Skocz do zawartości

Huczy nie łożyska kół Legacy IV


siara76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem a mianowicie pacjent Legaś 2.0 165 km kombi podczas jazdy w samochodzie coś huczy :question:. I tak najpierw posejrzenia padły na syare zimowe opony które chciałem dojechać ale na wszelki wypadek podjechałem do kolegi podnieślismy samochód 1,2 gaz cisza czyli łożyska kół nie:thumbup:. Za kilka dni podjechałem wymiana opon na letnie i.......dalej huczy:wacko::question:. Dodam że podczas jazdy bez roznicy czy samochód jest na biegu czy na luzie:th_dash: proszę o sugestie ewentualnie ktoś miał podobny przypadek?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, siara76 napisał:

 

A co może być nie halo w skrzyni manual?! Oczywiście chodzi o to huczenie!

Łożyska w skrzyni.

Napisz może skąd ten huk dochodzi ? Przód tył a może ze środka?

Na podnośniku łożyska są odciazone i dlatego może nie wyć no chyba że sprawdzałeś je stetoskopem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Łożyska w skrzyni.

Napisz może skąd ten huk dochodzi ? Przód tył a może ze środka?

Na podnośniku łożyska są odciazone i dlatego może nie wyć no chyba że sprawdzałeś je stetoskopem ?

A gdyby to było łożysko w skrzyni to na luzie podczas jazdy nie powinno ustać albo słabiej huczeć? Pytam bo nie wiem nie wymądrzam się;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, siara76 napisał:

A gdyby to było łożysko w skrzyni to na luzie podczas jazdy nie powinno ustać albo słabiej huczeć? Pytam bo nie wiem nie wymądrzam się;)

Jak koła się kręcą to wałki w skrzyni też będą sie kręcić ;) więc łożyska mogą pohukiwać ale ciszej.

Zobacz luzy na kołach (czy łożysko nie ma luzu) i podpore wału. Bo sądzę że jednak to podpors będzie winna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pojechałem do zaprzyjaźnionego mechanika po przejażdżce  prawie godzina z samochodem w powietrzu, dokładna diagnoza i wypadło :blink:

Lewe przednie łożysko koła jednak:idea:

Na drugi dzień wymiana i jest git:yahoo: w samochodzie cisza tylko przyjemny dźwięk boxera:wub:

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i oby jak naj mniej takich dylematów!:bowdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, siara76 napisał:

Witam pojechałem do zaprzyjaźnionego mechanika po przejażdżce  prawie godzina z samochodem w powietrzu, dokładna diagnoza i wypadło :blink:

Lewe przednie łożysko koła jednak:idea:

Na drugi dzień wymiana i jest git:yahoo: w samochodzie cisza tylko przyjemny dźwięk boxera:wub:

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i oby jak naj mniej takich dylematów!:bowdown:

Fajnie, że się udało. Swoją drogą, skoro to jednak było łożysko koła... Dźwięk powinien zmieniać się na zakrętach i z prędkością. Nie zauważyłeś tego? 

Często aby zdiagnozować, które łożysko wyje wystarczy pokręcić się w jedną i drugą stronę na jakimś parkingu lub przejechać po krętej jezdni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...