Skocz do zawartości

wymiana olej w skrzyni CVT


subartu

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, subartu napisał(a):

Raz czytam, żeby zmieniać co 60 tys km, innym razem że nie trzeba. Jak to jest naprawdę? Outback 2.0D 2017 rok.

Trzeba przyjąć do wiadomości, że jak chcesz autem zrobić przebieg większy niż 100-150kkm, to nie traktuj oleju w skrzyni jako nieśmiertelnego. Dekadę temu faktycznie był zamysł, że w CVT oleju nie trzeba zmieniać... Jednak życie zweryfikowało takie podejście i obecnie zaleca się jednak wymianę, co koło 60kkm.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem dynamicznie przy 128k km w 2.0D i po kilkuset km padła skrzynia. Remont 9 tys. pln. Przy takim przebiegu bez zmiany ATFa zrób przynajmniej raz grawitacyjnie lub szybko po sobie dwa razy (3 tys. km interwał) a później co 60 tys. zgodnie z obecnymi zaleceniami Subaru. Absolutnie nie dynamicznie - zalecenie trzech zakładów które naprawiają CVT. Świeży ATF wypłukuje osady i pomimo stosowania płukanek przy dynamicznej wymianie te skrzynie padają. Wypłukane osady działają jak ścierniwo i kilkaset km i po skrzyni. Pada wszystko... konwerter bieżnie łańcuch, płyta z elektrozaworami, zatyka się filtr wewnętrzny..

Edytowane przez Marcin Jakubowski
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin Jakubowski napisał(a):

Absolutnie nie dynamicznie - zalecenie trzech zakładów które naprawiają CVT. Świeży ATF wypłukuje osady i pomimo stosowania płukanek przy dynamicznej wymianie te skrzynie padają. Wypłukane osady działają jak ścierniwo i kilkaset km i po skrzyni. Pada wszystko... konwerter bieżnie łańcuch, płyta z elektrozaworami, zatyka się filtr wewnętrzny..

Hmm dość odważna teza nie poparta niczym. Nieskromnie powiem ;) że wymieniamy olej w skrzyniach  CVT wcześniej niż SIP zalecił w ASO :P.  Wymieniamy olej dynamicznie nie w kilku, ale dosłownie w setkach skrzyń i nikomu nic nie padło. Twierdzenie że po wymianie dynamicznej padają skrzynie to jest co najmniej urban legends...... To tak jakbyś po wymianie oleju w silniku i dodaniu płukanki padł Ci silnik. Dodam że przy wymianie dynamicznej maszyną pod ciśnieniem masz 3 razy filtrowany olej. Masz 2 wewnętrzne filtry skrzyni, do jednego masz dostep z pozycji misy i mechatroniki, drugi mały wewnątrz skrzyni ( brak dostępu ) oraz trzeci i najważniejszy filtr oleju w maszynie wymieniany co max 5 wymiań w skrzyni czyli ok 55 litrów. W maszynie jest zastosowany filtr oleju silnikowy ( w moim przypadku od Hondy ) który jest bardzo mocno filtrujący i wyłapujący laki, szlam, nieczystości. Więc naprawdę nie wiem o czym piszesz :rolleyes:

  • Super! 1
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jestem troszkę zielony... zamierzam zmienić ojej w skrzynce moim outbacku ze skrzynką cvt 2.0 d z 2014r. i chciałbym aby mi ktoś doradził jaki olej wlać? zaznaczę iż nie zamierzam wlać byle czego, aby tanio... musi być dobry (najchętniej oryginał subaru) lecz takowych też jest wybór.   chcę dobry olej lecz  optymalnie zaoszczędzić (w zasadzie najzwyczajniej nie przepłacić)  cóż radzicie??   -z góry dzięki za każdą radę...

Edytowane przez stanislawtc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stanislawtc napisał(a):

Witam, jestem troszkę zielony... zamierzam zmienić ojej w skrzynce moim outbacku ze skrzynką cvt 2.0 d z 2014r. i chciałbym aby mi ktoś doradził jaki olej wlać? zaznaczę iż nie zamierzam wlać byle czego, aby tanio...   chcę dobry olej lecz  optymalnie zaoszczędzić (w zasadzie najzwyczajniej nie przepłacić)  cóż radzicie??   -z góry dzięki za każdą radę...

 Lineatronic K0425Y0711 co 60 tyś km inne zamienniki co 30 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...