Skocz do zawartości

SMART TV,TV BOX


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

No ja też za każdym razem kodi tylko przez chwilę używałem.

Na Xiaomi wszystko ładnie chodzi. Jest android, bez problemów ogarnia netflixa i HBO. CDA też chodzi.

Dodatkowo ma kontrolę głosowa i spoko integrację z telefonem, bardzo wygodne

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, so_what napisał:

Ja akurat nie miałem problemów z KODI, ale rozumiem, że akurat z tą funkcjonalnością (KODI to jednak przede wszystkim "kombajn" multimedialny), mogą się pojawiać problemy.

Wydaje mi się, że wtyczki aktualizują się automatycznie.

 

Próbowałem z ciekawości żeby obejrzeć sobie Grę o Tron, problemów miałem z nim więcej niż to warte. Po kilku tygodniach jedna wtyczka przestała pobierać informacje z repozytoriów, aktualizacja się nie udała bo zła wersja KODI, po aktualizacji KODI wtyczki nie dało się zainstalować. Poradników w sieci niby pełno, ale większość nieaktualna bo do starych wersji, od tego czasu pozmieniało się połowa opcji itp id. Generalnie odpuściłem, dosyć mam babrania się z takimi rzeczami pisanymi przez kogoś na kolanie pod linuxy w pracy, żeby jeszcze w domu walczyć. Serial kupiłem w VOD na amazonie. :)

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raspberry bylby spoko ale dysk twardy potrzebuje dodatkowego zasilania co troche mnie zniecheca bo cala skrzyneczka robi sie wieksza. Myslalem o pojemnej karcie SD ale one nie sa az tak pojemne niestety. Trzeba tez pamietac, ze RPi4 ma micro HDMI i umieszczone tak blisko zlacza USB-C ze przejsciowka sie nie miesci. Ale wbudowane WiFi robi roznice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blejzu napisał:

Trzeba tez pamietac, ze RPi4 ma micro HDMI i umieszczone tak blisko zlacza USB-C ze przejsciowka sie nie miesci.

 

Może można coś dopasować albo Dremelem zeszlifować wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blejzu napisał:

Raspberry bylby spoko ale dysk twardy potrzebuje dodatkowego zasilania co troche mnie zniecheca bo cala skrzyneczka robi sie wieksza. Myslalem o pojemnej karcie SD ale one nie sa az tak pojemne niestety. Trzeba tez pamietac, ze RPi4 ma micro HDMI i umieszczone tak blisko zlacza USB-C ze przejsciowka sie nie miesci. Ale wbudowane WiFi robi roznice :)

 

3B+ ma WiFi, Bluetooth, HDMI, dysk może być SSD i wtedy wystarczy USB. Ewentualnie pojemny pendrive :D

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2019 o 23:00, blejzu napisał:

Mam RPi2 i RP3B. RPi3B+ juz nie chcialem kupowac :) Pozatym mam kilka dyskow po 1-2TB walajacych sie po szufladach a 500GB SSD nie pomiesci mojej kolekcji Doctor Who i Star Warsow w wersji od-odrestaurowanej :p

 

To może dysk z filmami wpięty do sieci w domu? Jakiś duży za szafą :D Oglądasz sobie na jakim urządzeniu chcesz, dodatkowo po WiFi możesz oglądać na TV Boxie, Pi, czy czymkolwiek innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LosioDriver napisał:

To może dysk z filmami wpięty do sieci w domu? Jakiś duży za szafą :D Oglądasz sobie na jakim urządzeniu chcesz, dodatkowo po WiFi możesz oglądać na TV Boxie, Pi, czy czymkolwiek innym :)

No ale na tym dysku trzeba mieć co umieścić. Nie spotkałem się z możliwością zakupu filmów w wersji cyfrowej do pobrania. Muzyki owszem, ale filmów nie.

Są oczywiście wypożyczalnie filmów (np. https://pl.chili.com/), ale tam po zakupie pobierasz film tylko w ramach programu, nie przerzucisz tego na dysk z możliwością odtwarzania i nie wskażesz w aplikacji dysku, jako urządzenia docelowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ATV i Xiaomi.

 

ATV - fajniej ogarnięty softwarowo chyba.

Xiaomi - dużo bardziej użyteczny, otwarty(dział vod.pl  i player.pl) ale nie ma Ethernetu.

PS. Zdarzyło mi się , że film "chodził" na laptopie a na xiaomi nie ale to chyba przypadek bardziej.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...