Skocz do zawartości

Classic Cars - czyli wszystko o klasycznej motoryzacji na czterech i dwóch kółkach


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, tremba napisał:

Moje pierwsze doświadczenia na 2 kółkach, kumpel miał w podstawówce. Czochrało się :-)))

 

W sobotę przeszedł przegląd, dzisiaj zrobiłem około 50 km tym sprzętem. Mechanicznie wszystkie nowe części od łożysk w kołakch, nowy cylinder większy tłok po odbudowę skrzyni biegów. Kilkanaście lat temu jechaliśmy po niego 150 km był w kiepski stanie ale wtedy nic innego nie było do kupienia. Pamiętam jak wróciłem do domu to w moim pokoju czekała na mnie rozebrana skrzynia biegów :biglol:.

Edytowane przez llkuba
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, llkuba napisał:

Skoro mowa o klasycznej motoryzacji to pochwalę się SR50 :

 

IMG_20210621_121654.thumb.jpg.6109df7a8a9257497fbef7e0a93fb84e.jpg

 

 

Mam jeszcze S51 

Motorynkę i komara musisz dołożyć do kolekcji. A potem MZ i CZ i mamy komplet maszyn z moich czasów :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Ostatnia ewolucja, jasne wnętrze. Ładny był...miejmy nadzieję, że znowu będzie.

Speedline 17 cali ideał. Mam nadzie ze naprawia ale słabo to bicze bo buda przenoszona , dach zagięty :( Solidnie dostała 

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, turdziGT napisał:

Motorynkę i komara musisz dołożyć do kolekcji. A potem MZ i CZ i mamy komplet maszyn z moich czasów :biglol:

 

Jak będzie coś w rozsądnej cenie to chętnie :), ale muszą być wszystkie dokumenty. W S51 muszę zrobić całą elektrykę posiada instalację 6V i skrzynię 3 biegową. Mam już kierunkowskazy, lampy, lusterka itd. Mój Tata kiedyś posiadał MZ 251 z dużą szybą z przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jeździłem skuterami, nawet mam prawo jazdy kat. A :). Niestety żeby uruchomić skuter czy motor potrzeba troszkę czasu, oczywiście dużo mniej niż w przypadku renowacji samochodu ale jednak trzeba "przysiedzieć". Znajomy swego czasu posiadał WSK ale mógł jeździć tylko po polnych drogach bo była do zrobienia cała elektryka. Jeździłem też komarkiem, trochę słaby ale fajny sprzęt, w rączce zmiana biegów (były 2) no i pedały jak w rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, turdziGT napisał:

Oj nie .......boli od samego patrzenia . Z tylu kiepsko to wyglada mam n dzieje ze da sie uratowsc 

201482786_285840803229910_4935958416865042372_n-1.jpg

Niestety to moj kolega, zasnął za kierownicą o g. 16, mówi że mega upał 32 stopnie, brak klimy i Go odcięło, obudził się w barierkach, nic Mu się nie stało, ale auto skasowane solidnie :cry:

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dottoree napisał:

Niestety to moj kolega, zasnął za kierownicą o g. 16, mówi że mega upał 32 stopnie, brak klimy i Go odcięło, obudził się w barierkach, nic Mu się nie stało, ale auto skasowane solidnie :cry:

Uff dobrze ze koledze nic sie nie stało,  ale w tym wypadku auta tez bardzo szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dottoree napisał:

Niestety to moj kolega, zasnął za kierownicą o g. 16, mówi że mega upał 32 stopnie, brak klimy i Go odcięło, obudził się w barierkach, nic Mu się nie stało, ale auto skasowane solidnie :cry:

 

Znam to auto, czy to Bartek prowadził? :blink:
 

Nasza Mary się w tej Lancii zakochała!!

 

 


 

 

546EBE03-BDAD-460C-94BC-01B461DA05A1.jpeg

734B6742-35EF-4987-94EC-A037813D81CD.jpeg.d2f9925a0bee2c71003f885603d3b072.jpeg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dottoree napisał:

Właścicielem jest Mirek, który mieszka w Szwecji, a prowadził jego brat Darek...

 

Ok., ja widziałem auto u Bartka, który tą Deltę serwisuje i się wystraszyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu piekna historia tym razem by Petrolicious!

 

Enjoy!

 
 

 

 

 

Choć nie wiem dlaczego ale bardziej mi się podoba ta historia, może kwestia języka, nie wiem  ;) 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...