Skocz do zawartości

Hot Wheels i podobne


-=nikon=-

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich dniach trafiłem kilka modeli przypadkiem:

W Biedronce mieli Majorette z serii Premium. Nic japońskiego niestety, ale do marki Dodge zawsze miałem jakąś dziwną słabość:

ujFhrqT.jpg

 

W Polo za to były Welly z serii NEX. Z beczki pełnej klasyków z PRL-u i VW-ów wyłowiłem Pajero 3rd Gen:

HpLfzim.jpg

 

A potem zacząłem szperać po OLX. I wyszperałem najpierw HotWheels AE86 w malowaniu Team Falken:

OYovyIR.jpg

 

Potem od Matchbox Subaru SVX, Dodge Charger 2018, Plymouth Savoy:

m7xVaI7.jpg

 

Używki w ładnm stanie od Welly Mercedes ML W163 i Subaru Impreza GD Blob:

ztSrG8S.jpg

 

I nieco bardziej przechodzone Toyoty: Majorette Hilux i Made in China Land Cruiser:

Ebwqrji.jpg

 

Na koniec obrzydliwie wyglądający chiński SXE10 (Lex IS/Toyota Altezza):

UmPNgR7.jpg

 

Te trzy ostatnie kupiłem z premedytacją, żeby spróbować swoich sił w tuningu/modyfikacjach/naprawach małych diecast'ów. Obejrzałem kilka filmików na YT z czym to się je i tu moje pytanie do Was bracia zbieracze: ma może ktoś na zbyciu tzw. złom modelarski to tych małych skal? Głównie osie z kołami, najlepiej starsze Matchbox i/lub większe Welly (jak te w srebrnym Mercu ML), ew. resory zawieszenia (ten drut w kształcie U). Bo jakoś nie ma sumienia samemu kupić całych modeli (nawet aut których nie lubię i nie chcę) do kanibalizacji. :rolleyes:

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DETT napisał:

Obejrzałem kilka filmików na YT z czym to się je i tu moje pytanie do Was bracia zbieracze: ma może ktoś na zbyciu tzw. złom modelarski to tych małych skal? Głównie osie z kołami, najlepiej starsze Matchbox i/lub większe Welly (jak te w srebrnym Mercu ML), ew. resory zawieszenia (ten drut w kształcie U). Bo jakoś nie ma sumienia samemu kupić całych modeli (nawet aut których nie lubię i nie chcę) do kanibalizacji.

 

Ale to jest najlepsza opcja. Idziesz do TEDi, po 5zł/sztuka kupujesz najnowsze Matchboxy (albo po 4zł/sztuka najnowsze Hot Wheelsy, ale akurat są chyba problemy z dostawami). Ja tak właśnie przywiozłem sobie kółek przyczepionych do modeli trochę :P

 

Z tymi resorami to nie wiem, o jakie Ci chodzi - ja w żadnym modelu w-miarę-współczesnym (od lat 90 w górę, tylko takie otwierałem) nic takiego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BelegUS napisał:

Z tymi resorami to nie wiem, o jakie Ci chodzi - ja w żadnym modelu w-miarę-współczesnym (od lat 90 w górę, tylko takie otwierałem) nic takiego nie widziałem.

W bardzo wielu starszych modelach z funkcjonalnym zawieszeniem jest właśnie coś takiego.

Najwyżej kupie gdzieś na OLX "oślą łączkę/rąbankę" zdezelowanych modeli. Ludzie wyprzedają je na wiadra po 2 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DETT napisał:

W bardzo wielu starszych modelach z funkcjonalnym zawieszeniem jest właśnie coś takiego.

Ciekawe - chyba specyfika Majorette, w HW/MBX/Welly które rozbierałem się z tym nie spotkałem :P

 

3 minuty temu, DETT napisał:

Najwyżej kupie gdzieś na OLX "oślą łączkę/rąbankę" zdezelowanych modeli. Ludzie wyprzedają je na wiadra po 2 zł.

Są takie? To dobrze że jeszcze nie znalazłem, bo bym z torbami poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/16/2021 at 5:35 AM, matros1 said:

Dorobiłem się gablotki:

image.thumb.png.2c8c7a95554cfb8dbe7518b2f6a0f739.png

 

image.thumb.png.7d26d9c93542789c1313facee724ab21.png

Te 3 kultowe Lancie (szkoda, że Delta nie jest w "bojowym" malowaniu), Audi, Ford RS200...ale największe zazdro mam o tego fiaciora 131. Jak sie kiedyś obudzisz i będzie go brakowało to będę pierwszym podejrzanym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...