Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2023


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Adi napisał(a):

Ogier właśnie udowadnia, że ta cała aerodynamika to tylko pic ;)

Wygrywa odcinki i dalej prowadzi w rajdzie bez można powiedzieć kluczowego elementu tej właśnie aerodynamiki.

Mega!!!!

Na tym konkretnym rajdzie faktycznie. Ale w takiej Finlandii to bez aero wolałbym nie jechać. A dziś są takie emocje, że właśnie idę na rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, carfit napisał(a):

Ja wręcz przeciwnie, dla mnie powinien zniknąć z kalendarza jak najszybciej i zamienić na kultowy np. Rajd Polski , Deutchland ( wiem będzie coś zbliżonego), czy Hiszpania której bardzo szkoda. 

Po części sie zgodzę. Dla mnie w tym formacie trochę bezsens. To powinien byc prawdziwy endurance. Dni powinny byc od rana do zmroku a odcinku po 40 - 50 km. W tej chwili to sprint.

Co do samego rajdu to nie mialem jak śledzić ale Ogier to sie dzisiaj trochę musiał napracowac. Dziwne ze obie Toyoty zdechły i na przedostatnim odcinku i w sumie fartem nie stracil prowadzenia a widać ze Kalle mial niedosyt i mial chrapke na P1. 

Hyundai wywieziony na tacy dzięki głupim awaria wiec maja sporo roboty zeby te słabość poprawić. Szkoda Lappiego bo na prawdę solidny rajd jechał jadąc pierwszy raz. M-sport i Tanak coz to juz chyba taki bedzie niestety sezon i jak teraz Ott sie nie obudzi na dwa nadchodzące rajdy to raczej po szansach. W tabeli na P2 mega ciekawie za to Kalle zaczyna odjeżdżać.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta egzotyczna Afryka się podoba, może dlatego, że jest egzotyczna, ale zgodzę się, że sportowo to nie jest to co lubię. W tych warunkach już wolałbym:

38 minut temu, turdziGT napisał(a):

To powinien byc prawdziwy endurance. Dni powinny byc od rana do zmroku a odcinku po 40 - 50 km.

 

Choć dla mnie gorszy był kiedyś Cypr. Średnia na odcinkach nie przekraczająca 60 km/h, to nie to, do czego są stworzone te wspaniałe auta. 

Jak się szło tam ostrzej, to trzeba było prostować samochód w ten sposób ;) 

 

Sezon WRC 2002. Starcie mistrzów - część 1 | Historia rajdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest sytuacja w tabeli.

Kalle ma 41 pkt przewagi, chociaż wygrał tylko 1 rajd, ale w każdym rajdzie był co najmniej czwarty.

Za to Ogier wygrał 3 z 5 rajdów, w których startował (naprawdę mało brakło by było to 4 z 5), no ale w dwóch rajdach nie startował wcale.

Za to jak już startuje, to trochę ośmiesza aktualnych etatowych kierowców, ewentualnie nic im nie ujmując po prostu potwierdza swój geniusz.

 

Reszta jeździ nieregularnie.

Toyota 1-2-3 w tabeli.

Tanak mimo festiwalu kapci, awarii i innych problemów na 4 miejscu ale z taka samą liczbą pkt co Ogier i ze stratą tylko 1 pkt do Evansa.

Najszybszy Hyundai na 5 miejscu (NEU). Czyli porażka, nazywając rzeczy po imieniu.

 

Przed nami Estonia i Finlandia, czyli rajdy na których Kalle się wychował. Tylko jakiś pech lub duży błąd może go pozbawiać zdobycia solidnych punktów.

Nie życzę źle młodemu, ale dla Tanaka to też zwykle najmocniejsze rajdy w sezonie, więc mógłby coś w końcu pojechać tak jak potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bosman napisał(a):

Przed nami Estonia i Finlandia, czyli rajdy na których Kalle się wychował. Tylko jakiś pech lub duży błąd może go pozbawiać zdobycia solidnych punktów.

Ten pech lub blad nazywa sie Tanak :biglol: to sa dwa rjdy na ktorych moze i powienien minimalizowac strate w przeciwnym razie  o mistrzu mozne raczej zapomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu wiecej osob ktory uwazaja ze Lappi tak na prawde pokazal sie z mega dobrej strony w tym roku.

W kazdym rajdzie poza Monte i Meksyku ( wlasny blad ) walczyl i konczyl na podium. W Safari tez byl na P3 do chwili dziwnej i powtarzalej awari ktora trapi go w tym sezonie. A teraz tak na prawde ida dwa rajdy ktore przy odrobinie szczescia moze  wygrac i mam nadziej ze jego doswiadczenie w tym rajdzie pomoze Hyundaiowi ustawic auto na bardziej konkurencyjnym setupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bosman napisał(a):

No ale jak rozumiem w najbliższych 2 rajdach zabraknie Ogiera, więc będzie dla pozostałych 25-30 pkt więcej do podziału emoji6.png

 

 

No chyba że sobie dla jaj pojedzie i przypadkiem zgadnie majstra. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny to sezon.

7 rajdów rozegrano, z czego 3 wygrał "jakiś emeryt", a pozostali pretendenci po jednym.

 

Teraz pora żeby w końcu wygrał Lappi. Ale na Estonii i Finalndii, to nie tylko on, ale również Kalle i Tanak są mocni, a nawet i Evans wygrał Finlandie w 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, turdziGT napisał(a):

Ale news. Jari Matti w GR Yaris Rally 1 weźmie udział jako zawodnik w rally finland :thumbup:

 

Doskonała wiadomość. Chętnie go zobaczę na oesach . 

Zawsze podobała mi się jego jazda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej chodziło o umożliwianie pay driverom wsiadania do Rally1. To tak jak by papa Stroll sobie wymyślił ze sobie pojedzie w wyścigu na Silverstone bo bylo by fajnie. F1 raczej nie do pomyślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, turdziGT napisał(a):

Mnie bardziej chodziło o umożliwianie pay driverom wsiadania do Rally1. To tak jak by papa Stroll sobie wymyślił ze sobie pojedzie w wyścigu na Silverstone bo bylo by fajnie. F1 raczej nie do pomyślenia. 

 

W wyścigach jednak masz na torze jeszcze inne pojazdy i zawodników obok i taki amator może najzwyczajniej być zagrożeniem dla innych - wystarczy przyjrzeć się perypetiom M.Fasbendera ...niewiele brakowało, by nie pozwolili mu startować...i kto wie, czy nie mieli racji.

W rajdach pamiętam jak Frederic Dor startował białą imprezą...bez naklejek. Tego mi brakuje, owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...