Skocz do zawartości

GD 2.0 Czy warto ratować?


Mruczek99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od czerwca jestem posiadaczem Subaru Imprezy GD 2.0 z 2002r. Jest to moje pierwsze auto, nabyłem je za 6k, na bieżące naprawy wydałem kolejne 2k. Auto miało służyć przez ok. 5 lat do krótkich dojazdów do szkoły/pracy oraz szlifowania umiejętności prowadzenia.

Podczas jazdy uderzyłem w wysoki krawężnik. Mechanik stwierdził że do wymiany jest wachacz, felga, opona oraz wygięta belka zawieszenia. 

Tu pada moje pytanie, czy opłaca się wydawać pieniądze na naprawę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, subaraka zawsze warto ratować.

 

6 minut temu, Mruczek99 napisał:

Tu pada moje pytanie, czy opłaca się wydawać pieniądze na naprawę? 

A jakie to pieniądze? 

Jeszcze kwestia, jakie masz felgi (czy kupisz 1 szt.) i jakie opony (czy lepiej kupić komplet nowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mruczek99 napisał:

Tu pada moje pytanie, czy opłaca się wydawać pieniądze na naprawę? 

Jasne, finansowo dużo to nie wyniesie jeżeli będziesz robił sam. Jeżeli mechanik to już zależy od niego. Jeżeli podłużnice ok to nie widze problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik szacuje koszt na około 3 tyś. a może i więcej. Straszył także że auto w przyszłości może nie przejść przeglądu z powodu śladów korozji na progach. Mechanicznie (poza przednim zawieszeniem) i wizualnie jest okej i nie chciałbym rozstawać się z Imprezą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mruczek99 napisał:

Mechanik szacuje koszt na około 3 tyś. a może i więcej. Straszył także że auto w przyszłości może nie przejść przeglądu z powodu śladów korozji na progach. Mechanicznie (poza przednim zawieszeniem) i wizualnie jest okej i nie chciałbym rozstawać się z Imprezą.

A skąd mu się te 3 tysiące wzięły? Wahacz 130 zł, używana belka w dobrym stanie 100-200 zł, felga 200, opony 200. Za robociznę liczy ponad 2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tutek napisał:

A skąd mu się te 3 tysiące wzięły? Wahacz 130 zł, używana belka w dobrym stanie 100-200 zł, felga 200, opony 200. Za robociznę liczy ponad 2000?

Za sam wachacz podyktował 400 zł. :krecka_dostal:

Jeśli części kosztują tyle co piszesz, to poszukam na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mruczek99 napisał:

Za sam wachacz podyktował 400 zł. :krecka_dostal:

Jeśli części kosztują tyle co piszesz, to poszukam na własną rękę.

Poszukaj części w internecie. Subaru to nie prom kosmiczny, ale niektórzy "mechanicy" tak go traktują, zwłaszcza przy liczeniu robocizny i wycenie części. Radził bym dobrze przemyśleć przyszłość współpracy z tym mechanikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 16:19, Mruczek99 napisał:

Witam! Od czerwca jestem posiadaczem Subaru Imprezy GD 2.0 z 2002r. Jest to moje pierwsze auto, nabyłem je za 6k, na bieżące naprawy wydałem kolejne 2k. Auto miało służyć przez ok. 5 lat do krótkich dojazdów do szkoły/pracy oraz szlifowania umiejętności prowadzenia.

Podczas jazdy uderzyłem w wysoki krawężnik. Mechanik stwierdził że do wymiany jest wachacz, felga, opona oraz wygięta belka zawieszenia. 

Tu pada moje pytanie, czy opłaca się wydawać pieniądze na naprawę? 

Witaj, jadę na tym samym wózku co Ty. Też od czerwca mam taką imprezę z też z 2002 roku i ten sam dylemat. Jeździ mi się nią bardzo fajnie, ale jak tylko spoglądam pod spód i na nadkola, to mam momenty załamania. A teraz, na kilka dni przed wizytą u mechanika urwał mi się wahacz... No ale podjąłem decyzję, że będę naprawiał co trzeba, choćby po to, żeby ewentualnie za jakiś czas sprzedać z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest już u innego mechanika i cała sprawa wychodzi na prostą. Możliwe że udało się uniknąć naciągacza, który chciał mnie wysoko skasować w pierwszym warsztacie. Teraz po wstępnej diagnozie może skończyć się na wymianie samego wachacza. :D

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...