Skocz do zawartości

Uszczelniacz wału korbowego 2.5l 165KM 2005 automat


cummulus

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, BarDez napisał:


Podzielę się tym co sam naocznie i namacalnie zaobserwowałem.
W stu procentach moich przypadków OEM Subaru 806786040 miał wewnątrz uszczelniacz NOK BH3854F = obecna cena to około 50 - 55 PLN
W stu procentach moich przypadków Corteco 19034051B miał wewnątrz uszczelniacz NOK BH3854F = obecna cena to około 25 - 30 PLN
 

 

To że na uszczelniaczu widnieje ten sam symbol wcale nie oznacza że jest to produkt identycznej jakości.

Subaru może mieć wyższe normy jakościowe choć wcale nie musi.

Mi nieraz kupując części z górnej półki zdarzało się mieć w pudełku tańszy zamiennik. co wcale nie oznacza że za dany element przepłaciłem.

Norma jakościowa/kontrola jakościowa może być różna

i tak w pudełku Lemfordera znajdziemy czasem TRW

Ale też jest czasem można trafić na odwrotną sytuację zamawiając tańszy ruville dostałem w pudełku INA która była sporo droższa.

Taki proceder wynika z tego że dany producent chcę mieć większe pokrycie w częściach co wcale nie oznacza jeszcze raz powtórzę że jest to to samo...

I tak jest z każdą częścią, począwszy od opon do samochodów gdzie te dla danej marki np BMW mają inną charakterystykę jak te do kupienia w sklepie, przechodząc przez akumulatory a kończąc na gumowych wycieraczkach. To że dany element wyjeżdża z tej samej fabryki też nie jest żadnym gwarantem tej samej jakości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Reinz nie działa w subaru, jest całkiem inny i szybko zaczyna cieknąć jak już wspomniano.

Działa NOK niezależnie czy w folii subaru czy w pudełku corteco. Działa, wielokrotnie sprawdzone, a teorie spiskowe o dwóch liniach produkcyjnych tego samego uszczelniacza o różnej jakości do mnie nie trafiają ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...