Skocz do zawartości

Subariady 2020 - ZMIANY!


Miłosz Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Izotom napisał:

Polecam ksiązki Kate Brown: "Czrnobyl" i "Plutopia"

 

I jeszcze łatwiej opowiadać, bez żadnego poczucia odpowiedzialności.

Tak jak piszesz powyżej - dwie bardzo dobre książki.
Polecam Wam także książkę  - Swiatłana Aleksijewicz "Czarnobylska Modlitwa"
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wycieczki do strefy organizowane są od ok 10 lat. To są grube tysiące osób rocznie. Wszyscy żyją jakoś i "jajka im nie świecą" po wycieczce. 

 

- W strefie na stałe żyją i pracują ludzie. Są zdrowi.

 

- W strefie mieszkają ludzie, którzy nigdy, ani razu nie byli od czasu katastrofy przesiedlani. Żyją, są zdrowi.

 

- W strefie organizowane są od lat

wielodniowe obozy, np. survivalowe. Znam osobiście kupę osób, które od lat tak się tam regularnie bawią, spędzając nie kilka godzin ale po 2 tygodnie i do tego włażą w strefy o podwyższonym poziomie promieniowania. I też są zdrowi po kilkunastu takich wycieczkach.

 

- W wiekszosci strefy poziom promieniowania jest taki jak w Krakowie albo w samolocie. Nie trzeba szukać danych - można sobie wnieść czujnik w kieszeni i masa ciekawskich tak robi.

 

- Na legalnych, zorganizowanych wyjazdach, które prowadzi masa firm z Ukrainy, ale i Polski czy Niemiec nie wpuszcza się ludzi do stref o podwyższonym promieniowaniu.

Do tego nikt nikomu nie każe jeść lokalnej trawy albo "lizać sarkofag". 

 

Dla mnie to wystarczy. I dla mnie to jest bardziej przekonujące niż spreparowane przez wielbicieli teorii spiskowych dane, a nawet zwykłe książki - pisane aby je czytano, a nie aby przekazywać wiedzę. To moje osobiste zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać.

 

Nikt też nie będzie nikogo ciągnął ani namawiał. Kto chce, to sobie pojedzie.

 

Temat bezpieczeństwa można poruszyć w wątku od wyjeździe jeśli już. Aczkolwiek możemy też podyskutować o Templariuszach, "żydomasonach", "opcji niemieckiej", polskich korzeniach w Sarmacji oraz zamachu Chińczyków na świat. Poziom będzie ten sam najpewniej.

 

Skończyłem. Jak ktoś będzie miał obawy to niech broń Boże nie jedzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy już, że Subariada w Grecji w tym roku nie będzie możliwa. Grecja będzie otwarta, ale była zamknięta na wiosnę, więc nie udało się przygotować trasy. Za to w tym samym terminie odbędzie się pierwsza Subariada po Polsce! 
XXIV Subariada - Zachodnia Polska - 14-21 października. Wyczekujcie szczegółów.

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Miłosz Rzeźnik napisał:

Wiemy już, że Subariada w Grecji w tym roku nie będzie możliwa. Grecja będzie otwarta, ale była zamknięta na wiosnę, więc nie udało się przygotować trasy. Za to w tym samym terminie odbędzie się pierwsza Subariada po Polsce! 
XXIV Subariada - Zachodnia Polska - 14-21 października. Wyczekujcie szczegółów.

Brzmi interesująco, fajny pomysł! :thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.09.2020 o 14:11, Helena Kolany napisał:

Czy Subariada Polska Zachodnia w październiku tego roku wypadła z harmonogramu?

Nie możemy się doczekać.


Właśnie wstawiłem. Jeśli będzie odpowiednia ilość chętnych to jedziemy.
Tutaj zapisy: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
16 godzin temu, nohol napisał:

Czy już są plany na 2021? Czy też planowanie będzie "po covid'zie"?


Są. Ja nie wiem, czy będzie w ogóle jakieś PO COVID'zie. Może trzeba się będzie przestawić na nowe uciążliwości. Ale w tym roku, jak wyjechaliśmy w lipcu, to wróciliśmy tydzień temu. Całe Bałkany, Włochy, Korsyka, Sardynia. Dało się. Dało się nawet zrobić około 10 wypraw z grupami. Nikt nie trafił na kwarantanny, nie robił testów, nie musiał kombinować, że "jedzie do pracy". I przede wszystkim - w lesie było bezpieczniej niż na zakupach w Lidlu! :drool:

 

Mamy nadzieję, że 2021 będzie lepszy. Zwłaszcza, że wszystkie Subariady to Europa póki co. Plany będą niedługo stopniowo ujawniane.

 

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
  • Super! 4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Urabus odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...