Skocz do zawartości

WRX STI MY16


enzoMK

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch latach przerwy, nadszedł czas na kolejne WRX STI

Jedyne logiczne wytłumaczenie to chyba suberioza, tzn. „choroba” podobna do miatozy, na którą cierpią posiadacze mazdy MX-5 :th_dash:

Przedstawiam krajowego WRX STI MY16 w wersji SPORT z przebiegiem 49000km, którego zakup sfinalizowałem tydzień temu.

Egzemplarz od początku w serii, dotychczas na bieżąco serwisowany w ASO, a jedynym minusem jest lakierowany zderzak przedni po delikatnej „obcierce” - wg kosztorysu koszt likwidacji w ASO wyniósł około 2tys zł.

 

253532920_WRXSTIMY16.png.8157566425a233cfe6ee9fde34ee40ea.png

 

Nie ma to być samochód przeznaczony na imprezy typu track day, więc na dzień dzisiejszy nie przewiduje większych modów.

W najbliższych planach są:

·      montaż chlapaczy firmy Performance Creations w kolorze czarnym z logo STI (zamówione w nie-ASO.pl)

·      lakierowanie felg na kolor złoty (felgi odebranie z lakierni i zamontowane 10.06.2022 ) 

·      montaż nowych opon (Goodyear Eagle f1 asymmetric 6, od 10.06.2022 już na aucie)

·      montaż dolotu Injen EVOlution EVO1206 (zamówiony w nie-ASO.pl)

 

Dodatkowo poszukuję i przymierzam się do wymiany zderzaka przedniego na poliftowy, tzn. z roku 2017+, jak dla mnie znacznie lepszy design – gdyby ktoś miał na zbyciu proszę o kontakt :idea:

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez enzoMK
  • Super! 8
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super, gratulacje!

 

Goodyear F1 Assymetric 6 do tego auta? Mam je w civicu FK7 od tego sezonu i są bardzo komfortowe i miękkie. Jeśli są dopiero zamówione i możesz jeszcze zmienić zamówienie, rozważ zmianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KotMorderca napisał:

Po co wymieniasz dolot?

Podobno bez nowej mapy silnika dodaje 26KM:yahoo:, a tak na poważnie lubię trochę pozmieniać w autach i przy okazji chcę zobaczyć jak wymiana wpłynie na dźwięk :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sartek napisał:

Goodyear F1 Assymetric 6 do tego auta? Mam je w civicu FK7 od tego sezonu i są bardzo komfortowe i miękkie. Jeśli są dopiero zamówione i możesz jeszcze zmienić zamówienie, rozważ zmianę :)

Jest, aż tak źle? Jakie opony proponujesz :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, enzoMK napisał:

Jest, aż tak źle? Jakie opony proponujesz 

Nie wiem, poprzednio jeździłem na Michelinach Primacy 3 i ich zdecydowanie nie lubiłem, cholernie mi nie odpowiadały. Teraz mam Assymetric 6 i są zaskakująco miękkie, do wożenia dzieci do szkoły super, ale do WRX-a chciałbym coś sztywniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2022 o 18:07, enzoMK napisał:

Podobno bez nowej mapy silnika dodaje 26KM:yahoo:, a tak na poważnie lubię trochę pozmieniać w autach i przy okazji chcę zobaczyć jak wymiana wpłynie na dźwięk :idea:

Pamiętaj, że po wymianie trzeba przepływomierz skalibrować, bo w dłuższej perspektywie może to spowodować problemy. U mnie było to zrobione od ręki przez Map-tek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2022 o 18:11, enzoMK napisał:

Jest, aż tak źle? Jakie opony proponujesz :question:

Ja mam Eagle F1 w wersji 5 na WRX. Jestem zadowolony. Nie czuję żeby opona pływała przy szybszej jeździe po zakrętach, ale na torze nie byłem. Może kwestia profilu, u mnie jest 245/40/R18.

Na codzień na brak komfortu nie narzekam. Ale STI ma twardsze zawieszenie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 
Cytat

 

enzoMK Dlaczego akurat wybrałeś ten konkretny dolot, a nie np. Mishimoto? Pytam z ciekawości, bo jestem na etapie rozważania co wybrać :)

Injen EVOlution EVO1206

 

 

 

Dostępność i brak negatywnych opinii mechanika z polecanego warsztatu (chyba nie wszystko musi być z Mishimoto). Dodatkowo jak już wspomniałem powyżej, producent deklaruje bez nowej mapy silnika + 26KM i trochę niutów, ale to sprawdzę po montażu, który poprzedzę wizytą na hamowni :excl:

Edytowane przez enzoMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, subbiefan napisał:

Podziel się proszę wynikami. Powiem szczerze, że nie wierzę w taki przyrost bez zmiany mapy.

Też podchodzę do tego z dużą rezerwą, ale na pewno to sprawdzę ;) bardziej liczę na zmianę (poprawę) dźwięku po zmianie na stożek :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...