Skocz do zawartości

Co zmienić w układzie wydechowym ??


Bober1

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Bober1 napisał:

Siema, podpowie ktos co moge zmienic w ukladzie wydechowym bez utraty mocy ?? Legacy iv 3.0 h6.

 
Wyczytalem ze najlepiej koncowki i wstawic srodkowy nierownoodległoscoowy ?? Co wy na to, cos polecicie ??

Kolektora nie ruszaj, a końcowe j/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 12:53, ewemarkam napisał:

Kolektora nie ruszaj, a końcowe j/w.

Tlumiki koncowe poraz kolejny, centralnego nie ruszaj bo taki mod wprowadzi cala bude w niechciane wibracje. Katalizatory też zostaw. Osobiscie polecam koncowki STI Genome. Napisz do @Oczkoo15 może Ci coś upoluje B)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 12:16, Bober1 napisał:

Siema, podpowie ktos co moge zmienic w ukladzie wydechowym bez utraty mocy ?? Legacy iv 3.0 h6.

 
Wyczytalem ze najlepiej koncowki i wstawic srodkowy nierownoodległoscoowy ?? Co wy na to, cos polecicie ??

 

Jeśli chcesz więcej mocy to kolektor wydechowy (np. Raptor) + końcówki wydechu (jeśli ma brzmieć lepiej) + mapa (konieczna przy wymianie kolektora, ale zbędna przy wymianie samych tłumików)

 

Kolektor rożnoodległościowy to się w H4 montuje dla specyficznego dźwięku Turbo Subaru starej ery, ale to nie dotyczy H6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Danko napisał:

nie wiem jak te STI Genome

@Oczkoo15

U mnie STi Genome, Kakimoto itp - ok. 2000-2200zł ;)

Przykładowo takie teraz ściągałem dla @Szczepanoo

 

20201014_141354.thumb.jpg.ab9eb0ede557d7a8f937e198f5b98db3.jpg

20201014_141212.thumb.jpg.64a4b7d0a54a1c27f4fa5b45e16bb75e.jpg

 

 

Albo STi Genome dla @Tinuviel :D

20200924_222522.thumb.jpg.eb9cf9e46ec494ed11d860b6c10cb1a5.jpg

20200924_222534.thumb.jpg.78d6e411f8c2623539d3ec27e6d8ba89.jpg

Edytowane przez Oczkoo15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polmostrow (polska firma) miała coś w ofercie do 3.0, i raczej z niższej półki cenowej.

 

Można też zrobić na zmówienie. Ja mam od hubanka (procustom pl) tłumik w Legacy Turbo i fajnie gada, nie meczy w trasie. Kosztował jak mnie pamięć nie myli coś około 750.  Masz jeszcze MG motorsport i El-tec z popularnych opcji na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Oczkoo15 napisał:

U mnie STi Genome, Kakimoto itp - ok. 2000-2200zł ;)

Przykładowo takie teraz ściągałem dla @Szczepanoo

 

20201014_141354.thumb.jpg.ab9eb0ede557d7a8f937e198f5b98db3.jpg

20201014_141212.thumb.jpg.64a4b7d0a54a1c27f4fa5b45e16bb75e.jpg

 

 

Albo STi Genome dla @Tinuviel :D

20200924_222522.thumb.jpg.eb9cf9e46ec494ed11d860b6c10cb1a5.jpg

20200924_222534.thumb.jpg.78d6e411f8c2623539d3ec27e6d8ba89.jpg


warto w takie cudo inwestowac?? Biorac pod uwage ze jedynie srodkowy zamieniam na rurke 2.25 reszty nie ruszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co @Danko miał na myśli, ale dla większości osób FMIC = front-mounted intercooler. Znaczy coś czego w ez30 nie ma, chyba ze wstawiasz turbo, bo normalnie jakiś tam IC w turbo zwykle jest. Chyba że to jakiś magiczny skrót, którego jeszcze nie znam:)

 

Jak wywalisz środkowy to już trzeba będzie mapę zrobić raczej. Z tego co kiedyś czytałem to więcej da wymiana kolektorów wydechowych niż wymiana centra, no ale znowu jest kwestia mapy, znaczy $$$.

 

Zastanów się może jaki masz budżet na te mody, bo to nie stare Legacy Turbo, że można wydech wymieniać do woli a komputer się sam ogarnie. W nowszych autach takie mody wymagają zwykle mapy, a to nie są małe kwoty. Jak chcesz tanio to zamów sobie puchy i będzie ładniej brzmiał, zamkniesz się pewnie w 1500 - 2000 w porządnym zakładzie za puchy z kwasówki. Jak masz przeżarte tłumiki to polmostrów wyjdzie najtaniej (500?), ale brzmienie zostanie fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bober1 napisał:

warto w takie cudo inwestowac?? Biorac pod uwage ze jedynie srodkowy zamieniam na rurke 2.25 reszty nie ruszam

Jeśli interesuje Cię poprawienie wrażeń dźwiękowych to myślę, że tak. Do tego jeszcze dochodzi aspekt wizualny. No i rdzewieć też nie będą ;)

 

8 minut temu, Bober1 napisał:

Biorac pod uwage ze jedynie srodkowy zamieniam na rurke 2.25 reszty nie ruszam

Zmiana samych tylnych tłumików już sporo poprawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, frisco napisał:

Nie mam pojęcia co @Danko miał na myśli, ale dla większości osób FMIC = front-mounted intercooler. Znaczy coś czego w ez30 nie ma, chyba ze wstawiasz turbo, bo normalnie jakiś tam IC w turbo zwykle jest. Chyba że to jakiś magiczny skrót, którego jeszcze nie znam:)

 

Jak wywalisz środkowy to już trzeba będzie mapę zrobić raczej. Z tego co kiedyś czytałem to więcej da wymiana kolektorów wydechowych niż wymiana centra, no ale znowu jest kwestia mapy, znaczy $$$.

 

Zastanów się może jaki masz budżet na te mody, bo to nie stare Legacy Turbo, że można wydech wymieniać do woli a komputer się sam ogarnie. W nowszych autach takie mody wymagają zwykle mapy, a to nie są małe kwoty. Jak chcesz tanio to zamów sobie puchy i będzie ładniej brzmiał, zamkniesz się pewnie w 1500 - 2000 w porządnym zakładzie za puchy z kwasówki. Jak masz przeżarte tłumiki to polmostrów wyjdzie najtaniej (500?), ale brzmienie zostanie fabryczne.

Kurde im dłuzej siedze na forum tym mniej wiem jedni mowia wywal to inni tamto albo ze nic hahaha juz nie wiadomo komu wierzyc. 
 

 

serio wywalnie srodkowego tyle zmieni ze konieczna bedzie nowa mapa ?

 

 

 

Jest tu ktos kto juz grzebał w ez30 przy wydechu ?? Help 

Edytowane przez Bober1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja wymieniłem całość. Tj kolektory od raptora (a konkretniej od holenderskiej filii) + katalizatory 100 + środkowy i tylne tłumiki RM Motors + przepustnice. Dźwiękowo świetnie i głośno.
Jednocześnie mam pytanie do znawców - kto w Polsce może zrobić mapę do takiego pojazdu ? Spec B 6MT. 

4DC7A23C-5ACC-4B5C-ABEC-91D5B6F1C453.jpeg

DF7D0DB5-27F2-43D8-ACFA-3AACB2E84519.jpeg

B6BF48E8-75A6-48EC-B494-BD8DF513ACC7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, frisco napisał:

Nie mam pojęcia co @Danko miał na myśli, ale dla większości osób FMIC = front-mounted intercooler. Znaczy coś czego w ez30 nie ma, chyba ze wstawiasz turbo, bo normalnie jakiś tam IC w turbo zwykle jest. Chyba że to jakiś magiczny skrót, którego jeszcze nie znam:)

 

Mowa o tłumikach firmy fmic.pl :)

https://fmic.pl/1551-owalne-tlumiki-wydechowe

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TomekSpecB napisał:

kto w Polsce może zrobić mapę do takiego pojazdu ? Spec B 6MT. 

 

Sprawdzony (i drogi) jest choćby nie-ASO (Poznań). Na ich stronie masz ceny podane dla h6. We Wrocławiu nie znam nikogo, ale w sumie nigdy nie szukałem. User @Bartosz-B polecał kogoś do map ostatnio, ale nie pamiętam o kogo chodziło (poza tym że gość z Barbados:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, frisco napisał:

 

Sprawdzony (i drogi) jest choćby nie-ASO (Poznań). Na ich stronie masz ceny podane dla h6. We Wrocławiu nie znam nikogo, ale w sumie nigdy nie szukałem. User @Bartosz-B polecał kogoś do map ostatnio, ale nie pamiętam o kogo chodziło (poza tym że gość z Barbados:)

Pan z Barbadosu siedzi chyba głównie w hondach i nie chciał zabierać się za mojego :) a w Poznaniu jaka firma ? Lub jakiś namiar na człowieka podrzucisz ? I ile to drogo ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, TomekSpecB napisał:

Cześć, ja wymieniłem całość. Tj kolektory od raptora (a konkretniej od holenderskiej filii) + katalizatory 100 + środkowy i tylne tłumiki RM Motors + przepustnice. Dźwiękowo świetnie i głośno.
Jednocześnie mam pytanie do znawców - kto w Polsce może zrobić mapę do takiego pojazdu ? Spec B 6MT. 

4DC7A23C-5ACC-4B5C-ABEC-91D5B6F1C453.jpeg

DF7D0DB5-27F2-43D8-ACFA-3AACB2E84519.jpeg

B6BF48E8-75A6-48EC-B494-BD8DF513ACC7.jpeg

Wyglada to pieknie ale to raczej nie moj budżet...

 

 

Dobra dla bezpieczenstwa zmienie tylko tlumik koncowy i juz nie wałkuje tematu

 

 

Dzieki wszytkim za podpowiedzi i opinie ;)

Edytowane przez Bober1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...