Skocz do zawartości

Łódzkie spotkania, może by tak jakąś tradycję wprowadzić???


Han Skolo

Rekomendowane odpowiedzi

chyba już spotkałem nowego xt na drodze...

HiszpanskaInkwizycja, szare zderzaki i listwy idą do malowania?

 

Yyyy, nie jarzę... Polecasz mi to przemalować? Czy pytasz o możliwości?

Mi się akurat to zestawienie kolorków podoba.

 

-- Śr mar 16, 2011 2:25 pm --

 

Jeszcze dorzucę pierwsze obserwacje i zagwózdki:

1. Na jałowym biegu auto ma delikatne, nieregularne wibracje czy drgnięcia. Czasem ich nie ma. Prawdę mówiąc przez zakupem jechałem 3 sztukami i w każdym to czułem. TTTM czy się czymś martwić?

2. Trzeci bieg lekko haczy ale po moich wrażeniach ze 130KKm zrobionych Sieną jakoś mnie to nie boli.

3. Czy da się jakoś zrobić aby po otwarciu auta zapalały się podsufitki z przodu a nie tylko ta z tyłu za szybrem? Czy tylko manualnie?

4. Jaka jest generalnie procedura studzenia turbiny? Czy 500m końcowej jazdy do maks. 2000rpm to jest dość czy może trzeba coś odstać jeszcze?

 

Thank you from the mountain!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Jaka jest generalnie procedura studzenia turbiny? Czy 500m końcowej jazdy do maks. 2000rpm to jest dość czy może trzeba coś odstać jeszcze?

 

...to zależy jak jedziesz, jeśli poruszasz się w średnim tempie po mieście, to spokojnie możesz gasić po dotarciu na miejsce - bez gaszenia, jeśli natomiast idziesz pełnym ogniem, przez dłuższy okres czasu to nalezy się autu z 90s odpoczynku

 

bardziej zwroć uwagę na nagrzewanie !oleju po rozruchu na zimnym - pamiętaj że temp. wody nie świadczy o gotowości auta do "mocnej" jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czy da się jakoś zrobić aby po otwarciu auta zapalały się podsufitki z przodu a nie tylko ta z tyłu za szybrem? Czy tylko manualnie?
jeśli masz na myśli te dwie lampki nad lusterkiem, to nie.
4. Jaka jest generalnie procedura studzenia turbiny? Czy 500m końcowej jazdy do maks. 2000rpm to jest dość czy może trzeba coś odstać jeszcze?
wystarczy uspokoić styl jazdy na koniec, lub poczekać na jałowych przed zgaszeniem silnika ... ile ? to zależy jak szybko jechałeś ;-)

 

i tak jak napisał carlos-wrx nie ciśnij zanim się nie nagrzeje (olej grzeje się ok 3x dłużej niż woda)

 

HiszpanskaInkwizycja, przyjedź dziś na spot ... obejrzymy Twój nowy nabytek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecasz mi to przemalować? Czy pytasz o możliwości?

Mi się akurat to zestawienie kolorków podoba.

 

Mnie się cały w granacie bardziej podoba, kwestia gustu i sympatii do kolorów.

-- Śr mar 16, 2011 2:25 pm --

 

Jeszcze dorzucę pierwsze obserwacje i zagwózdki:

1. Na jałowym biegu auto ma delikatne, nieregularne wibracje czy drgnięcia. Czasem ich nie ma. Prawdę mówiąc przez zakupem jechałem 3 sztukami i w każdym to czułem. TTTM czy się czymś martwić?

Nie zauważyłem. Pewnie ciut małe obroty i buda chce rezonować, w innych autach takie objawy zauważyłem - ustają po dotknięciu pedału gazu.

 

2. Trzeci bieg lekko haczy ale po moich wrażeniach ze 130KKm zrobionych Sieną jakoś mnie to nie boli.

3. Czy da się jakoś zrobić aby po otwarciu auta zapalały się podsufitki z przodu a nie tylko ta z tyłu za szybrem? Czy tylko manualnie?

Nie wiem. Planuję żarówki na jakieś jaśniej świecące wymienić, bo seryjne czy się palą, czy nie, to i tak ciemno. Jak się zapomni wyłączyć, to ciężko zauważyć po wyjściu z auta. A zimą rankiem można już nie odpalić... Dużo takich wątków tej zimy było.

4. Jaka jest generalnie procedura studzenia turbiny? Czy 500m końcowej jazdy do maks. 2000rpm to jest dość czy może trzeba coś odstać jeszcze?

Ktoś mi kiedyś tłumaczył o porcelanowych kulkach i bezwładności turbiny, ale szczegółów nie przytoczę. Zasadniczo, jak pisał carlos-wrx, jak pojeździliśmy z ogniem, to czekamy.

Thank you from the mountain!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czy da się jakoś zrobić aby po otwarciu auta zapalały się podsufitki z przodu a nie tylko ta z tyłu za szybrem? Czy tylko manualnie?
jeśli masz na myśli te dwie lampki nad lusterkiem, to nie.

 

jest na to patencik na amerykanskim forum, potrzebne sa dwie diody polprzewodnikowe i drobne przelutowanie przewodow. pis of kejk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny XT

 

-- 16 mar 2011, o 13:38 --

 

[...]

 

zapraszamy na spota dzis o 21:00 na tulipanie

 

Hej, słaba szansa na dotarcie dziś, ale dzięki!

PS. Gdzie można zamówić naklejkę ze świniakiem? Jeszcze nie doczytałem...

 

u mnie na spocie od ręki hehe :mrgreen:

 

Kralky, będziesz dziś na Tulipanie? Ja jednak dojadę, może z tą lepszą połówką :-D też.

Jakbyś był - weź plz samoprzylepnego świniaka. Nie wiem tylko jak tam z rozmiarami i kolorami; chciałbym na lusterko.

 

-- Śr mar 16, 2011 6:52 pm --

 

[...]ja tez mam wachania delikatne obrotów[...]

 

Raczej nie chodzi o obroty, jeno o drgnięcia auta. No cóż, będę dziś na spocie to oblukacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...