Skocz do zawartości

Legacy 5 wymiana diesla na benzyne


BARTEJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piszę w sprawie zmiany silnika z diesla na benzynę. Chciałbym się dowiedzieć jaki silnik najlepiej do tego dobrać pod zględem ceny, mocy, wytrzymałości. Oczywiście zdaje SB sprawę że przekładka trochę pochłonie funduszy ale naprawa diesla jak na moje nie ma sensu chociaż zazwyczaj preferuje je. Zastanawiam się nad wsadzeniem silnika z Forestera 2 xt. Jeśli ktoś już poruszał taki temat i były w nim podawane jakieś silniki proszę o przekierowanie mnie tam. Bazą będzie legacy 5 z 2010r. Kombi. Ewemtualnie czy przekladka diesla z legacy 4 2009r. Bedzie dużym problemem czy będzie pasować na te same mocowania. Bardzo dziękuje oraz miłego wieczoru 

  • Facepalm 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wkładać diesla z legacy 4 skoro to jeszcze gorszy silnik niż ten ktory Ty mialeś dotąd?

 

Z forestera xt to nawet dobry pomysł, o ile silnik masz w bdb stanie. I kompletnego dawcę warto mieć, a nie sam silnik. Tu na forum ktoś nawet sprzedawał takiego forka prawie kompletnego ale bardzo zardzewiałego, ale z kompletnym silnikiem odpalającym, bez prawa rejestracji ze Szwecji chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, BARTEJ napisał(a):

Witam piszę w sprawie zmiany silnika z diesla na benzynę. Chciałbym się dowiedzieć jaki silnik najlepiej do tego dobrać pod zględem ceny, mocy, wytrzymałości. Oczywiście zdaje SB sprawę że przekładka trochę pochłonie funduszy ale naprawa diesla jak na moje nie ma sensu chociaż zazwyczaj preferuje je. Zastanawiam się nad wsadzeniem silnika z Forestera 2 xt. Jeśli ktoś już poruszał taki temat i były w nim podawane jakieś silniki proszę o przekierowanie mnie tam. Bazą będzie legacy 5 z 2010r. Kombi. Ewemtualnie czy przekladka diesla z legacy 4 2009r. Bedzie dużym problemem czy będzie pasować na te same mocowania. Bardzo dziękuje oraz miłego wieczoru 

 

Możesz porzucić pomysł, nic nie będzie działać w samochodzie. w Legacy 5 idzie wszystko po CAN. Jak wywalisz sterownik silnika, to pozostałe systemy w ogóle nie będą działać.
Legacy 4 ma najgorsze wtryski i miały słaby wał, które pękał bez ostrzeżenia. Znalezienie silnika, który nie rozpadnie się w ciągu kilkunastu tysięcy km jest niemożliwe. Oczywiście nowsze wały też pękały, ale znacznie rzadziej i z czego innego to wynikało. Poza tym 

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napraw ten silnik co masz, bo wdepniesz w większe problemy. Wsadzisz benzyne i będzie problem z całą resztą, pochłonie to sporo kasy, i będziesz miał nie sprawne i w dodatku prawie niesprzedawalne auto. W życiu bym nie kupił auta po takich przejściach, a diesela w odpowiedniej cenie bym rozważał mimo wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tylko tyle. Sam mam SBD, I choćby nie wiem jak dobrze się jeździło tym autem, jak padnie silnik auto puszczam na szrot bo zwyczajnie szkoda nerwów. Człowiek się wpakował bo zobaczył ładne auto, z niskim przebiegiem za nie duże pieniądze.. Tak się kończy zakup auta bez rozpoznania jego opinii na rynku.

 

Podmianka silnika na benzynowy to dużo zachodu i duży koszt... Regeneracja silnika to znów za duży koszt.... Za duży... A wymiana na używany silnik to równie dobrze można sobie darować chyba że lubisz się sam krzywdzić i masz fetysz samookaleczenia lub coś w tym stylu..  Niestety, Subaru skrzywdziło ludzkość wypuszczając silniki diesla, bo koniecznie chcieli się wpasować w potrzeby rynku..   

 

Ale jeśli miałbym być przyparty do muru i koniecznie uruchomić to auto, to chyba jednak bym regenerował silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2023 o 13:16, ManoLEE napisał(a):

 albo nawet z BMW 3.0 Diesel tylko wtedy z całą skrzynią i zostaje napęd na tył.

Wejdzie na długość? Wg mnie wątpliwe, miałem jedno i drugie auto (legacy IV i e46 330d).... ale faktycznie połączenie byłoby fajne, szczególnie jakby dorwać bogatą wersję Legacy. 

1.9TDi w budzie Legacy IV widziałem kilka sztuk swego czasu w ogłoszeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciek323 napisał(a):

Wejdzie na długość? Wg mnie wątpliwe, miałem jedno i drugie auto (legacy IV i e46 330d)....

Wlazło do Forestera, to do Legacy nie wejdzie ;), ale dla wszystkiego warto przemierzyć. Rozmawiałem z właścicielem takiego swapa i był bardzo zadowolony, auto z tego co kojarzę miało 240 koni :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...