Skocz do zawartości

Podrzewanie przedniej szyby


Benek96

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym się dowiedzieć co o tym sądzicie. Czy w Subaru Legacy IV dałoby radę zamontować przednia szybę całą ogrzewaną elektrycznie? Wiem, jest ogrzewana, ale tylko tam gdzie są wycieraczki? Gadałem z gościem od szyb i mówi że prócz kasy to nie problem coś takiego zrobić. Jedyny problem czy kostka, która służy do grzania "wycieraczek" dałaby radę ogrzać całą przednią szybę? Napiszcie co o tym sądzicie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym się dowiedzieć co o tym sądzicie. Czy w Subaru Legacy IV dałoby radę zamontować przednia szybę całą ogrzewaną elektrycznie? Wiem, jest ogrzewana, ale tylko tam gdzie są wycieraczki? Gadałem z gościem od szyb i mówi że prócz kasy to nie problem coś takiego zrobić. Jedyny problem czy kostka, która służy do grzania "wycieraczek" dałaby radę ogrzać całą przednią szybę? Napiszcie co o tym sądzicie?
Pozdrawiam.
Kostka to nie problem, problem to taka szybę zrobić. Bo fabrycznie nie było takiej całej ogrzewanej. Kable idą tam dość grube także nie będzie problemu z wartości prądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co o tym sądzisz? Nie byłoby fajnym rozwiązaniem takie coś? W śmiesznych fordach czy renault można było domówić pełna grzaną szybę a w żadnym subaraczku nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Benek96 napisał:

A co o tym sądzisz? Nie byłoby fajnym rozwiązaniem takie coś? W śmiesznych fordach czy renault można było domówić pełna grzaną szybę a w żadnym subaraczku nie? 

W Mondeo mk2 '98 miałem podgrzewaną szybę, a początki tego bajeru sięgają lat 80 w Fordzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli producent tego nie projektował to nikt tego nie zrobi ponieważ na każdą drobnostkę potrzebne są atesty. 

Jak ktoś to wykona to potem ubezpieczyciel w razie jakiejś akcji z szybą może się odwołać od wypłaty a uwagi na nie seryjne wyposażenie/ingerencję w auto.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pamiętam, że w Escorcie rodziców mieliśmy podgrzewaną szybę i dziwię się, że tego rodzaju funkcja się nie upowszechniła. Niby można ustawić nawiew na szybę, ale jakoś mając wybór wolałbym prawdopodobnie jednak podgrzewanie. Przypuszczam, że jest to obecnie albo nieopłacalne, ze względu na patenty, albo uznano to, za niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.03.2021 o 09:38, ewemarkam napisał:

Są bardzo cieniutkie druciki wgrzane między warstwy szyby. Widać je dopiero z bliska.

 

Widac je doskonale i z pozycji kierowcy jak skupisz wzrok na szybie. Mam obecnie S-Maxa i je widze. Dodatkowo potrafia rozpraszac troszke swiatla reflektorow aut z naprzeciwka w nocy i w deszczu. Aczkolwiek zalety grzanej szyby przycmiewaja jej wady. W VAGach natomiast stosuje sie juz folie grzewcze bez widocznych precikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kiedyś jako auto zamienne Forda Fiestę z taką szybą przednią. Piękna sprawa, ale żre to sporo prądu, moim zdaniem obciążenie porównywalne z klimą. 

 

To podgrzewanie w Legacy jest spoko, nie jest to absolutnie to co zastałem w Fordzie, bo tam jest bajka, ale taki miły akcent. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czort napisał:

Dostałem kiedyś jako auto zamienne Forda Fiestę z taką szybą przednią. Piękna sprawa, ale żre to sporo prądu, moim zdaniem obciążenie porównywalne z klimą. 

 

Czy to ma jakies wieksze znaczenie na odpalonym aucie? Uzywasz tego przez jakas chwile a nie przez dziesiatki minut czy godziny.

 

11 godzin temu, czort napisał:

To podgrzewanie w Legacy jest spoko, nie jest to absolutnie to co zastałem w Fordzie, bo tam jest bajka, ale taki miły akcent. 

 

Na czas odsniezania auta i obskrobywania szyb jak najbardziej OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, yARO_81 napisał:

Czy to ma jakies wieksze znaczenie na odpalonym aucie? Uzywasz tego przez jakas chwile a nie przez dziesiatki minut czy godziny.

Jedynie takie, że pewnie w jakimś tam stopniu zwiększa spalanie. ;p Ale z tego co mi się wydaje to po kilkunastu minutach to podgrzewanie szyby i tak samo się wyłącza. Więc to jest raczej włącz - zapomnij.

Sądzę, że bardziej obciążające jest podgrzewanie czterech liter. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, yARO_81 napisał:

Czy to ma jakies wieksze znaczenie na odpalonym aucie?

Jak masz większy silnik, to podobnie jak z klimą, zasadniczo nie ma to znaczenia. Jak masz jakieś śmieszne 1.2 i strzelam teraz było tam 75 kuca??, to przy załączeniu tego cudownego wynalazku, podobnie jak przy włączeniu klimy, czuć zadyszkę. 

 

12 godzin temu, yARO_81 napisał:

Uzywasz tego przez jakas chwile a nie przez dziesiatki minut czy godziny.

Stwierdziłem jedynie jakim jest obciążeniem dla tego auta podczas używania. Jak najbardziej, używasz tej opcji krótko, chyba, że warunki pogodowe są bardzo trudne np opady zamarzającego deszczu.

 

12 godzin temu, yARO_81 napisał:

Na czas odsniezania auta i obskrobywania szyb jak najbardziej OK. 

Przy dużym mrozie, wycieraczki nie są jak drewniane, duży plusik za tę opcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...