Skocz do zawartości

Subarowa choroba postępuje


rosaskc

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, rosaskc napisał:

Wcześniej mnie wkurzało, że późno turbo wstaje. W Hawku wstawało wcześniej, bo mniejsze turbo. Teraz jest ekstra, ciągnie od samego dołu :)

VF48 to najlepsze seryjne turbo do 2,5T. Po delikatnej korekcie silnik ma bardzo duży zakres momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaciekK napisał:

Tak. Hamownia w Ożarowie do polecenia, nowa, super obsługa. B. dobra cena.

Potwierdzam :). Zlokalizowana obok Trax Racking.

 

2 godziny temu, rosaskc napisał:

Nie. Gdybym jechał do Poznania, to byś o tym wiedział ;)

A to gdzie w takim razie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka:

1. Zrobiłem eksperyment, żeby zobaczyć, która nakrętka jaką powierzchnią trzyma felgę Enkei Wakasa. Pomalowałem na zielono nakrętki i pomimo tego, że gniazdo w feldze jest kulowe, to marker na stożkowej nakrętce pokazuje, że to ona ma większą powierzchnię przylegania... Możliwe to? Inny promień kuli?

20200529_062112.thumb.jpg.35ff78214b7b149d66a41d1392b70f10.jpg

 

2. Na jednej feldze mam małe pęknięcie rantu wewnątrz. Ciśnienie trzyma. Chcę na niej pojechać jutrzejszy trening na Kielcach. Wydaje mi się, że trzy godziny na torze powinna wytrzymać. Po weekendzie pójdzie do renowacji (zaspawania) oczywiście. Co myślicie?

20200529_070543.thumb.jpg.f47471da563bca5a1756d5a8e78354f7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rosaskc napisał:

1. Zrobiłem eksperyment, żeby zobaczyć, która nakrętka jaką powierzchnią trzyma felgę Enkei Wakasa. Pomalowałem na zielono nakrętki i pomimo tego, że gniazdo w feldze jest kulowe, to marker na stożkowej nakrętce pokazuje, że to ona ma większą powierzchnię przylegania... Możliwe to? Inny promień kuli?

Fajny test, super pomysł :). Ciężko wytłumaczyć dlaczego tak jest, może masz racje i promień kuli jest inny. Trzeba byłoby sprawdzić na oryginalnych śrubach z VW na jakimś aucie z VAGa.

 

3 godziny temu, rosaskc napisał:

2. Na jednej feldze mam małe pęknięcie rantu wewnątrz. Ciśnienie trzyma. Chcę na niej pojechać jutrzejszy trening na Kielcach. Wydaje mi się, że trzy godziny na torze powinna wytrzymać. Po weekendzie pójdzie do renowacji (zaspawania) oczywiście. Co myślicie?

Uszkodzenie lekkie, jak nie wpadniesz w żadną dziurę to nic nie powinno się stać. Na Kielcach jest równy asfalt, nie tnij tylko za bardzo tarek, które są tam dość zdradliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Simon WRC napisał:

Fajny test, super pomysł :). Ciężko wytłumaczyć dlaczego tak jest, może masz racje i promień kuli jest inny. Trzeba byłoby sprawdzić na oryginalnych śrubach z VW na jakimś aucie z VAGa.

Jakie auto z VAGa ma 5x114.3? :) W każdym razie zostawiam te nakrętki, co przylegają ;)

 

29 minut temu, Simon WRC napisał:

Uszkodzenie lekkie, jak nie wpadniesz w żadną dziurę to nic nie powinno się stać. Na Kielcach jest równy asfalt, nie tnij tylko za bardzo tarek, które są tam dość zdradliwe.

Wrzucę na tylną oś i powinno być spoko. Tak myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rosaskc napisał:

marker na stożkowej nakrętce pokazuje, że to ona ma większą powierzchnię przylegania... Możliwe to? Inny promień kuli?

 

Bo ma kant kuli, a nie kulistość kuli :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dziś pokielcowane :)

Najpierw zakup gumy 

20200530_092738.thumb.jpg.79c9800d55076979a6011731947b6524.jpg

 

A następnie upalanie tejże ;) Warunki zmienne, ale dla takiego leszcza jak ja i tak było fajnie. Tym bardziej, że tego typu wypad był długo wyczekiwany.

Miło było spotkać łódzkie mordki Wojtka i Marcina Marudowicza :P

Równie dobrze było zobaczyć Maćka (dzięki za prawy!) oraz Szymona, z którym przyjemnie się wracało. 

Do szybkiego zobaczenia!

 

20200530_231129.thumb.jpg.7f356f785b2c7b16c4a8b11a17ca9846.jpg

 

20200530_231202.thumb.jpg.07d62d0ccb1900a3e80b865d6bda7984.jpg

 

20200530_232301.thumb.jpg.ee2fbf2345d0e3a08b5eebefcca80611.jpg

  • Super! 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, FilipeK napisał:

Przemo a czasowo jak tam w porównaniu do Szymona, Macieja czy Marcina? Ja wiem że to są wymiatacze i ktoryś z nich pewnie klase wygrał, ale tak orientacyjnie :)

 

Wojtek 2:14.75

Maciek 2:14.86

Marcin 2:17.89

Szymon 2:21.63

Ja 2:27.16

 

Lista wymówek:

- nowe auto, które pierwszy raz wziąłem na tor

- nowe, nieznane opony

- zawias seria (coś trzeba będzie pomodzić, chociażby staby)

- ja z autem najwięcej z tej grupy ważymy

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...