syfu.Najcięższe okazały się fotele dlatego chcę je zmienić.Inna sprawa to jeżeli ktoś już decyduje się na klatkę to już wiadomo,że goła blacha musi być...generalnie jak mam zostawiać środek to wolę chyba jakiś dedykowany kawior do zamocowania tych foteli niż samorobny hardcore z ramy od tapczana :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Będę chyba jednak sam robił te mocowania foteli bo cisza w temacie - jak zrobię to dam znać.Jeśli będą jacyś chętni to może rozpocznę sprzedaż hurtową :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparko maja mocowania do foteli dla subaru. Ja mam fotele sparco z mocowaniami w 2002 wrx podchodza bez problemu i w moim 94 imprezie mam fotele z 2005 WRX tez podchodza bez problemu tył jest moze mniej zpasowany ale tez da sie wlozyc. Potem impreza wyglada naprawde ladnie i co najwazniejsze jezdzi sie wygodniej. Napewno te mocowania sparco da sie wlozyc do innych foteli recaro lub innych. Male mody i latasz. A najlatwiej i najtanie to uzyc twoje orginalene problem z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...