Skocz do zawartości

Pogaduchy na temat nowej generacji konsol PlayStation 5, Xbox ... .


llkuba

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Zyzol napisał:

4TF vs 6TF, mniejszy dysk. Trochę większa ilość RAMu i szybszy dysk nie nadrobią strat, więc 1080p to pewnie maks. A to raczej krok w bok, a nie w przód ;) 

No zobaczymy. TF sa rownie magicznym wskaznikiem co PKB :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zyzol napisał:

Pewnie magiczny, ale jakieś ogólne pojęcie daje. Oby się nie okazało, że to zestaw hamulcowy xboxów nowej generacji, bo developerom nie będzie się chciało specjalnie dostosowywać do dwóch konsol

Czesto nie maja wyboru i musza bo gra nie bedzie certyfikowana. IMHO duzo wieksza robote bedzie robil ray tracing i to jak jest zaimplementowany/wspierany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zyzol napisał:

4TF vs 6TF, mniejszy dysk. Trochę większa ilość RAMu i szybszy dysk nie nadrobią strat, więc 1080p to pewnie maks. A to raczej krok w bok, a nie w przód ;) 

To się zdziwisz :) w poprzedniej generacji to nie GPU było wąskim gardłem tylko CPU z tabletu. Poza tym sprzętowe wsparcie wielu nowych technik z RT na czele zrobi robotę. Wprowadzenie obsługi sprzętowej shaderow to był kiedyś taki skok wydajnościowy że teoretycznie szybsze karty ale bez wsparcia dostawały zadyszki. Series S do 1080p i z abonamentem Game Pass w tej cenie to będzie bomba.

 

Edytowane przez Jumpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jumpman napisał:

Poza tym sprzętowe wsparcie wielu nowych technik z RT na czele zrobi robotę.

Pożyjemy, zobaczymy, ile w tych magicznych technikach prawdy, a ile marketingowego bełkotu ;) Osobiście będę celował jednak w mocniejszego.


Są oficjalne specyfikacje:

 

 

 

015FD3EA-B878-4A49-A99B-1FE4F22B2FE4.jpeg

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hookie napisał:

Znamy cenę PlayStation 5 i datę uruchomienia sprzedaży. :D Pozwolę sobie na prywatę, bo sam pisałem: https://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/43910-playstation-5-cena-data-premiery-oficjalne.html Drożej niż Xbox, aleeeee...

Cytat

Przedsprzedaż PlayStation 5 ruszy już XX MIESIĄC. Konsole trafią do regularnej sprzedaży XX MIESIĄC

Cos jest nie ten teges :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

PS5 Brak quick resume, dysk który miał być szybszy okazał się wolniejszy, GPU i CPU wolniejsze, Ray tracking gorszy, gry które na PS5 mają 60 FPS na Series X mają 120 FPS np star wars squadrons... Co więcej dodatkowych dysków do PS5 nie ma i nie wiadomo kiedy będą , a na start otrzymujesz 200gb mniej niż X. Dodatkowo Microsoft niedawno kupił Bethesde ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajaj, pominąłem ten wątek i napisałem w PS4.. To i w skrócie tutaj.. Kto kupuje PS5? Was też zniechęca wielkość dysku? Uważam, że 1tb wolnej przestrzeni to absolutne minimum, a i tak przy moim dysku 2tb w PS4 ciężko będzie zmienić nawyki.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż posiadam PS3, którą kupiłem ze względu na BlueRay, DVD, CD oraz możliwość zapisywania i odtwarzania plików muzycznych oraz oglądania zdjęć na TV. 

Na razie moja plejka działa bez zarzutu i mam nadzieję, że jeszcze trochę pohula, ale zastanawiam się czy nowa PS5 czy XBOX posiadają te wszystkie możliwości co PS3 ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Danko napisał:

Ale nie będzie mi konsola w nocy orbitowac i kołować pod sufitem :mrgreen:

No to jest jakiś powód :) 

Ja się trzymam planu i we wtorek ma być kurier z xboxem. Będę nadrabiał zaległości ;) 

 

@Blixten od czasów PS3 trochę zmieniło. Wtedy funkcje multimedialne były bardziej wyeksponowane (pierwsze „chlebaki” posiadały nawet czytnik różnych kart pamięci), a obecnie traktowane są raczej po macoszemu. Teraz mamy smart tv w telewizorach, smartfony, przystawki tv z Androidem lub Apple TV, a para idzie w serwisy strumieniujące. 
PS5, podobnie jak PS4, nie odtwarza płyt Audio CD, natomiast Xbox powinien sobie radzić. Obydwie odtworzą filmy Blu-ray i DVD, wyświetlą zdjęcia (nie wiem, czy tak atrakcyjnie jak na PS3). Wydaje mi się, że jeżeli się nie gra, to lepiej sięgnąć po inne rozwiązania

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...