Jump to content

Czym zmyć klej po numerach startowych

focus69
 Share

Recommended Posts

Witojcie,

no i stało się, byłem na Zlocie Plejad :wink:

Dzieci nieco nierówno przykleiły naklejki startowe i gdzie niegdzie zostały małe bąble powietrza no i teraz mam mały problem z usunięciem kleju z lakieru samochodu. Jakoże zdarza mi się to pierwszy raz mam prośbę, może ktoś wie jak to usunąć (bez usuwania i zmatowienia lakieru:)

Lakier szary metalik.

Z góry dziękuję za poradę.

To może od razu zadam drugie pytanie. Przez całą maskę przejechał mi po masce jakiś badyl w lesie i odznaczył ślad na tyle głęboki, że polerowanie ściereczką nie wystarcza. W myjni powiedzieli, że wosk koloryzujący też chyba nie wystarczy, ale kiedyś podobno bywały jakieś kredki, które takie zadrapania lakieru potrafiły niwelować. Czy ktoś słyszał coś na ich temat i może polecić gdzie w Wawie coś takiego można dostać?

focus69

Witojcie,

Dzieci nieco nierówno przykleiły naklejki startowe i gdzie niegdzie zostały małe bąble powietrza no i teraz mam mały problem z usunięciem kleju z lakieru samochodu. Jakoże zdarza mi się to pierwszy raz mam prośbę, może ktoś wie jak to usunąć (bez usuwania i zmatowienia lakieru:)

Lakier szary metalik.

Mi po ochłodzeniu naklejek (zeby nie zrywać z rozgrzanej słońcem karoserii) zeszły bez śladu, ale w jednym miejscu, gdzie faktycznie był bąbel zostało trochę kleju na lakierze - zeszło po kilkakrotnym przetarciu... chusteczką nawilżaną pampersa, taką dla niemowląt :-)

To może od razu zadam drugie pytanie. Przez całą maskę przejechał mi po masce jakiś badyl w lesie i odznaczył ślad na tyle głęboki, że polerowanie ściereczką nie wystarcza. W myjni powiedzieli, że wosk koloryzujący też chyba nie wystarczy, ale kiedyś podobno bywały jakieś kredki, które takie zadrapania lakieru potrafiły niwelować. Czy ktoś słyszał coś na ich temat i może polecić gdzie w Wawie coś takiego można dostać?

ZA przeproszeniem g... to daje :wink: Działa tylko do pierwszego umycia auta :idea:

Witojcie,

Lakier szary metalik.

Proponuję gorącą wode (wrzątek najlepiej),jakaś ściereczka i lekko pocierać - powinno zejść bezproblemowo ;)

Jakoże zdarza mi się to pierwszy raz mam prośbę, może ktoś wie jak to usunąć (bez usuwania i zmatowienia lakieru:)

Denaturat. Jest na pewno obojętny dla lakieru i plastików. Co do benzyny ekstrakcyjnej to już nie jestem pewien.

Najważniejsza sprawa to dużo czystych szmatek/papieru toaletowego. Trzeba je często zmieniać, bo klej wbija się w szmatkę i po chwili go po prostu rozcieramy :)

zeszło bez problemu, klej poddał sie zwykłym środkom na myjni recznej. Dzieki dla organizatorów, bo niestety czesto bywa ze naklejki sa fatalnej jakosci i albo sie strzępią albo co gorsza zabierają lakier

Najlepiej to takie "chwilowe" naklejki, trzeba nalepiać na brudny, nieumyty samochód.

Wtedy odklejają się najszybciej. Sprawdzone na "Kormoranie" :wink: (jako widz)

Najlepiej to takie "chwilowe" naklejki, trzeba nalepiać na brudny, nieumyty samochód.

Niestety tez mielismy ten problem w naszym forysiu i nawet naklejenie na zakurzony samochod nie pomoglo :wink:

Swoja droga przy poprzednich plejadach numerki odchodzily bez problemu nawet "na goraco" stad nie wpadlem na pomysl zeby czekac na ostudzenie autka

Niestety tez mielismy ten problem w naszym forysiu i nawet naklejenie na zakurzony samochod nie pomoglo :wink:

Swoja droga przy poprzednich plejadach numerki odchodzily bez problemu nawet "na goraco" stad nie wpadlem na pomysl zeby czekac na ostudzenie autka

Najgorzej jest jak słońce już trochę lakier zmatowi i po ściągnięciu naklejki zostaje ślad :???:

Najgorzej jest jak słońce już trochę lakier zmatowi i po ściągnięciu naklejki zostaje ślad

ale musialbym z tymi numerkami dumnie z kilka miesiecy pojezdzic zeby az tak zmatowilo wokolo lakier :wink:

Najgorzej jest jak słońce już trochę lakier zmatowi i po ściągnięciu naklejki zostaje ślad

ale musialbym z tymi numerkami dumnie z kilka miesiecy pojezdzic zeby az tak zmatowilo wokolo lakier :wink:

:mrgreen: można :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ja wciąż jeżdżę ze swoimi 66% szatańskiego numeru, a więc numerem 66 i nie planuję go zdejmować za szybko :twisted:.

Może się przez te parę dni zmęczy klej i numer łatwiej zejdzie? :mrgreen:

Ja wciąż jeżdżę ze swoimi 66% szatańskiego numeru, a więc numerem 66 i nie planuję go zdejmować za szybko :twisted:.

Może się przez te parę dni zmęczy klej i numer łatwiej zejdzie? :mrgreen:

ja bym na Twoim miejscu pomeczyl sie i jeszcze jedna szostke taka sama domalowal. :twisted::twisted::twisted:

ja swoje zdjalem wczoraj, bez problemu zeiszly. Zrobilem jak radzila Poznanianka, na zimno. Klej zostaje tylko wtedy gdy byly bomble z powietrzem - ale dzisiaj po myciu sladu nie ma. Beben mnie na Plejadach przestraszyl ale skonczylo sie na strachu.

A moje numery dumnie wisza na drzwiach teraz :cool: