Skocz do zawartości

Łódzkie spotkania, może by tak jakąś tradycję wprowadzić???


Han Skolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam prośbę pomoc w doborze oleju.

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem STi MY03 ;) Przed kupnem auto było sprawdzone w ASO (poziom oleju ok)

Z Faktur od poprzedniego właściciela wynika że 10.2011 wymieniony Olej (Motul Competition 300v) praz filtr.

Dzisiaj sprawdzałem poziom na bagnecie i jest pod kreską!

Pytanie dlaczego? Czy to kwestia użytkowania(raz bylem na "kjs" no i oczywiście cały czas testuje możliwości auta i podnoszę swoje umiejętności:)), temperatury?

Czy pozostać przy tym oleju czy już zmienić na inny? Jaki?

Będę wdzięczny za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: rzadki przypadek spamu:

 

Co się czepiasz :P Staje tam od roku, a ja nie wiem czyja jest.

 

Lepiej się szykuj na odłam BMW :wink:

 

Nie czepiam się, po prostu nie miałem nic mądrego do napisania, a czułem taką potrzebę :mrgreen: :wink:

A odłamu BMW się nie boję i nie muszę się na nich szykować. Są tacy sami jak ich auta - pretensjonalni, krzykliwi, mocni tylko w gębie 8) :wink:

 

 

Witam,

mam prośbę pomoc w doborze oleju (...)

Czy pozostać przy tym oleju czy już zmienić na inny? Jaki?

Będę wdzięczny za sugestie.

 

Rozrabiara wsadziła Cię na prawdziwą minę czasową :wink: Jest lato, testujesz auto więc dolej tego co masz tzn. Motul 300V 15W50, przejedź z 1000 km spokojniej (nie znaczy wolno) i sprawdź czy będzie ubywać i ile, a jak będzie wynik to się zobaczy. Nie napisałeś ile auto przejechało od wymiany. My świry wymieniamy co 7500 km, czasem częściej, wtedy trudniej o ubytki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wymiany ok 3000 km.

Ok doleje i za ok 1000km będę ponownie pytał;)

 

 

Subaru pije olej - primo!

...poziom sprawdzaj często, jeśli tego nie będziesz robił załatwisz motor w momencie. Zmieniaj co 7-8kkm , jak KJS lub inne Eventy zdecydowanie częściej , mi zdarzało się zmieniać olej po 2kkm.

 

 

 

olej nie może być za gęsty ani za rzadki do setupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Faktur od poprzedniego właściciela wynika że 10.2011 wymieniony Olej (Motul Competition 300v)

Wymień ten olej,Motul 300VCompetition sie starzeje dość szybko,albo wymienia się go po przebiegu albo max po 6 miesiącach.

Taki starszawy olej może szybko znikać z silnika w czasie dynamicznej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sobie nagrabiłeś. Wuj będzie Cię musiał w piątek przykładnie ukarać 8)

 

Mnie tak ostatnio karali przez tydzień, że do dzisiaj moja wątroba ma na mnie focha.

 

Do reszty ekipy - "Wuja" poznacie w piątek 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i sobie nagrabiłeś. Wuj będzie Cię musiał w piątek przykładnie ukarać 8)

 

Tak jak pisałem, Wuj Mocny w Gębie a o 21 będzie błagał o litość i żeby chłopakom nie mówić. Do przywitalni a później dzieci straszyć a nie mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa E67:

Piotrków Trybunalski :arrow: Wrocław

 

Jak tam wygląda sprawa z korkami czy remontami dróg ?

Jest normalny przelot czy trzeba cosik doliczyć ?

 

Z Piotrkowa wychodzi trochę dalej niż główną trasą.... ale bardzo przyjemnie jedzie się tędy:

http://maps.google.com/maps?saddr=wroc%C5%82aw&daddr=51.597812,18.2612888+to:Piotrk%C3%B3w+Trybunalski,+Poland&hl=en&ie=UTF8&ll=51.37985,18.37077&spn=2.362362,5.817261&sll=51.38271,19.714966&sspn=0.147634,0.363579&geocode=FS3YCwMdyvwDASm_irXUwukPRzH14AXCrlYJtw%3BFfRREwMdKKUWASkF2qVVI5UaRzHQWsh8Npqz5g%3BFXRhEAMd8KQsASllKifdjYoZRzHOfKgpfwXdXQ&t=h&mra=ls&z=8&via=1

Nie ma fotoradarów, sporadyczny ruch, duża część poza obszarem zabudowanym :twisted: Z Łodzi dociera się szybciej niż trasą "12" -> "14" -> "8"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...