Skocz do zawartości

Zapasowe żarówki do lamp LED


KorbaR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem przed wyjazdem na południe (Słowacja, Czechy, Austria, Słowenia) w niektórych z tych krajów obowiązkowe jest posiadanie w samochodzie kompletu żarówek do wymiany.

Jak to się ma do żarówek LED?

Gdzie można takie kupić żeby po prostu mieć? Jak są te żarówki oznaczone?

 

Instrukcja zaleca wymianę w serwisie choć niektóre ilustracje wskazują jak wymienić żarówki LED.

 

Wysłane z mojego I4113 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, KorbaR napisał:

Jestem przed wyjazdem na południe (Słowacja, Czechy, Austria, Słowenia) w niektórych z tych krajów obowiązkowe jest posiadanie w samochodzie kompletu żarówek do wymiany.

Zgodnie z konwencją wiedeńską obowiązuje Cię wyposażenie kraju rejestracji samochodu a nie kraju do którego się wybierasz. Inna sprawa gdy dane państwo konwencji nie ratyfikowało, ale to w tym kontekście dyskusja czysto akademicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wiem i pewnie pojadę bez żarówek i bezpiecznikow. Nie po to mam wypasiony assistance żeby to kupować, telefon do konsulatu z pewnością pomoże w sytuacji podbramkowej.

Właściwie to z ciekawości trochę pytałem o typ żarówek LED w Forku. Ile one kosztują jak się je oznacza itp

Wysłane z mojego I4113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KorbaR napisał:

Jestem przed wyjazdem na południe (Słowacja, Czechy, Austria, Słowenia) w niektórych z tych krajów obowiązkowe jest posiadanie w samochodzie kompletu żarówek do wymiany.

Nie dajmy się zwariować, przecież oni doskonale wiedzą że przyjechałeś tam wydawać pieniądze, nikt nie będzie Cię zatrzymywał i sprawdzał zapasowe żarówki, jakaś do kierunkowskazów i ew do świateł stop o ile są stosowane możesz zabrać.

Bardziej bym zwrócił uwagę na kamizelki, gaśnice itd

W Austrii zabronione są rejestratory jazdy i są za to srogie kary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




W Austrii zabronione są rejestratory jazdy i są za to srogie kary.
 


Tak, to wiem. Nie mam rejestratora ale dwie kamery od Eye Sight widoczne są z daleka :)

Już widzę minę austriackich policmajstrow gdy im będę tłumaczył że to nie rejestrator.


Wysłane z mojego I4113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KorbaR napisał:


 

 


Tak, to wiem. Nie mam rejestratora ale dwie kamery od Eye Sight widoczne są z daleka :)

Już widzę minę austriackich policmajstrow gdy im będę tłumaczył że to nie rejestrator.


Wysłane z mojego I4113 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Austria to taki zacofany kraj, gdzie Subaru nie sprzedają.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koziolek napisał:

 

W Austrii zabronione są rejestratory jazdy i są za to srogie kary.

W 2009 roku jechałem budżetowo do Chorwacji omijając autostrady płatne i zgubiłem się na bocznych drogach, których nie było w moim atlasie. Widząc miejscową policję zatrzymałem się zapytać ich o drogę z powieszonym na środku szyby rejestratorem i wszystko mi miło wytłumaczyli. O kamerkę nie pytali. ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, koziolek napisał:

10 lat temu miałeś rejestrator :bowdown:

Ja miałem nokie 6310i :OO:

Spoko. Mój pierwszy rejestrator. :)

Nokie 6310i miałem już chyba w 2003 roku i był to jak do tej pory mój najdroższy telefon. Nie jestem pewny ale wraz z umową kosztował mnie chyba 1600 lub 1900 złotych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można mieć wyłączony rejestrator na szybie ?
Właśnie w Austrii podobno nie wolno nawet mieć przyczepionego do szyby. Zbyt restrykcyjne interpretują przepisy GDPR czyli ochrony danych osobowych.

Wysłane z mojego I4113 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...