Skocz do zawartości

Wakacje 2007


Wojtek K

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Raczej mam tyle wzrostu co ten facio na zdjeciu wyzej :twisted:

 

Jedyna nadzieja we wzroście małżonki ;-)

 

I to jest mysl, zona mnie bedzie wozic cabrio po Helu! Lans! :cool:

 

Czyli Żonka z dzieckiem z przodu, Ty z tyłu w poprzek? :wink: Żyć nie umierać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek K, wspomniałeś coś o desce windsurfingowej a mnie trochę interesuje ten temat. Co prawda nigdy nie pływałem (no może raz, z marnym skutkiem) ale myślałem o jakimś tygodniowym kursie dla mojej rodzinki. Nie mamy własnego sprzętu więc takie szkolenie byłoby dobrym miejscem do popróbowania własnych sił, a przy okazji pozwoliło by sprawdzić, czy tak forma wypoczynku spotka się z zainteresowanie mojej żony i chłopaków.

Może znasz (cie) jakieś szkółki windsurfingowe godne polecenia :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no i przy okazji, kto z forumowiczow plywa na desce windsurfingowej?

 

Ja pływam - przynajmniej tak mówą :wink:

A będę na III od 14 lipca.

 

Co ja zrobie jak mnie dziecko paluje z tym Helem. Dlatego wlasnie KAPER - tam jest najmniej lansu

E tam mniej lansu. Ale knajpy nie ma (bo to co jest to trudno nazwać knajpą) i warunki takie sobie

 

Rozstałem się w zeszłym roku z przyczepą, więc pewnie zamiast tradycyjnie na Chałupy III

To jak to możliwe żeśmy się nie spotkali :roll: Aaaa już wiem bo Ty tej spadolotni czy jak to się tam nazywa używasz i na końcu kempingu siedzisz :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urabus, Zatoka Pucka jest idealnym miejscem do nauki plywania poniewaz jest plytko, czesto sa slabe wiatry idealne do nauki, rowne wiatry a akwen jest niezafalowany. Po tygodniu plywasz. Co ja mowie, plywasz po pierwszym dniu jesli masz odpowiednio dobrany sprzet do warunkow, wagi i umiejetnosci. Najlepiej jest wybrac sie na ktorys z kempingow. Na kazdym sa ze dwie szkolki windusrfingowe, kazda z nich ma odpowiednie licencje, odpowiedni sprzet i cierpliwych instruktorow. Najwygodniej byloby zamieszkac na kempingow pod namiotem, ustawic sie z instruktorem, wybrac sosbie sprzet na tydzien i o ustalonych godzinach uczyc sie jesli oczywiscie beda warunki na wodzie.

Jak wjezdzasz na polwysep masz nastepujace kempingi w takiej kolejnosci jak pisze. Podaje Ci tylo te ktore sam znam, bylem tam, plywalem lub imprezowalem.

Male Morze www.malemorze.pl (dla kawiorow :wink: , jako pierwszy kemping znajduje sie w przy zatoczce wiec przy wiatrach wschodnich polnocno wschodnich tam wiatr jest najslabszy)

Kaper (od trzech lat tam jestem, doskonaly dla rodzin)

Chalupy 3 www.chalupy3.pl (mlodziez i duzo rozrywki, najlepsza surf tawerna w okolicach)

Solar www.solar-windsurfing.pl (mlodziez i rodziny, duzo rozrywki)

Polaris (uchodzil za najtanszy kemping ze slabym zapleczem, ostatnio bylem tam jakies 5 lat temu, wiem ze buduja kwatery)

Ze szkolek znam ta na Kaprze, kolesi z Solara oraz z Polarisie. Jak zdecydujesz sie na ktorys kemping polece oczywiscie konkretna szkolke bo jak mowilem na kazdym sa ze dwie.

 

Tak wiec sprzetu nie potrzebujesz, wogole najlepiej nie miec sprzetu :wink:

 

Jak sie da mozemy sprobowac zgrac urlopy na Helu i Cie poucze wiec zaoszczedzisz na instruktorze. Tylko sprzet trzeba bedzie wypozyczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będę na III od 14 lipca.

 

Kurde to normalnie sie spotkamy! :wink: :cool:

 

Co ja zrobie jak mnie dziecko paluje z tym Helem. Dlatego wlasnie KAPER - tam jest najmniej lansu

E tam mniej lansu. Ale knajpy nie ma (bo to co jest to trudno nazwać knajpą) i warunki takie sobie

 

Do knajpy chodzimy na III wlasnie - sciezka przez trzcinki zawszewy deptana jest - a teraz jak dali sciezki rowerowe to juz wogole ameryka Panie. Mozna naokolo jak ktos nie chce przez chaszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, nie mam w tym roku większych szans na wakacje, ale ten wątek obudził we mnie pragnienie pojechania nad morze...

Odkąd się urodziłem jeździłem regularnie co roku na w.w. kempingi pod Chałupami... czyli 22 lata pod rząd już ;) A w tym roku może być przerwa...

 

... ostatnio siedziałem na Ekolagunie (Chałupy V), ale tam ciasno jest.

W ogóle największy problem tych kempingów to potworny tłok, jak na szkolnym korytarzu, wciskają każdego gdzie się da a i tak ciężko o miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do knajpy chodzimy na III wlasnie - sciezka przez trzcinki zawszewy deptana jest - a teraz jak dali sciezki rowerowe to juz wogole ameryka Panie. Mozna naokolo jak ktos nie chce przez chaszcze.

 

No właśnie - potem w knajpie same obce i trzeba o miejsce walczyć :mrgreen:

Dobrze, że ma sie układy w knajpie i miejsce zawsze się znajdzie :wink:

 

Kurde to normalnie sie spotkamy! :wink: :cool:

 

Jasne, że tak: na wodzie albo wódzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie da mozemy sprobowac zgrac urlopy na Helu i Cie poucze wiec zaoszczedzisz na instruktorze.

Byłoby fajnie, ale my możemy wystartować dopiero około 9 sierpnia. :sad:

Co to kempingu to z tego co czytam większość chwali Kapera, więc może tu.

Ale wszystko zależy od szkółki windsurfingowej, w której ewentualnie udało by się zabukować tygodniowy kursik dla czworga.

Wysłałem e-mail na chybił trafił do www.boardschool.com.pl i www.windsurfing.com.pl, zobaczę co odpiszą.

 

Edit:

Znalazłem jeszcze: www.orkasurf.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie da mozemy sprobowac zgrac urlopy na Helu i Cie poucze wiec zaoszczedzisz na instruktorze.

Byłoby fajnie, ale my możemy wystartować dopiero około 9 sierpnia. :sad:

 

To faktycznie moze byc klopot. My planujemy startowac na pocz. lipca (ok 5 lipca) jesli prognozy beda dobre (prognozy nie wiatrowe tylko sloneczne :wink: )

 

Co to kempingu to z tego co czytam większość chwali Kapera, więc może tu.

 

Kaper jest w miare po srodku jesli chodzi o standardy. Lazienki sa OK, malo lub zero mlodziezy i duzo mniej mercedesow i bmw niz na III. Knajpy z prawdziwego zdarzenia nie ma, fakt (ale jest OK bar) ale do Surf tawerny idziesz tyle ile bys szedl do kajpy na Kaprze mieszkajac na nim :wink:

 

Ale wszystko zależy od szkółki windsurfingowej, w której ewentualnie udało by się zabukować tygodniowy kursik dla czworga.

Wysłałem e-mail na chybił trafił do www.boardschool.com.pl i www.windsurfing.com.pl, zobaczę co odpiszą.

 

Edit:

Znalazłem jeszcze: www.orkasurf.com.pl

 

Na Kaprze masz www.oddech.pl - koles jest konkretny, ma pewnie swoich innych instruktorow ale u niego zawsze jest tlok dlatego ze oni maja obozy WSowe i zawsze maja co robic z tymi dzieciakami. Natomiast 50 metrow obok (jak wjezdzasz na kemping to najlepiej jest isc prosto nad wode i na plazy w lewo i obok zjezdzalni dla dzieci zobaczysz flagi) co roku mieszka tam koles z rodzinka i ma wypozyczalnie i sam uczy. Watpie zeby mial jakas www - ale polecam goscia na 100% - nie ma tloku, koles bardzo spoko!. Bralem od niego duzo sprzetu, zero cisnienia z czasem etc. Mysle ze wystarczy jak przyjedziesz i na miejscu z nim sie dogadasz. Bardzo kontaktowy czlowiek.

 

Na Solarze polecam www.deski.pl - to sa ostrzy kolesie w tym fachu, dobrze ucza i mocno rozrywkowi! :wink:

 

No właśnie - potem w knajpie same obce i trzeba o miejsce walczyć :mrgreen:

Dobrze, że ma sie układy w knajpie i miejsce zawsze się znajdzie :wink:

 

Fakt, z miejscem tam zawsze klopot ale kelnereczki sa zawsze extra i milo sie czeka na wolny stolik :mrgreen:

 

Jasne, że tak: na wodzie albo wódzie :mrgreen:

 

dobrze prawisz, tam tylko sa dwie mozliwosci :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Solarze polecam www.deski.pl - to sa ostrzy kolesie w tym fachu

Ta strona, już nie działa. Domena na sprzedaż.

A słyszałeś/słyszeliście coś o www.szkolazdrowia.com.pl :?:

 

Slyszalem, bylem tam nawet ale nie korzystalem. To jest w Jastarni wiec zupelnie inny klimat niz na kepmingach, mimo ze Draga to tez kemping http://www.draga.pl/ ale jakos tak bardziej w miescie to wszystko jest. Co ma swoje plusy oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam reklamę pewnej miejscowości wypoczynkowej , może się tam wybiorę na urlop :mrgreen:
Hehe, ja tam bede wlasnie od 2 lipca stacjonowal :mrgreen:

Parę sezonów tam przepracowałem oddelegowany przez słupski WOPR. Piękne to czasy były, jak człowiek był piękny, młody i miał fajowy gwizdek :mrgreen:

BTW Zajadę tam pewnie nie raz podczas tegorocznych wakacji.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram sie na Polwysep Helski jak co roku - najprawdopodobniej kemping Kaper ale moze ulec zmianie.

osz Ty... :evil: Nie mogę tam dojechać już ze 4 lata :cry:

A wcześniej wszystkie wakacje tam przesiadywałam... się stęskniłam ;)

 

W czym problem? Bierzesz wolne, ew. zwalniasz sie z pracy, wsiadasz w Impeske i jedziesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram sie na Polwysep Helski jak co roku - najprawdopodobniej kemping Kaper ale moze ulec zmianie.

osz Ty... :evil: Nie mogę tam dojechać już ze 4 lata :cry:

A wcześniej wszystkie wakacje tam przesiadywałam... się stęskniłam ;)

 

W czym problem? Bierzesz wolne, ew. zwalniasz sie z pracy, wsiadasz w Impeske i jedziesz :wink:

że też mi to nie przyszło do głowy wcześniej ;)

Dzięki Wojtek K, co ja bym bez Ciebie zrobiła :mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś od 15 lipca po mazurach się będzie kręcił, jadę tam pierwszy raz, no jak byłem mały to byłem ale to się nie liczy, gdzie jechać, nad jakie jezioro, ja bardziej wypoczynkowo leżakowo, dużo osób mikołajki poleca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...