Skocz do zawartości

uszczelka pod głowicą w Legacy Turbo '92


Ninja

Rekomendowane odpowiedzi

Ninja, a nie wiesz ile twój silnik ma wałków po każdej stronie? Przecież to widać na pierwszy rzut oka, jak masz po jednym na końcach to SOHC, jak masz po dwa to DOHC, już kiedyś wklejałem fotki jak to wygląda.

no mysle ze nie musisz mi tlumaczyc tego co to SOHC (OHC) lub DOHC. Poprostu az tak głeboko nigdy nie zapuszczałem żurawia pod maske bo nie mialem potrzeby. A teraz auto stoi na warsztacie i mam do niego kawałek drogi przez poł miasta wiec nie zerkne pod maske.

Jednakze wszystkie dane techniczne mowią ze to DOHC.

Jakby nie bylo to i tak najpierw trzeba rozebrac wszystko zanim częsci kupie i złozy sie ponownie wiec bedzie wiadomo czy to DOHC czy nie predzej czy pozniej.

Na moje to DOHC i tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec sprawdzilem w Service Manual do Legacy MY92. Podaje roznice w stosunku do tego obrazka: http://www.main.experiencetherave.com:8 ... Heads2.jpg

Po pierwsze kolejnosc dokrecania jest inna, sruba nr. 5 ma miec nr. 6 a nr.6 ma nr. 5

Po drugie na poczatku wszystkie sruby dokrecic z momentem 29 Nm

Potem dokrecic momentem 69 Nm

Odkrecic wszystkie sruby kolejno o 180 stopni i jeszcze raz o 180 stopni

Dociagnac sruby 1 i 2 momentem 36.8 Nm

Dociagnac sruby 3 4 5 6 momentem 20 Nm

Dociagnac wszystkie sruby o 80 do 90 stopni

Jeszcze raz dociagnac o 90 stopni, w sumie nie wiecej niz o 180 stopni.

 

To wszystko jest na stronie 46 manuala :

http://www.main.experiencetherave.com:8 ... Electrical)/1992_Subaru_Service_Manual-Engine_%26_Wiring.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

auto poskladane.

I teraz kolejne pytanie.

Wyczytalem gdzies tam na Mitsumaniakach ze po 1000km dociąga sie śruby głowicy jeszcze po ułożeniu uszczelki.

Czy w subaru tez trzeba dociagać po przebiegu 1000km? Czy poprostu momenty dokrecania srub sa juz tak dobrane ze nic nie trzeba? Bo w sumie ostatnie dokręcanie podane jest w kątach wiec nie wiadomo zbytnio jakim momentem dokrecać po 1000km.

Zgłupialem znow...cholera nie znam sie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...