Skocz do zawartości

Odświeżenie/odmłodzenie XVa


owad

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.03.2020 o 09:41, Snuff napisał(a):

a mi taka folia się podoba :thumbup:

 

CrosstrekWrappedrear.jpg

IMG_2126.jpg

IMG_2127.jpg

IMG_2123.jpg

 

Akurat mi owiewki bardzo pasują i zastanawiam się czy nie dołożyć takiego gadżetu do swojego XV ale pojawia się pytanie - które wybrać ?? czy iść w OEM czy Heko itp ??

Pytanie nie bez powodu ponieważ w poprzednim aucie (Honda) miałem OEM i po ok 8 latach wyglądały może nie jak nowe ale naprawdę dobrze czego o Heko nie można napisać (po jednym sezonie pojawiały się już jakieś przebarwienia i pajączki)

Może ktoś ma któreś z w/w zamontowane i napiszę coś o jakości itp. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak się składa, że do mnie dzisiaj przyjdą Heko. Zamówiłem poprzednio jakieś noname i od razu odesłałem - nie były dobrze dopasowane i montaż na taśmę klejącą do mnie nie przemawiał. Heko kosztuje grosze (komplet 150PLN), zobaczę jak to się przekłada na jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 09:06, Czarny1975 napisał(a):

Tak się składa, że do mnie dzisiaj przyjdą Heko. Zamówiłem poprzednio jakieś noname i od razu odesłałem - nie były dobrze dopasowane i montaż na taśmę klejącą do mnie nie przemawiał. Heko kosztuje grosze (komplet 150PLN), zobaczę jak to się przekłada na jakość.

 

Mi udało się trafić nówki OEM za pół ceny i zaszalałem - zobaczymy jak będzie z jakością i wytrzymałością ;)

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem osłony maski ale to może w późniejszym czasie :P

Edytowane przez Bycinex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Bycinex napisał(a):

 

Mi udało się trafić nówki OEM za pół ceny i zaszalałem - zobaczymy jak będzie z jakością i wytrzymałością ;)

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem osłony maski ale to może w późniejszym czasie :P

Osłony maski? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bycinex napisał(a):

Deflektor maski fachowo emoji16.png
Tylko, że w XV II wygląda to gorzej niż w I i raczej nic z tego nie będzie emoji52.png6a3a072e0db1bb84b4a852bcc8883121.jpg

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka

 

Z tego, co pamięam, to była mowa, że toto się mocno kłóci z EyeSightem :huh: A sam chciałem zakładać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewki przyszły i już zamontowane
Na spokojnie 30 min i ogarnięte
Jakość wykonania całkiem dobra - taśma 3m i haczyki montażowe myślę że dadzą radę utrzymać je na swoim miejscu ec6cb12cebc805afbecec8c4e1bc248f.jpg

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEKO montowane są inaczej - wchodzą w otwór okienny - nic nie kleisz na zewnątrz. Mają nieco taśmy dwustronnej by lepiej trzymały się krawędzi i nie napierały za mocno na szybę. Są też haczyki wciskane w szparę czyby, ale szczerze - nie polecam montażu, bez nich jest też ok a wciskanie tego to jakaś kpina - jest to jedyny aspekt HEKO, z którego nie jestem zadowolony. Poza tym moim zdaniem wygląd na+.

 

Nie zasłaniają lusterek czego na początku nieco się obawiałem. Także polecam.

IMG_20240322_201000.thumb.jpg.b95076ef79732d757a9012f6bd6be6a8.jpgimage.thumb.jpeg.8390af451a9efc72b25e71a5313ee339.jpegIMG_20240322_201000.thumb.jpg.b95076ef79732d757a9012f6bd6be6a8.jpgimage.thumb.jpeg.8390af451a9efc72b25e71a5313ee339.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglądają źle
Też się obawiałem że będą wpływać na minus jeśli chodzi o patrzenie w lusterka a tu wychodzi że tak nie jest
Oby służyły jak najdłużej

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam jaka jest zaleta tych owiewek?

Pamiętam, daaaaawno temu ojciec miał takie w W123 :)

Widziałem takie coś w Legacy II JDM

Bez klimatyzacji widzę sens, by uchylić okno nawet podczas deszczu. Ale z klimatyzacją? Są jakieś zalety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam jaka jest zaleta tych owiewek?
Pamiętam, daaaaawno temu ojciec miał takie w W123
Widziałem takie coś w Legacy II JDM
Bez klimatyzacji widzę sens, by uchylić okno nawet podczas deszczu. Ale z klimatyzacją? Są jakieś zalety?
Dla mnie wygląd na plus a dodatkowo zawsze można szybkę delikatnie uchylić a deszcz do środka nie wpadnie

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aflinta napisał(a):

Z ciekawości zapytam jaka jest zaleta tych owiewek?

Pamiętam, daaaaawno temu ojciec miał takie w W123 :)

Widziałem takie coś w Legacy II JDM

Bez klimatyzacji widzę sens, by uchylić okno nawet podczas deszczu. Ale z klimatyzacją? Są jakieś zalety?


Raczej wady (z doswiadczenia):

 

- zawezenie pola widzenia - w obszarze slupek A i boczna szyba; 

 

- wieksze zawirowania powietrza na autostradzie - pogorszenie komfortu akustycznego;

 

- niedomyte szyby na myjniach automatycznych;

 

- utrudnione mycie reczne i czyszczenie szyb za pomoca zgarniaczki lub skrobanie szyb na mrozie;

 

- te metalowe klipsy na dluzsza mete rysuja krawedz szyby, a jak sie w szynie owiewki dostanie piasek lub bloto, to na krawiedzi szyby w miejscu styku z owiewka robia sie matowe, porysowane ranty;

 

 

Edytowane przez Christoph
  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowych klipsów nie zamontowałem - nie na moje nerwy :| Sama taśma trzyma na tyle dobrze, by nie napierały na szybę.  Ale co do rysowania - montuje się je u góry szyby, więc co najwyżej były by 2 rysy o długości 1 cm przy samym końcu szyby, raczej nie rzucające się w oczy.

 

Nie widzę jakichkolwiek problemów z patrzeniem w lusterko, przy samym słupku ograniczenie pola widzenia jest pomijalne. Mało jeszcze jeździłem z nimi, jak nie zapomnę wrzucę foto z fotela kierowcy i każdy oceni o ile pogarszają widoczność.

 

Jeśli chodzi o ograniczenie pola widzenia - jest akceptowalne. Na foto jedynie fragment okna więc wydaje się, że owiewka zasłania więcej. W rzeczywistości (jak dla mnie) nie przeszkadza w żaden sposób.

 

IMG_20240404_075934.jpg

Edytowane przez Czarny1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...