Skocz do zawartości

OBK BT D4S – wątek eksploatacyjno-użytkowy


dirkdiggler

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Czarownik napisał(a):

Ja użytkuję Subaraka razem z żoną i ten gadżet jest podstawą naszej eko rywalizacji. Moim zdaniem fajna rzecz 

 

No tak ale to wskazanie nie pasuje do żadnego innego w kompie. Jeżdżąc w pojedynkę widzę że to jest średnia z czapy. To taka rywalizacja wirtualna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna „dyszka” za mną, wyjątkowo spokojna. Średnia to 6,7. Usterek brak poza rozłączającym się carplayem kilkukrotnie na trasie 3-4 godzinnej. Kabelki zmieniane nic nie wnoszą. Aktualizacji na ten moment brak. Przy 45tys zapytam w serwisie. IMG_3004.thumb.jpeg.67e711bd54393ee0ce3c17104209220f.jpeg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że wersja EU ma CarPlay po kablu? Wersja US tylko bezprzewodowo.

Jeśli Was to pocieszy - w wersji US połączenie też zrywa i trzeba odprawiać jakieś czary, aby ponownie się połączyć.

Jakoś na dniach w US wypuszczona ma być aktualizacja oprogramowania tabletu - zobaczymy czy się poprawi. Dostałem nawet emaila w tej sprawie od Subaru Of America :D

Póki co CarPlay nie używam - tylko zwykłe połączenie do rozmów telefonicznych. Google Maps -> na ekranie telefonu. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot technologia ułatwiająca życie.
plus jest taki że po kablu szybko przywraca połączenie no i się ładuje telefon od razu. 
Czyli jak 15 lat temu - telefon na uchwycie robi robotę. 
Ja kabluję bo to i tak najwygodniejsze jest dla mnie i super praktyczne. 
Liczę jednak na aktualizację … w tym roku… :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 02:59, sweeps_on_aliss napisał(a):

W MY23 CarPlay jest bezprzewodowy :yahoo:

Ha, zapomniałem, że rok modelowy się liczy. Faktycznie, w US MY22 też miał po kablu, MY23 już bezprzewodowo. Jakaś aktualizacja do MY20-MY22 miała być, więc może też zrobili bezprzewodowe.

U mnie CarPlay potrafił działać bez problemu przez 6 godzin, albo zrywać lub wręcz zawieszać cały tablet co 30 minut. Może archaiczny telefon w postaci pierwszej generacji iPhone SE swoje też dokłada. Oprócz google maps w telefonie, używam też zamiennie nawigacji fabrycznej - od momentu kupna auta w listopadzie 2022, już miałem dwie aktualizacje map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja w US dotycząca MY22 i23 już jest od kwietnia. Wszystko jest dokładnie opisane na forum outbacka i innych. Można pobierać i instalować z pendrajwa. EU to oczywiście nie dotyczy. Bezprzewodowego carplaya nie dodali bo nie ma takiej sprzętowej możliwości. AA cały czas na pół ekranu. Szata graficzna zmieniona i wiele innych poprawek. 
 

Natomiast MY23 pełno błędów i errorów ale to będzie poprawiane kolejnymi softami. 

IMG_3145.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kowalesik napisał(a):

Ha, zapomniałem, że rok modelowy się liczy. Faktycznie, w US MY22 też miał po kablu, MY23 już bezprzewodowo. Jakaś aktualizacja do MY20-MY22 miała być, więc może też zrobili bezprzewodowe.

U mnie CarPlay potrafił działać bez problemu przez 6 godzin, albo zrywać lub wręcz zawieszać cały tablet co 30 minut. Może archaiczny telefon w postaci pierwszej generacji iPhone SE swoje też dokłada. Oprócz google maps w telefonie, używam też zamiennie nawigacji fabrycznej - od momentu kupna auta w listopadzie 2022, już miałem dwie aktualizacje map.

Model ajfona nie ma nic do rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tablet właśnie dzisiaj się zaktualizował w drodze do roboty, jakieś 15 minut to zajęło. :yahoo:

Edit:

Nie zauważyłem różnicy w działaniu, przynajmniej na razie. Jak lagował przez chwilę po uruchomieniu, tak laguje :biglol:

Edytowane przez Kowalesik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliżam się do 75tys km i kolejnego przeglądu. Zrobię go nieco wcześniej niz wskazuje licznik bo za chwilę jedziemy na krótkie wakacje do Szwecji gdzie kilka dobry tys km pęknie w krótkim czasie.

 

Auto jeździ sobie z godnością. Niewiele się dzieje i to mnie w sumie bardzo cieszy.

 

Choć w ostatnim czasie coś zaczęło stukać z przodu przy przejeżdzaniu przez krótkie nierówności poprzeczne np tory kolejowe. Brzmi to troche jak obluzowana któraś plastikowa osłona czy coś podobnego. Na nadchodzącym serwisie poproszę o kontrolę wszystkich osłon i przejrzenie ewentualnych luzów w zawieszeniu. 

 

Przejrzałem sobie pewnego razu na podwórku jak wygląda podwozie w rok od zabezpiecznie waxoilem. 

No jest brudno, wosk przyjął kurz i piasek ale to nic niepokojącego.

 

Tam gdzie wosk nie został zaaplikowany tj na wale napędowych, przegubach widać już natomiast naloty rdzy. Poza tym nic nie rzuciło się w oczy. 

 

image.thumb.jpeg.bdde29a248f5f32cf09311102fdff53d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.7a5eae33176f0ca933f67a9c37794b48.jpeg

 

image.thumb.jpeg.7c0a51a2d70ea2a4df186e9ec6f9ab25.jpeg

 

image.thumb.jpeg.cf851ee15d5b2935b0db3c94aa611470.jpeg

 

image.thumb.jpeg.3599b09a9185c3922d0c8465e8c5402d.jpeg

 

Rdziewieją też podkładki akcesoryjnych chlapaczy. Wygląda to szczerze mówiąc  słabo, rzuca sie w oczy więc wymieniłem je na nowe wraz z wkrętami.

 

 

image.thumb.jpeg.2d8bfa6b18d4182037a580b6531423bc.jpeg

 

 

Oprócz tego fabryczne Bridgestony mają mikropęknięcia. Wszystkie 4szt. Po całym obwodzie.

Opony mają przejechane ok 40tys km ale myślę że dzięki temu że rotuję je co 10 tys km są równo zużyte i nie są głośne co ma dla mnie fundamentalne znaczenie.

 

 

image.thumb.jpeg.159a8e77a21a8a0187a8fbeaf090921e.jpeg

 

image.thumb.jpeg.80d216d644e88f75664c95e09cb93ddd.jpeg

 

Mam kilka spostrzeżeń dotyczących dywaników WeatherTech po rocznej eksploatacji.

 

Na dywaniuku kierowcy widać że zaczyna wycierać się "naskórek" czyli ta struktura która ma kontakt z butami.

Widać to zwłaszcza na narożnikach.

 

image.thumb.jpeg.099137315c0aefa649dcb0ab923d90fb.jpeg

 

image.thumb.jpeg.0a252133296cb62b4f14f1518222156a.jpeg

 

Natomiast trzeba uznać że chronią wykładzinę auta świetnie. Pod dywanikiem wykładzina auta jest jak nowa.

 

 

image.thumb.jpeg.2b3da3d9a5a529a41846a10b9ca706a2.jpeg

 

 

Wykładzina bagażnika też jest ok choć brzegi mogłyby być sztywniejsze i lepiej się układać.

 

image.thumb.jpeg.549054a6e954b54e84e967381005097b.jpeg

 

 

Gdzieś podpatrzyłem że można dostać się do menu serwisowego stacji multimendialnej tzw tryb stacji dealerskiej

 

(wcisnąć i przytrzymać jednocześnie dwa przyciski ustawiania temp - tj góra i dół. Trzymać je wciśnięte oraz nacisnąć 6 razy gałkę volume). Wchodzimy w takie menu.

 

image.thumb.jpeg.85b66c74b94136f22e88cb3e94c2b68a.jpeg

 

Przy najbliższym serwisie poproszę o aktualizację stacji do najnowszego oprogramowania. Zobaczymy co ona wniesie do życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2023 o 18:59, Borowik napisał(a):

Dalej pytanie w temacie wymiany oleju i filtra, czy ten większy (szerszy) może być do Outbacka 2,5NA??

bo czuję się jakbym jeździł BRZ 

IMG_2887.jpeg

IMG_2886.jpeg

 

Sprostowanie do tematu po wizycie w serwisie. Te dwa filtry są zamienne.

Zamawiając 160 przychodzi 130 w zastępstwie i odwrotnie.

Możecie zapytać w swoich serwisach jak ktoś ma ochotę, ciekawy jestem czy to się potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2023 o 10:36, dirkdiggler napisał(a):

 

 

Oprócz tego fabryczne Bridgestony mają mikropęknięcia. Wszystkie 4szt. Po całym obwodzie.

Opony mają przejechane ok 40tys km ale myślę że dzięki temu że rotuję je co 10 tys km są równo zużyte i nie są głośne co ma dla mnie fundamentalne znaczenie.

 

 

image.thumb.jpeg.159a8e77a21a8a0187a8fbeaf090921e.jpeg

 

image.thumb.jpeg.80d216d644e88f75664c95e09cb93ddd.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co masz zamiar zrobić z tymi oponami? tzn do wymiany, czy można z tym jeździć ? W sumie mikropęknięcia to są.

Jest post że komuś popękały wzdłuż bieżnika chyba też Bridgestone.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2023 o 13:24, Borowik napisał(a):

Wersja amerykańska się zrobiła po wizycie w serwisie i aktualizacji tablecika. Zobaczymy jak ze stabilnością bo tu było pole do poprawy. 

IMG_3252.jpeg

IMG_3253.jpeg

IMG_3254.jpeg

 

 

Aktualizację mam i ja.

 

 

Doszedł kafelek Start/Stop na głownej planszy więc nie trzeba klikać w roznych podmenu.

Oraz AHV ktorego nigdy nie używałem.

 

Szkoda że nie ma takiego jednego kafelka wyłączającego wszystkich asystentów pasa. No ale tego nie ma rownież w ameryce.

 

Android auto został natomiast na małym ekranie.

 

Co do stabilności to dziś mi się już raz rozłączył więc chyba większego postępu brak.

 

20230728_111755.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...