Skocz do zawartości

Drobne usterki i naprawy Impreza WRX 2001


Gawith666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mój pierwszy temat, od razu zbiorowy. Szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania jednak znajdowałem tylko szczątkowe informacje bądź informacje dotyczące innych typów nadwozia.

 

Sprawa dotyczy Imprezy WRX 2001, 2.0 218. Stałem się szczęśliwym posiadaczem modelu który wymaga trochę miłości. Nie chcę bawić się w sapera z eliminacja usterek i mam nadzieję na pomoc doświadczonych użytkowników.

 

Problemy dotyczą:

1. Woda w bagażniku czy tylko wymieniać uszczelkę czy odkręcać spojler i ratować się klejem do szyb jak to ktoś radził w jednym z tematów? Ewentualnie którędy oprócz spojlera/uszczelki może dostawać się woda?

2. Lusterka - problem z ich regulacja, wnioskuję że są z Anglika z racji faktu że na prawym lusterku jest kreska z podziałka a nie na lewym. Czy wystarczy zmienić wkłady czy całe lusterka?

3. Problem z domykaniem drzwi - regulacja w każdym poziomie i drzwi i zawiasów pomogła tylko z jednej strony. Od strony kierowcy szyba wadzi na czarny "jopek" na górnej uszczelce drzwi. Jakieś patenty?

4. Szum podczas jazdy z rejonu drzwi/lusterka czy to normalne czy może uszczelki zrobiły się zbyt twarde? 

5. Falowanie maski przy 80-150 jeździłem innymi imprezami i aż tak maska nie pływała. Mam wrażenie że pływa ok 2-3 cm. Są na to jakieś patenty?

 

Z góry dziękuję za pomoc w ratowaniu świnki. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge sie wypowiedziec nt. punktu 1.

sam mialem wode w bagazniku . Okazało sie ze winowajców było 2.

1. Uszczelnienie spojlera - niestety mam laminat i gdzies dostawała sie woda. Zdjalem cały spojler, porobiłem podkładki z gumy, osadziłem na czarnym(mam czarne auto) silikonie bezzasadowym (to wazne, bo zwykły silikown bedzie "żarł Ci blache").Po tym jak silikon zwiazał  pomiedzy sama uszczelka a klapa,nałozyłem kolejny silikon na przyklejone uszczelki i na swieży silikon spojler. Dodatkowo pod kazda srube z podkładką trzymajaca spojler dałem troche silikonu. Generalnie zasilikonowałem wszystko co sie da :D

Po tym zabiegu miałem chwile spokoju, ale znow pojawiła sie woda.

 

2.Okazało sie ze leje sie przez tyllnie lampy. Kombinowałem z roznymi patentami z wycinanych uszczelek, ale i tak finalnie skonczyłem na ori uszczelkach w ASO (koszt jakies 45zł/szt - oczywiscie sa pod roznymi numerami, prawa i lewa). Po tym zabiegu, a było to 2 lata temu - zero wody w bagażniku :D

 

 

Dobra rada, wez kogos do pomocy, zamknij go w bagażniku z latarka, a sam stań z myjką na zewnątrz i lej po klapie. Kolega niech sprawdza z latarka gdzie sie leje. Sam tak zrobiłem przy uzyciu żony - wkoncu sie na coś przydała :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wody w bagażniku - również miałem przypadek z lampą. Ori uszczelka rozwiązuje temat.

Jeśli chodzi o szybę - reguluje się jej wysokość, kąt, poziom - mechanizmy regulacyjne dostępne po zdjęciu boczka.

Świst powietrza - zwykle porwany trójkąt lub źle wyregulowana szyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskę spróbuj wyregulować na gumowych odbojach tak aby po zamknięciu opierała się na nich, ,  są one na przednim pasie po obu stronach. Można je wkręcić i wykręcać 

 

Jeżeli przednia szyba nie przylega dobrze do uszczelki, to będzie szumiała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie odświeżę temat, macie jakieś patenty na trójkąty przy lusterkach i uszczelki drzwi? Trójkąty lekko przetarte i szumią. A co do uszczelek to podobna są jakieś paski sylikonowe które wkłada się w uszczelkę celem doszczelnienia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...